fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Spętani przez bogów
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-25, 08:42   Spętani przez bogów



Nowa światowa moda w literaturze młodzieżowej!
Obok wampirów, aniołów i demonów czas na grecką mitologię
Powieść Josephine Angelini Spętani przez bogów robi furorę na świecie od dnia premiery 31 maja!
W Niemczech zadebiutowała na listach bestsellerów już w pierwszym tygodniu sprzedaży – m.in. na głównej (a nie na młodzieżowej) liście bestsellerów „Der Spiegel”. I idzie w górę!
W USA wydaniu powieści towarzyszy wielka kampania promocyjna w prasie i online: m.in. artykuł w niedzielnym wydaniu internetowym „Los Angeles Times”, które czyta w każdym miesiącu blisko 7 milionów internautów!
Szeroka kampania online w Wielkiej Brytanii!
Trailer Spętani przez bogów na 2. miejscu najlepszych filmów i animacji na YouTube!
Na wiosnę ubiegłego roku zawrzało w świecie wydawniczym.Agentka Josephine Angelini napisała: „Mamy książkę, która po prostu zwala z nóg. Takiej powieści od dawna nie było. To coś nowego, całkowicie oryginalnego. Piękna, wzruszająca, trzymająca w napięciu głęboka Taka, którą chłonie się jednym tchem i która pozostaje w nas na długo. Spętani przez bogów są jak Percy Jackson dla dziewczyn i Dary Anioła Cassandry Clare.”

Amerykański wydawca zapłacił ponad milion dolarów za prawa do publikacji jeszcze niedokończonej wówczas powieści i za dwie następne, nienapisane jeszcze książki w serii.
Równie entuzjastycznie zareagowali wydawcy w 21 krajach.
Niemiecki wydawca Spętanych przez bogów zaangażował zespół rockowy, który nagrał
piosenkę do książki – trailer z występem zespołu i piosenką Where Do I Belong? już na Youtube.
Entuzjastyczne recenzje na amerykańskich portalach czytelniczych i Amazonie:
Ta powieść przywraca mi wiarę w przepełniony gatunek, jakim jest romans paranormalny. Jest niesamowicie romantyczna, pełna akcji, ze wspaniałymi bohaterami i zapierającą dech fabułą.
Spętani przez bogów nie jest typową powieścią o tym, jak dziewczyna spotyka chłopaka i razem pokonują złego
faceta. Jest czymś o wiele więcej. Tak płynnie łączy mitologię z codziennością, że zastanawiałam się, czy Josephine
Angelini nie spotkała któregoś z greckich bogów osobiście.

Bogata, wciągająca fabuła. Uwielbiam, jak pani Angelini czerpie z Iliady i buduje wokół jej wątków fascynujący świat.
Mity, współczesność i miłość taka jak Romea i Julii, gdzie los jest przeciwko zakochanym.
Olśniewająca, oszałamiająca. Prawdziwy skarb!
Cytat:
Cudna, hipnotyzująca opowieść. Zakochałam się w Lucasie, tak mocno jak Helena. O bogowie, nie mogę się doczekać
dalszego ciągu.

LAUREN KATE, autorka Upadłych

Cytat:
Powieść Josephine Angelini to przyprawiający o zawrót głowy miks akcji, dramatu i romansu. Mitologia w nowoczesnym
wydaniu nigdy nie była bardziej seksowna!

KIERSTEN WHITE, autorka Paranormalności

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?


Z jednej strony chcę przeczytać, a z drugiej wgl nie wiem dlaczego xd Może to przez ten fragment na czerwono (jest w tym kolorze, bo wyd. Amber to szczególnie podkreśla ;p), bo skoro jest porównywane do dzieła Cassandry to może rzeczywiście jest świetna ;) .
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 10:59   

_________________

 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 10:59   

Oczywiście, że ją kupię. Ostatnio nawet już miałam ją w ręce,ale odłożyłam, bo chciałam zostawić kase na kino. Ale o tą książkę nie muszę się martwić wiem, że będę ją miała.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-07-29, 20:50   

Niezłe recenzje!!! Mam nadzieję,że ją przeczytam i że rzeczywiście będzie taka zachwycająca jak ci wszyscy autorzy opisują :) Po opisie jestem jak najbardziej na tak!
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-05, 09:38   

Kupiłam ! Mam mam mam ! : DDD.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-08-05, 18:18   

Dziesięć minut temu skończyłam czytać i muszę powiedzieć,że w tej książce podobało mi się praktycznie wszystko. Zaczynając od przepięknej okładki(która jest miła w dotyku ! ) , złote litery na okładce po tekst w niej zawarty. Bardzo fajny pomysł na książkę, a że zawsze lubiłam mitologię, to nie było wyjścia musiałam ją pokochać. Nie mogłam się od niej oderwać do tego stopnia,ze ciężko mi było położyć się spać ;)
Bardzo fajne postacie,czasami tylko wkurzała mnie główna bohaterka z tym swoim zachowaniem "przepraszam, że żyję" na szczęście dość szybko jej przeszło. Lukas :-D oj gdyby tacy półbogowie chodzili po ziemi, to życie nie byłoby takie szare ;-) Mam wrażenie że w życie Heleny i Lukasa namieszał sam Valentine z Darów Anioła. Jak dla mnie ta książka to strzał w dziesiątkę. Jestem bardzo zadowolona, że ją kupiłam. Teraz nie pozostaje mi nic więcej jak czekać na ciąg dalszy.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-06, 12:51   

Ma to być trylogia : D. Osobiście jeszcze jak wróciłam to nie miałam czasu zajrzeć do jakiejkolwiek książki, więc stanęłam. Ale pewnie jak zacznie się rok szkolny to wieczorami znajdę troszkę czasu ; ) . Też nie mogę się doczekać gdy przeczytam ją, a póki co tylko leży na tej półce... aahh ! już chce ją czytać ! : D
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-08-26, 14:59   

"Tragedia napisana przez los tysiące lat temu"


Młoda Amerykanka Josephine Angelini wywołała w roku 2011 swoim debiutem burzę wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zapłacił za nieukończony tekst ponad milion dolarów za prawa do publikacji "Spętanych przez bogów". I kupił dwa dalsze nienapisane jeszcze tomy trylogii (Dreamless i Ilium). Równie entuzjastycznie zareagowali wydawcy w 21 krajach.

Helena Hamilton przez całe życie czuła, że jest inna. Dzieciaki w szkole mówiły, że jest dziwakiem, a ona zawsze usuwała się w cień. Przekonywała samą siebie, że jest normalna i że nic się nie dzieje. Jednak zaczyna dręczyć ją sen, który wraca do niej co noc. Helena wędruje w nim przez jałową pustynię, rano zaś budzi się, mając nogi brudne od piasku i krwi. Potem zaczynają ja prześladować trzy zawodzące kobiety w bieli. Nadal próbuje wszystko ignorować, lecz kiedy na wyspie pojawia się nowa rodzina, a w liceum spotyka najpiękniejszego chłopaka jakiego wiedziała, nie wytrzymuje. Ona, nieśmiała i łagodna, zaczyna pałać do niego czystą nienawiścią.

Postacie powieści są różnorodne. Ich charaktery są bardzo ciekawie dobrane do wyglądu. Na przykład najbliższa przyjaciółka Heleny, jest niska, drobniutka i może wyglądać jak aniołek , ale ma niezły temperament. Zaś sama główna bohaterka, jest strasznie wysoka i dobrze zbudowana , a emanuje nieśmiałością i spokojem. Mamy do czynienia z najróżniejszymi osobowościami oraz zachowaniami i przyzwyczajeniami. Ogółem rzeczy bohaterowie są barwni i każdy z nich ma indywidualny styl bycia.

Na początku trochę się obawiałam, że fabuła powieści będzie całkowicie pospolita i często spotykana. Stało się tak ponieważ na początku książki z pozoru dość zwyczajna, acz nielubiana uczennica poznaje bardzo przystojnego chłopaka, który od razu zaczyna się nią dziwnie interesować. Na szczęście okazało się, że byłam w błędzie, a akcja poszła innym torem niż się spodziewałam. Powieść nie jest uboga w wiele fascynujących sytuacji i nieoczekiwanych wydarzeń. Nie zabraknie także wątku miłosnego, który szczęśliwie nie jest do końca przewidywalny.

Mitologia i legendy stają się tutaj prawdziwe. Oczywiście nie wszystkie, jednak mamy przybliżoną historię wojny trojańskiej. Rzeczywistość jest poprzeplatana z fikcją. Potomkowie bogów, cztery Domy, mojry, erynie, to może Wam na razie niewiele mówić, jednak po przeczytaniu lektury będzie Wam dobrze znane. Całe to przedstawienie zmienionej mitologii jako prawdy, było dobrze wykonane i realistyczne. Czytając nie miało się wrażenia, że coś jest absurdalne, z czym niekiedy można się spotkać w niektórych pozycjach. Autorka umiejętnie wprowadziła postacie fikcyjne między te realne, tworząc inną rzeczywistość.

Styl pisania autorki jest przystępny, nie sprawia czytelnikowi trudności. Opisy świata przedstawionego, bohaterów i wydarzeń są wyczerpujące i zadowalające. Autorka bez problemu wciągnęła mnie w historię, o której pisała, tak bym nie mogła się oderwać od lektury. Książka choć nie nudziła, nie była jednak całkiem obfita w wydarzenia. Akcja się co prawda nie ciągnęła, lecz nie można powiedzieć, że wiele się działo. Osoby pragnące czytać o tuzinach przygód, będą zawiedzione, jednak uważam, że reszta będzie usatysfakcjonowana.

"Spętani przez bogów" jest pozycją, po którą warto sięgnąć. Ukazuje ona między innymi, jak bardzo historia lubi się powtarzać, i jakie są skutki niekiedy niewiele, zdawać by się mogło, znaczących rzeczy. Mamy do czynienia z mitologią, fikcją i rzeczywistością. Choć nie można zarzucić książce nieprzerwanej akcji, to nie jest ona nużąca, a humor, który rozładowuje chwile napięcia, trochę to nadrabia. Pozycję tę polecam osobom, które chętnie zanurzą się w świecie potomków bogów i gdzie los spisany przed tysiącami lat, może się zmienić.

Moja ocena 7,5/10
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-28, 12:50   

Ostatnio wątek mitologii w literaturze stał się bardzo popularny. Ale zawsze triumfy będzie święcić seria Ricka Riordana pt.: ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. Coraz więcej autorek romansów paranormalnych decyduje się na wplecenie do powieści wątków mitologicznych. Tak było w ,,Z ciemnością jej do twarzy” autorstwa Kelly Keaton, tak jest i z debiutem Josephine Angelini pt.: ,,Spętani przez bogów”, który niedawno trafił w moje ręce.

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść. Ich pragnieniem – wieczna miłość… Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie? Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen… Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli… A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej, szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły? Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty .Co stanie się z ich miłością?

Potomkowie Bogów, półbogowie, nazywają siebie Sukcesorami. Podzieleni są na Cztery Wielkie Domy, a każdy jest innego pochodzenia. Lucas i jego rodzina należy do Domu Tebańskiego. Zdolności Sukcesorów przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wydaje mi się to trochę dziwnym pomysłem, bardziej spodobało mi się przedstawienie półbogów jako dzieci Bogów, tak jak to zrobił Rick Riordan, a nie tak jak to zrobiłam Josephine Angelini.

Po opisie spodziewałam się zupełnie czego innego, wzruszającej historii o miłości, która nie może się spełnić, która skazana jest na zagładę. A nie historii o miłości, która ma szansę przetrwać. To trochę mnie zdenerwowało. Tak samo jak i podobieństwa do rodzinki Cullenów. Może i byli ciekawiej wykreowani, ale, jak dla mnie, wciąż miałam przed oczami Edzia i spółkę.

Narracja jest prowadzona przez narratora wszechwiedzącego, co jest bardzo miłą odmianą wśród coraz większej ilości paranormalni z narracją pamiętnikarską. Narracja taka nie pozwala poznać punktu widzenia innych bohaterów, jest przyćmiewana przez rozmyślania narratora. A tutaj nie było żadnego przyćmiewania, mogłam poznać myśli innych postaci, niekoniecznie pierwszoplanowych.

Helena jest naprawdę bardzo dobrze stworzoną postacią, która jest mądra i inteligentna, nie od razu rzuca się na cudownego chłopaka, a raczej chce go zabić, co sprawiło, że zyskała moją sympatię. Ale jej późniejsze zachowanie wobec Lucasa było lekko irytujące, tak jak i sam Lucas. Zbyt sztuczny i wspaniały. Rozumiem, jest półbogiem, ale mógłby nie być taki idealny. Tak samo zmodyfikowałabym jego rodzinkę, by nie przypominała mi innej, której szczerze mówiąc nie cierpię.

Podsumowując, wielu osobom książka się spodobała, wiele zachwyciła. Mnie się spodobała, ale zachwyciła? Nie. Jest za mało oryginalna. Wiele elementów jest po prostu ściągniętych z innych powieści. Miło mi się czytało, i na pewno dobiorę się do następnych części ciekawa, jak zakończy się historia Heleny i Lucasa, ale wciąż nie rozumiem, co w tej książce jest takiego wspaniałego, że amerykański wydawca zapłacił milion dolarów za nieukończoną powieść. Stawiam 5/6, bo jednak książka nie zasługuje na więcej.
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-24, 21:36   

Książka była dobra. Pierwsze strony były super, jednak w połowie książka zwolniła. Nudziło mi się niemiłosiernie, jednak dotrwałam do ostatnich 150 stron i zostałam oczarowana. Ostatecznie jednak nie rozumiem wielkiego szału, jaki zapanował na jej punkcie i tych wszystkich dobrych opinii. Opowieść da się przeczytać i może nawet można ją polubić, jednak ja nie widzę w niej nic aż tak szałowego. Jej plusy to zdecydowanie bohaterowie. Główna bohaterka okropnie mnie irytowała, ale inne postacie nadrabiały za nią. Na tyle książki jest opinia Kate Lauren, która zachwyca się Lucasem, ja jednak non stop zastanawiałam się jaki Lucas ?? Jazon był znacznie lepszy :) To samo tyczy się Hectora :) Minusy to styl pisania, który bardzo mi się nie podobał





A tutaj macie okładki zagraniczne. :)
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-11, 00:03   

 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-11, 00:15   

Oczywiście bardzo chcę ją kupić. Przyjaciółka bardzo ją chwaliła, a że mamy podobny gust i wiele książek mi poleciła, które mi się spodobały więc tylko nie mogę się doczekać kiedy będę miała ją w swojej biblioteczce i będę mogła zacząć ją czytać, a na to niestety będę musiała trochę poczekać... Może to dobrze bo wtedy będę krócej czekała na drugą część... ;)
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Blair 


Dołączyła: 25 Gru 2011
Posty: 25
Wysłany: 2011-12-26, 01:09   

Hmmmm... a ktoś wie kiedy ma wyjść druga część?
Tak bardzo nie mogę się doczekać.... :-(

Spętani przez bogów, spodobali mi się przede wszystkim dlatego, że występuje w nich reinterpretacja greckiej mitologii, a ja mam słabość do takich książek.
Choć fabula całkiem niezła, to z żalem muszę przyznać, że pierwsze kilkadziesiąt stron nie szło mi zbyt dobrze. Okropnie się nudziłam, a bohaterka mnie łagodnie rzecz ujmując, denerwowała. Później bęc! Jak nie tak książka! Było świetnie, zabawnie, trochę dołująco.

Mam mieszane uczucia, do wątku, gdy matka głównej bohaterki zniszczyła jej związek mówiąc, że są rodzeństwem. To już gdzieś było i niezbyt mi się spodobało.
_________________



Są pewne linie których po prostu nie możesz pozwolić przekroczyć drugiej osobie.
Nie zawsze mają one sens, nie zawsze mogą wydawać się najważniejszymi rzeczami,
ale tylko ty wiesz czym one są i kiedy ktoś próbuje je sforsować musisz ich bronić.
~ MacKayla Lane, Bloodfever, K.M.Moning
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-02, 15:34   

Noo więc : przeczytałam i niemalże ją połknęłam ! : D. Książka jest genialna, napisana w lekkim stylu , także nie trzeba powtarzać jednego słowa w głowie trzy razy xD. Postacie są idealne, najbardziej zapamiętałam Hektora, Helene , Lucasa i jego młodszą siostrę, a no i jeszcze Kastor. Podobały mi się wypowiedzi jak i akcja ,która się tam rozgrywała, może i nie polała się krew i nie było tej akcji mega mega dużo, ale jak na pierwszą część jest idealnie wystarczająco :D. Ta książka jest pełna uczuć różnego rodzaju i czytając ją nie da się nudzić. Pierwsza część wręcz wciąga i chce się wiedzieć co będzie na następnej stronie ;) .
Jak najbardziej polecam !. Osobiście nie mogę się doczekać drugiej części.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2012-03-02, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-03-02, 18:50   

Wow Katherine, a według mnie ten język był strasznie ciężki ! :) Jak dla mnie zdania były jakoś dziwnie złożone, tak jakby autorka coś pisała i przypomniała sobie, że coś jej umknęło, więc szybo to dopisywała i wracała do wcześniejszej wypowiedzi. ;)
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2012-03-02, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-03-03, 15:20   

A właśnie dla mnie było to napisane w proty sposób, może dlatego, że moja składnia też nigdy nie była na najlepszym stopniu... :) Zawsze się gubię w wypowiedzi ,bo nie do końca wiem jak sformułować zdanie, więc się powtarzam niekiedy. Jednak nie miałam wrażenia, żeby autorka miała złą składnię , inaczej by chyba tego nie wydali xD. Wydaje mi się, że każdy ma swój styl co do pisania książek i niekiedy jest on prostszy a niekiedy trudniejszy.
Josephine Angelini autorka Spętanych przez Bogów nie ma wygórowanych i rzadkich wyrazów ,których nie można zrozumieć, są zdania ułożone w taki sposób, że można się domyślić o co chodzi autorce oraz bohaterom.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama