fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
5. Drugie życie Bree Tanner
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-01-27, 16:19   5. Drugie życie Bree Tanner



Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch – „Zaćmienia”. Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z „Zaćmienia”, która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. „Drugie życie Bree Tanner” to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-01, 13:39   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-01, 13:39   

Podobała mi się ta książka. Może autorka trochę za bardzo trzyma się ,,Zmierzchu'', ale niech jej już będzie. Fabuła była fajna, wiele postaci wzbudzało moją sympatię i nawet znając zakończenie i tak się stresowałam co się stanie :mrgreen: Jedyny minus za uśmiercenie mojej ulubionej męskiej postaci -.-
 
 
Braque 
joyful


Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-07-31, 12:27   

Co do ostatniego zdania, to zgadzam się z Kinią.
Uważam jednak, że książka ta była niepotrzebna. I -jak wszyscy wiemy- napisana tylko dla pieniędzy. Nie lubię, gdy wiem, jakie zakończenie będzie miała książka, której jeszcze nie przeczytałam. Nudnawa, strasznie cienka i zupełnie niepotrzebna, jak już wspomniałam.
_________________

Marzę, by spotkać Peetę Mellarka.
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-06, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-08-01, 14:20   

Czyli nie warto się za nią w ogóle zabierać?
Słyszałam już tyle różnych opinii, że sama nie wiem?

Braque napisał/a:
Nie lubię, gdy wiem, jakie zakończenie będzie miała książka, której jeszcze nie przeczytałam.

Zgadzam się, to jest straszne i psuje tylko całą frajdę czytania. :-/
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-16, 10:51   

A mi się nawet podobała xd Chanti przeczytaj i sama wyraź swoją opinię ;p
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Ispirazione 


Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-23, 17:43   

Książka w porządku, czytało się nieźle, tylko szkoda tego zakończenia... Ale plus za to, że mimo Sagi Zmierzch, do której mimo wszystko ta książka należy, nie było niezwykle irytującej mnie Belli. ;)
_________________
Tomorrow never knows.
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-11, 15:20   

Właśnie chciałam ją kupić bo mam całą serię "Zmierzch" więc to by było fajne dopełnienie, ale teraz już nie wiem... Co radzicie? Kupić czy nie? Podobała się Wam?
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-11, 15:24   

Black Vampire, ja bym na Twoim miejscu nie kupowała, nawet jeśli należysz do oddanych fanek "Zmierzchu". Niby to całkiem porządna historia, zwłaszcza dla tych którzy lubią poznawać jedną opowieść z perspektywy różnych bohaterów, ale wykonanie jest według mnie fatalne. Cała nowela jest krótka, nieciekawa, napisana 'po łebkach' i naprawdę niewarta tych trzydziestu złotych. Jeśli masz możliwość przeczytać z biblioteki, czy coś, to radziłabym tak zrobić i kupić ewentualnie, jeżeli Ci się spodoba.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Ostatnio zmieniony przez Leanne. 2011-12-25, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-11, 15:30   

Leanne fanką jestem, ale nie uważam, żeby to była najlepsza seria o wampirach tego typu. Są o wiele lepsze. Lubię ją bo to od niej zaczęła się moja przygoda z wampirami i innymi paranormalnymi postaciami. Jeśli tak mówisz. To chyba przeczytam sobie jednak e-booka bo w mojej bibliotece nie widziałam tej książki. A te trzydzieści złotych przeznaczę na inną książkę. ;) Plus dzięki za radę. :D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-11, 15:33   

Jeśli lubisz E-Booki (bo ja np. nie cierpię, moje oczy po prostu umierają) to myślę, że to dobre rozwiązanie. ;-) Wystarczy przeczytać nawet fragment i już mniej więcej wiesz, czego się spodziewać i czy książka zasłuży na Twoje uznanie. ;-)
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-11, 15:55   

Eee tam, a ja uważam, że jednak historia sama w sobie jest zadowalająca. Jeżeli jesteś niewymagającym czytelnikiem, to polecam. Ja osobiście przeczytałam ją dla rozrywki i bardzo mi się podobała.
 
 
Blair 


Dołączyła: 25 Gru 2011
Posty: 25
Wysłany: 2011-12-25, 14:57   

Książkę przeczytałam, ale już po moim wielkim szale na "Zmierzch" więc nie zrobiła na mnie wrażenia. Z drugiej strony miło było przeczytać powieść ze świata Edwarda i Belii, ale bez nich. Takie, które było troszeczkę bardziej drastyczne :-P
_________________



Są pewne linie których po prostu nie możesz pozwolić przekroczyć drugiej osobie.
Nie zawsze mają one sens, nie zawsze mogą wydawać się najważniejszymi rzeczami,
ale tylko ty wiesz czym one są i kiedy ktoś próbuje je sforsować musisz ich bronić.
~ MacKayla Lane, Bloodfever, K.M.Moning
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-25, 15:51   

Cóż... Opowieść o Bree była zdecydowanie bardziej dramatyczna i melancholijna. Powiem szczerze, że po jej przeczytaniu czułam lekkie przygnębienie. Ogólnie cała książka była bardzo smutna.
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-25, 16:04   

Kinia, no co Ty ! :-D Może to ja jestem jakaś nieczuła, ale co widzisz w tej książce smutnego i przygnębiającego ? :-P Uważam, że do dramaturgii, opisywania krwawych i brutalnych scen, a także do wprowadzenia dozy melancholii i wywołania tejże w Czytelniku, trzeba posiadać spore zdolności, których niestety Pani Meyer nie wykorzystała w "Drugim Życiu Bree Tanner", a spokojnie mogła to zaserwować, bo owe zdolności posiada niewątpliwie - wystarczy zerknąć na "Intruza".
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-25, 16:11   

No dobra, postaram się to jakoś ubrać w słowa :)
Po pierwsze zasmuciło mnie to, że Bree od samego początku była sama i już jako człowiek miała straszne warunki w domu, bo nikt się nią nie interesował.
Po drugie, nie mogła nikomu ufać i nie miała przyjaciół, co dla mnie wydaje się strasznie przygnębiające... zasmucało mnie to, że bała się wszystkich i wszystkiego. Po trzecie chodziło mi również o Diega, który był moją ulubioną postacią. Pół książki nie wiedzieliśmy, co się z nim stało, a później Meyer olśniła nas mówiąc, że zginął straszną śmiercią
To tyle, oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama