fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Chanteila
2011-04-26, 21:10
Mechaniczny Anioł
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-16, 20:28   

Jak coś to nie ja poprawiałam ; )
Ja mam tylko nadzieję, że z ekranizacjami do książek Cassandry nie będzie tego co ze Zmierzchem...

Cassandra Clare podobno ma przyjechać do Polski na zaproszenie wydawnictwa MAG. Data przyjazdu jeszcze nie znana. Pytałam panią Clare na Twitterze czy to prawda i mi odpisała, że ma nadzieję, że do nas przyjedzie.

Jeśli przyjedzie, to mam nadzieję, że do Trójmiasta :P A jeśli przyjedzie do Wawy to pewnie ubłagam rodziców i przenocuję u cioci xd Miałabym tylko problem z dojazdem xd
No i na pewno bym wzięła wszystkie książki do podpisu xd

Co by nie był offtop: W tej książce póki co spodobało mi się to, że mimo podobieństwa różnych postaci, to jednak są inne xd Jessmine kojarzy mi się z Isabell, ale charakter mają zupełnie inny.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-07-16, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-17, 16:56   

Ostatnio zmieniony przez kocimietka 2011-07-16, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-17, 16:56   

A ja bym chciała, żeby nie było zbyt wielu maniaków. To słowo kojarzy mi się negatywnie. Tacy ludzie zdolni są do dewastowania dzieł innych autorów, którzy mogą zrobić konkurencję "ich bóstwom".

Chciałabym, żeby zrobili ekranizację i liczę na fajne przedstawienie całej akcji i najważniejszych wydarzeń. Ale cóż - pożyjemy zobaczymy ;)

Byłoby fajnie spotkać panią Clare... Ale wątpię, czy zjawi się jeszcze w tym roku.
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-18, 20:23   

Ja również nie chcę wielu maniaków. Wtedy książka traci dla mnie swój taki urok, kiedy na każdym kroku o niej słyszę.

Clare miała niby przyjechać w te wakacje, ale ja stawiam na to, że jeśli już to przyjedzie w przyszłe :P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-21, 19:36   

Cassandra Clare zyskała popularność dzięki bestsellerowej serii ,,Dary Anioła”. Ja się w serii zakochałam i bardzo ucieszyłam się na wieść o tym, że wydany zostanie prequel. Zakupiłam go po dłuższym czasie, przeczytałam… I co? Rozważałam opcję, że ,,Mechaniczny Anioł” będzie lepszy od ,,DA”. Ale czy udało się to autorce?

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Szesnastoletnia Tessa Grey pokonuje ocean, by odnaleźć brata, a celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują w tym chaosie porządek. W trakcie swoich poszukiwań Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać pomiędzy ratowaniem brata, a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy stoją na drodze sił ciemności… i że miłość potrafi być najniebezpieczniejszą magią.

Jestem zakochana w Jace’u, Alecu, Magnusie i spółce, więc spotkał mnie zawód gdy brałam się za tą powieść. Ale zacisnęłam zęby i zagłębiłam się w powieści o wiktoriańskiej Anglii, doskonale oddającą klimat tamtych czasów, a także przedstawiając życie Nocnych Łowców. A kimże oni są? Fani twórczości Cassandry Clare wiedzą, ale, no cóż, nadszedł czas by Cię wtajemniczyć czytelniku. Otóż Nocni Łowcy to potomkowie Anioła Razjela, który zstąpił na Ziemię i zmieszał swą krew z krwią człowieka, tworząc rasę wojowników, broniących ludzi przed demonami. Ale wykształciły się także inne rasy- czarownicy, wilkołaki, wampiry i faerie, które pochodzą od demonów.

Cassandra Clare ma ogromny talent i w tej powieści znów udowadnia na co ją stać. Książki wydaje około co pół roku, i wciąż zastanawiam się skąd ona bierze siłę na tak intensywne pisanie. Ciężko jest mi określić uczucia po przeczytaniu ,,Mechanicznego Anioła”. Kłębią się one we mnie i kłębią. Momentami jest to zdenerwowanie na autorkę za to, że stworzyła kogoś lekko przypominającego Jace i umieszczenie Magnusa w tej historii, w położeniu, które iście mnie zirytowało, a momentami radość, że mogę poznać przeszłość Herondale’ów i Lightwoodów.

Narracja jest prowadzona przez osobę wszechwiedzącą, ale akcja skupia się na Tessie, na dobrą sprawę czyniąc ją główną bohaterką. Ale nie może zabraknąć Willa i Jema, dwóch Nocnych Łowców, którzy stają na drodze Tessy. Will przypomina Jace’a, a Jem… Jem jest inny, bardziej otwarty. Will jest jego zupełnym przeciwieństwem, skrywa mroczną naturę, ma wahania nastrojów. Cała historia owiana jest tajemnicą i do ostatniej strony nie wiadomo co jest prawdą, a co fałszem.

Książka nie od razu podbiła moje serce, musiałam się przespać i pomyśleć. Jak napisałam wyżej, targały mną sprzeczne emocje, choć nie tak mocne, jak przy ,,Darach Anioła”. Naprawdę, grzechem by było nie tknąć nic Cassandry Clare. Ona święci triumfy wśród książek paranormalnych i nie ma się co dziwić! Należy się jej za wykreowanie tak wspaniałych i nietuzinkowych postaci, które zapadają głęboko w pamięć! Naprawdę wam polecam, ale czuję niedosyt, więc stawiam 5/6.
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Maggie McKinley 

Dołączyła: 27 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-27, 21:02   

Ja się zawiodłam na Mechanicznym Aniele. Przede wszystkim było dużo porównań do Darów Anioła: kilku bohaterów, niektóre sceny...
Ale podobało mi się, że było dużo o klubie Pandemonium i wampirach.
Ogólnie daje 6/10
 
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-08-28, 15:49   

Zastanawiam się Maggie, dlaczego mówisz o porównaniach z Darami.
Przecież oprócz tego, że obie serie traktują o Nocnych Łowcach i ich walce z demonami, to niewiele można tam porównywać. No, może poza charakterkami Willa i Jace'a, ale to dlatego, że są spokrewnieni. No i tego, że zarówno Tessa jak i Clary mają dwóch adoratorów. I nie wiem o jakich scenach mówisz.
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


 
 
Maggie McKinley 

Dołączyła: 27 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 16:28   

No, kojarzą mi się bohaterowie, czyli Jem i Alec; Will i Jace. Ale kilka scen było podobnych.
Np. taka jedna scena w Mieście Kości. Coś jak Clary wstaje po 1. ataku demona, wchodzi do pokoju, a tam Jace gra na fortepianie i pyta "Czy to ty, Alec?". A w Mechanicznym Aniele było tak samo, tylko, że do pokoju weszła Tessa, Jem grał na skrzypcach i spytał "Czy to ty, Will?"
To taka jedna scena. Ale było jeszcze kilka takich, teraz nie pamiętam dokładnie. Może się czepiam, ale ja już tak mam :)
 
 
 
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-08-29, 17:15   

Tak, ta scena z instrumentami faktycznie, była podobna ;)
No dobra, może niektóre rzeczy są jakoś tam podobne, ale nie przesadzajmy, że aż tak bardzo :D no dobra, będę bronić Diabelskich choćby i bezsensownie :P

A mnie wciąż zastanawia jedna kwestia. Podejrzewam, że Tessa jednak będzie z Willem, a skoro tak, to musi być wyjątkiem - bo będzie musiała mieć dziecko. W końcu Jace jest Herondale'em, więc Will musi mieć dzieci. A Tessa teoretycznie nie może ich mieć... Co o tym myślicie?
_________________
Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia - lepiej zamilcz.

    Błękit oczu Marcusa Brenta powali każdego :3


Zapraszam wszystkich do czytania! klik


Ostatnio zmieniony przez kocimietka 2011-08-29, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-08-29, 20:16   

Mam nadzieję, że właśnie tak będzie. Nie wyobrażam sobie, żeby oni nie byli razem. Musi być tu jakiś haczyk i Tessa albo będzie wyjątkiem, albo autorka wymyśli coś ciekawego. Taką mam nadzieję przynajmniej ;)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-11, 00:08   

Dla mnie "Mechaniczny Anioł" był o wiele lepszy niż Dary Anioła. Wciągnął mnie od pierwszych stron, a "Miasto Kości" jakoś mnie tak nie wciągnął. Może spodziewałam się po tym więcej bo widziałam bardzo dużo pozytywnych opinii i wysoką jak dla mnie średnią na lubimyczytac (czasami się tym kieruje przy wyborze książki jaką chcę wypożyczyć xD). Co nie znaczy, że mi się nie podobała. ;P

Oczywiście mi też Will przypominał bardzo Jace'a. I to widać po sposobie bycia i po tekstach, że są spokrewnieni. Nie raz uśmiałam się przy tekstach jednego jak i drugiego. Mi się tam to podobało, że pojawiały się postacie z Darów Anioła. Np. Lightwoodowie czy Magnus. Już nie mogę doczekać się drugiej części. Jestem bardzo ciekawa czym jeszcze nas zaskoczy pani Cassandra. No i to o czym już wspominałyście czyli kwestia, że Tessa nie może mieć dziecka. I tak samo jak Wy chciałabym żeby była z Willem. Nie wiem, ale mam nadzieję, że autorka wymyśli coś ciekawego. Tak jak to było w DA. :D

Też bym chciała, żeby i ta seria została zekranizowana, ale żeby nie było tak jak ze "Zmierzchem". Miliony fanek gadającym tylko o tym i potem już się odechciewa wszystkiego ;/. Takie napalone fanki są najgorsze. ;o


Recenzja: http://nastolatkaczyta.bl...-clare-may.html
Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2012-03-03, 23:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-25, 18:38   

Mechaniczny Anioł lepszy od Darów? Nie, ale prawie na równym poziomie. Tak jak uwielbiałam każdą postać w Darach, tak w Maszynach jest tylko kilku których trawie. Mamy postać Willa którego ubóstwiam prawie tak jak Jace'a, chociaż Will jest czasami bardziej takim ... emm ... prickiem po angielsku XD Mamy szalonego naukowca, Henry'ego. No i zawsze ukochanego Magnusa 

Tak jak pokochałam Izz, tak bardzo nie lubię Jessamine ... taka narcystyczna, wredna i samolubna osoba. A teraz zapewne zostanę ładnie zjechana :D Nie lubię Jem'a. Jego obecność mnie ciągle irytuje, brr ... Przypomina mi Simona '-'

No i bardzo spodobał mi się wątek "kryminalny" w Aniele . Do samego końca nie wiedziałam kto jest Mistrzem! :O
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:28   

Kochacie Dary Anioła ? Więc zapraszam do nowej serii Pani Clare !

Książka bardzo mi się podobała - zważywszy na to, że swoją akcję ma w moich ulubionych czasach epoki wiktoriańskiej.
Postacie (mimo że momentami aż rażąco podobne do naszych ulubieńców z Darów Anioła) są ciekawe i potrafią zaskoczyć. Po stylu pisania widać też zmianę w sposobie w jakim autorka przedstawia świat - o wiele bardziej mi się podoba i sądzę, że uległ polepszeniu XD Akcja jest jak zawsze na piątkę ^^
Jem to moja ulubiona postać obok Tessy. (Nie wiem czy ktoś czytał Trylogię Czarnego Maga - ale także w prequelu do tamtej trylogii jest bohaterka imieniem Tessa i temperamentem nie odbiegająca aż tak bardzo od Tessy Gray - a książka to "Uczennica Maga" ).

Mogą być malutkie spoilery
Myślę, że ten londyński Instytut zachwycił mnie bardziej niż ten znany z NY. Podobał mi się pomysł z Sanktuarium. Dodatkowo oszalałam na punkcie tego małego mechanicznego aniołka z naszyjnika Tessy XD Cudnie byłoby mieć coś takiego- nawet gdyby nie bywał ona czasami ożywiony. Cieszy mnie to że tą historię choć raz poznajemy z punktu widzenia kogoś innego niż Nocy Łowca / czy Przyziemny (potem zmieniony). Tessa i jej zdolności to dla mnie niesamowita sprawa (choć znowu powstałe na skutek jakiegoś strasznego eksperymentu) i mam nadzieję, że dowiemy się o nich znacznie więcej.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-09-27, 18:45   

Hm...mam możliwość żeby te książkę wypożyczyć w bibliotece. Chociaż przyznam, że słyszałam, że jest naprawdę dobra. Tak więc jak myślicie ? Warto poczekać i ją kupić, bo to książka do której się wraca, czy jednak przeczytam i raz mi wystarczy?
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-27, 19:13   

Hmm, lepiej kupić :) Chociaż by po to, że jeśli będziesz czytała serię z odstępami czasowymi, móc sprawdzić co było wcześniej. No i mi ta trylogia bardziej się podoba od Darów.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama