fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wampirzycaaaa
2015-03-18, 00:43
Wybrani - I tom
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-02-01, 10:58   Wybrani - I tom



Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?

Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Data wydania: 6 marzec 2013

_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 00:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2013-03-02, 17:48   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 00:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2013-03-02, 17:48   

Dzisiaj przeczytałam i powiem jedno - gdy otworzą księgarnie 6 marca, pierwszą rzeczą, jaką macie zrobić po wyjściu z domu to kupić "Wybranych". Thank God for that book. Brakowało mi takiej do mojej książkowej kolekcji. To historia, której jeszcze chyba żaden autor nie przedstawił, a w każdym razie, ja nie miałam z czymś takim styczności. Chcę więcej. SZYBKO!
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-03-02, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2013-03-03, 19:48   

Recenzja "Wybranych": http://oczami-czytelnika....wo-wybrani.html
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2013-03-30, 18:22   

Świetna, świetna, świetna! Ciekawa historia, świetnie wykreowani bohaterowie. Nie dziwię się, że odnosi taki sukces. Już nie mogę się doczekać kolejnych części. Jejku, jak ja nie lubię czekać. :<

Recenzja: http://szeptksiazek.blogs...-daugherty.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-04-28, 08:07   

BlackVampire napisał/a:
Świetna, świetna, świetna! Ciekawa historia, świetnie wykreowani bohaterowie. Nie dziwię się, że odnosi taki sukces. Już nie mogę się doczekać kolejnych części. Jejku, jak ja nie lubię czekać. :<


Dokładnie! To chyba jedna z najciekawszych książek, jakie zostały wydane w tym roku. Strasznie się emocjonowałam w trakcie czytania, co może potwierdzić Aniolec po przeczytaniu spamu w wiadomościach XD Z męskich bohaterów na początku spodobał mi się Sylvain, ale potem Carter. Jednakże na sam koniec książki znowu pokochałam Sylvaina. To chyba jedyna książka, w której lubię obu męskich bohaterów i chciałabym, aby Alyson z nimi była. A sama Allie jest postacią, którą albo się lubi, albo nienawidzi.

Trochę irytowało mnie to pędzenie na złamanie karku, bo jakby nie patrzeć, dwóch chłopaków w 6 tygodni to trochę lekka przesada.

Jedyne co mnie strasznie wkurzało, i co bardziej kieruję do tłumacza, to ciągłe "otwarła". Ani razu nie zauważyłam "otworzyła". Takie ciągłe otwarła, otwarła naprawdę może niszczyć psychikę.

Okładkę, która zresztą ma mało wspólnego z postacią Allie, nadal uważam za jedną z najbrzydszych D:

Z ogromną chęcią sięgnę po kolejny tom.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-04-28, 08:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2013-04-28, 12:36   

Wampirzycaaaa
Akurat dla mnie okładka ma coś w sobie. Nie należy do niewiadomo jakich cudów świata, ale nie jest aż taka zła, bo od razu w głowie pojawia mi się obraz „Mechanicznego anioła”. :<
A co do tego „otwarła” też na to zwróciłam uwagę. W ogóle jakoś nie lubię tego słowa, wolę formę otworzyła. xD
I ja także uwielbiam dwóch chłopaków, chociaż do mnie bardziej przemówił Carter. No, ale końcówka mówi sama za siebie i Sylvian tutaj także otrzymuje ode mnie plus. Kurde… Jak nie wie kogo wybrać, ja mogę zabrać ze sobą jednego i drugiego. Nie ma żadnego problemu. :D
A Ty? Lubisz czy nienawidzisz Allie? :P
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2013-04-28, 15:56   

BlackVampire napisał/a:
Wampirzycaaaa
Akurat dla mnie okładka ma coś w sobie. Nie należy do niewiadomo jakich cudów świata, ale nie jest aż taka zła, bo od razu w głowie pojawia mi się obraz „Mechanicznego anioła”. :<
A co do tego „otwarła” też na to zwróciłam uwagę. W ogóle jakoś nie lubię tego słowa, wolę formę otworzyła. xD
I ja także uwielbiam dwóch chłopaków, chociaż do mnie bardziej przemówił Carter. No, ale końcówka mówi sama za siebie i Sylvian tutaj także otrzymuje ode mnie plus. Kurde… Jak nie wie kogo wybrać, ja mogę zabrać ze sobą jednego i drugiego. Nie ma żadnego problemu. :D
A Ty? Lubisz czy nienawidzisz Allie? :P


Przez większość czasu miałam ochotę wejść do książki i jej przywalić, ale już po przeczytaniu, stwierdziłam, że bardzo przypomina mnie i ją polubiłam. Owszem, była irytująca. Owszem, czasem była zbyt dziecinna. I właśnie dlatego sądzę, że jest dobrą bohaterką. Nie ukazują jej jako bogini, dziewczyny która wszystko ma. Nie jest też twarda niczym głaz, też ma emocje. To też jest na plus.

Więc... Tak. Lubię Alyson.

A co do chłopaków ... humph. Zostaw mi jednego :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2013-04-28, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2013-04-28, 16:26   

No nie wiem, nie wiem. Może Sylviana Ci zostawię. Chociaż nie... o tym, którego oddaję powiem Ci dopiero po przeczytaniu wszystkich części. :D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama