fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Chanteila
2011-04-26, 21:10
Mechaniczny Anioł
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-04-08, 14:29   Mechaniczny Anioł


Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, mogą jej pomóc… Pierwszy tom trylogii Piekielne maszyny, będącej wstępem do świata Darów anioła.

W przygotowaniu Mechaniczny książę (The Clockwork Prince) oraz Mechaniczna Królewna (The Clockwork Princess)
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-04-26, 21:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
REKLAMA


Pomogła: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-18, 22:46   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-04-26, 21:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-18, 22:46   

Ja czytałam!!!!! Bardzo mi się podobała, chociaż jakoś na samym początku nie chciałam jej przeczytać. Na jakimś forum przeczytałam wiele pozytywnych opinii i się skusiłam. No i nie zawiodłam się :-) Will trochę mi przypomina Jace z Darów anioła, ale ja uwielbiam takich gości więc byłam zachwycona ;-)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-06, 11:32   

taa... masz rację, Will jest jak Jace wg mnie.

Ja też na początku nie chciałam tego przeczytać, bo to średniowieczna Anglia takie stare dzieje i w ogóle.....
Okazało się, że jest świetna!

Naprawdę wszystkim polecam jej powieści...


[ Dodano: 2011-05-14, 12:33 ]
Taki jest opis następnej części :

W "Mechanicznym Księciu" po zniknięciu Mistrza i przy zegarze odliczającym jak długo Charlotte uda się utrzymać instytut z dala od Benedykta Lightwooda, Will, Jem i Tessa muszą zagłębić się w przeszłość Mistrza, żeby przewidzieć co zrobi w przyszłości. Ale sekrety o Mistrzu nie są jedynymi, jakie znajdują pogrzebane - Tessa zaczyna odkrywać prawdę o jej narodzinach, a duchy przeszłości Willa powracają, by go nawiedzać. Jak Tessa zaczyna zbliżać się do Jema, Will zostaje pchnięty głębiej na granicę szaleństwa przez zazdrość i poczucie winy. Czy uda im się odkryć prawdę na czas, by zatrzymać następną fazę szatańskiego planu Mistrza?

Wiecie kiedy będzie 2 część?

Nie dawaj tylu kropek, to niepotrzebne. I pamiętaj o polskich znakach.
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 17:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-05, 13:06   

Hmm, zastanawiam sięczy tego kiedyś nie przeczytać ;P Choć się boję że nie zastąpi mi to Darów Anioła.
Może ten Will jest jak Jace, ale Jace jest jedyny w swoim rodzaju i boję się że mnie ta książka zawiedzie lub zdenerwuje że brak mi tu tych postaci z Darów xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-15, 16:54   

Wiesz Aniolec, ja najpierw przeczytałam Mechanicznego Anioła, a potem wzięłam się za serię Darów. Trochę się rozczarowałam, że w serii nie ma słowa o Willu, Tessie, Jemie i pozostałych i dopiero później się zorientowałam, dlaczego ;)
A jak przeczytałam cztery części Darów, to ponownie wzięłam się za Mechanicznego.
Muszę powiedzieć, że nie mogę doczekać się drugiej części x)

I wierz mi, nie zawiedziesz się na tej książce. A jeśli to Cię pokrzepi, to Will jest przodkiem Jace'a :P
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-15, 16:57   

Wiem, że Will to przodek Jace'a xd Póki co Willa już lubię za dwa teksty :d Zobaczymy co będzie jak skończę :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-15, 16:58   

Ja go wielbię za tekst o fretce :P
Zastanawiam się tylko, jaki charakter miały jego relacje z Magnusem. To mnie niepokoi.
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-15, 18:43   

Wzięłam się za czytanie i mi się nie podobała. Tak mnie zanudziła, że nie byłam w stanie jej przeczytać, po prologu i paru kartkach niemal spałam, bo ziewanie już się obawiało. Nie wiem tak jakoś ,ale ja nie polecam. Takie jest moje zdanie. A noo i stara Anglia jakoś do mnie nie przemawia.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-16, 09:21   

Katherine., ja bym Ci Katherine radziła zacząć od Darów Anioła i dopierw wtedy wrócić do Mechanicznego ;)
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-16, 10:48   

Dlaczego ? W końcu to całkiem inna seria. Jeżeli takim wydawaniem książki będzie się szczyciła Cassandra to nie zdobędzie wielu prawdziwych fanów. Pewnie akcja toczy się w tym samym czasie co Dary ta ?
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-16, 11:03   

Nie. Akcja Piekielnych Maszyn rozgrywa się 100 lat wcześniej niż Darów. Najlepiej czytać w kolejności wydawania: Miasto Kości, Miasto Popiołów, Miasto Szkła, Mechaniczny Anioł i wtedy Miasto Upadłych Aniołów. Jest kilka powiązanych wątków, i czytając MUA poznajemy postacie które występują w PM. Jest również postać Magnusa Bane'a który jest od pierwszej części Darów i Piekielnych. Dzięki PM można go lepiej poznać i zrozumieć, a jeśli przed Mechanicznym przeczytasz MUA (tak jak ja) to możesz nie wiedzieć kilku interesujących fragmentów. Mi było ciężko z Mechanicznym Aniołem na początku bo brak mi było Jace'a ale teraz już się rozczytałam i jest ciekawie, a Will rzeczywiście jest bardzo podobny do Jace'a.

I co masz na myśli pisząc, że takim wydawaniem Cassandra nie zdobędzie prawdziwych fanów?
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-07-16, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-16, 14:48   

Prawdziwi fani będą, tylko moim zdaniem będzie ich mniej, skoro wydaje nowa serię, no to fajnie, ale jeżeli występują tam te same postacie co w innych to już głupota bo człowiek jest zmuszony przeczytać poprzednia serie. Jeżeli są tam jakieś powiązania oczywiście .A wynika na to,ze tak.


Nie zapominaj o takich znakach jak ą, ę, ż.
Nowe zdanie zaczynaj z dużej litery.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-07-16, 15:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-16, 14:53   

Tam jest tylko jedna postać z Darów, a PM tłumaczą jak doszło do tego że wydarzenia z Darów mogły się wydarzyć xd Ja tam polecam obie serie, mimo że Mechanicznego Anioła jeszcze nie skończyłam, to już mi się podoba, że widać to pokrewieństwo między Willem a Jace'em, podobny sposób bycia, ale dostosowany do czasów.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-16, 18:53   

Muszę przyznać, że gdy zaczęłam czytać Mechanicznego, nie byłam z początku nastawiona zbyt pozytywnie. To, kiedy Tessa była u Mrocznych Sióstr, nudziło mnie. Ale od momentu, gdy w jej życiu pojawił się Will, zaczęło się robić naprawdę interesująco.

Zastanawiam się Katherine, co rozumiesz pod słowami "prawdziwi fani". Tacy, którzy zawsze będą chętnie powracać do obu serii, czy tacy, którzy będą za wszelką cenę bronili honoru Cassandry, nie dostrzegając wad w jej dziełach?
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-16, 20:16   

Wybacz, ale klawiatura mi się psuje i nie zawsze mogę ozywać np. z z kropka. Nic na to nie poradzę.
Ahh... mam na myśli...maniaków ?
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama