fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
3. Namiętność
Autor Wiadomość
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-21, 09:36   3. Namiętność




"W każdym życiu, wybrałam ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze." Zanim Luce i Daniel spotkali się w Sword & Cross, zanim walczyli z nieśmiertelnymi, przeżyli już wiele żyć. I tak Luce, zdesperowana by złamać klątwę, która potępia ich miłość, musi ponownie powrócić do jej przeszłych wcieleń aby zrozumieć swój los. Każdy wiek, każde życie posiada inne wskazówki. Ale Daniel ściga ją przez wieki zanim ma szansę napisać historię na nowo. Jak wiele śmierci może przetrwać jedna, prawdziwa miłość ?? Czy uda im się uwolnić od przeszłości by zamienić ją w przyszłość ?


Wypowiedzi Katherine i moje na temat serii Upadłych sprawiły, że zatęskniłam za trzecią częścią, która ma się ukazać w Polsce prawdopodobnie w październiku. Założyłam więc nowy temat i zapraszam do podzielenia się swoimi oczekiwaniami na temat Pasji.Co sądzicie o okładce oraz opisie książki?
Jeśli chodzi o mnie, to okładka mi się średnio podoba, pozostałe części zdecydowanie o wiele bardziej przypadły mi do gustu,ale opis... oj sprawia, że naprawdę nie mogę się doczekać kiedy ta książka będzie w księgarniach...
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Jassmine 2011-08-11, 21:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-21, 11:23   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2011-08-11, 21:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-21, 11:23   

Muszę Cię rozczarować książka nie ukaże się w październiku lecz 10 listopada. Już gdzieś w którymś poście napisałam iż trzeba czekać dosłowny rok. W zeszłym roku miałam Udrękę dosłownie w dzień wydania, i wydaje mi się,że w tym roku będzie tak samo : D Pewnie popsułam Ci humor tą wiadomością z wydaniem książki. Wybacz ^^
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-21, 16:55   

Nie zepsułaś mi humoru, bo wiedziałam, że książka ma wyjść jakoś w październiku lub listopadzie. Osobiście wolałabym październik, a najlepiej w tej chwili :mrgreen:
Podejrzewam, że ja też wpadnę do empiku w dniu wydania. Też tak miałam z Udręką ale byłam w o tyle komfortowej sytuacji, że czytałam książkę po książce, więc Upadłych czytałam kilka dni przed premierą drugiej części :clap:
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-23, 08:15   

Noo ja nie, od kiedy wyszła ta seria zabrałam się za czytanie jej. A na dodatek jeśli przeczytam jeszcze raz te dwie części to nic złego się nie stanie bo bardzo ją lubię xD Hmm...może w tej części Luce się dowie o innych kochankach Daniela?!
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-24, 20:48   

Czytałam tą serię już trzy razy xD i jakoś nie mam dość. Lubię do niej wracać :-)
Kochanki Daniela...
No tak na sto procent miał nie jedną przez taki szmat czasu i rzeczywiście ciekawe czy autorka o nich jeszcze wspomni. Nie wiem,ale wydaje mi się że raczej nie będzie się za bardzo zagłębiać w ten temat. Zwróciła naszą uwagę, że takie coś miało miejsce i myślę, że na tym się skończy. Chyba że będzie chciała rozdzielić Luce i Daniela, to wtedy to może mieć spore znaczenie.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-24, 23:09   

Ojj nie nie, oni będą ze sobą już na zawsze zawsze! Tylkoo... Daniel to anioł, noo może i upadły, ale dalej anioł i jest nieśmiertelny. A Luce nie...
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-25, 18:20   

Jeśli chodzi o Luce, to tak w sumie nie wiemy dokładnie czym jest. Może nas autorka zaskoczy i się okaże, że ich miłość nadal będzie trwała wiecznie. ;-)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-26, 09:50   

Nadal?! Pewnie , że tak! w końcu po tych całych rozterkach, bitwach i całej reszcze musi być Happy End ! : D

[ Dodano: 2011-05-04, 23:42 ]
Uwaga! Mam nowe informację co do trzeciej części "Upadłych"!
Wnioskując z znanych mi źródeł trzecia część nie będzie nazywała się w polskim wydaniu "Pasja" - "Passion", tylko "Namiętność" . Pasja to najbliżej pokrewne słowo od passion, poniżej znajdzie się namiętność i inne. Jednak wydawnictwo najwyraźniej obrało sobie inną nazwę.
A tutaj oryginalna zapowiedź książki :
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-06, 12:48   

jej... super ze będzie następna część tylko szkoda ze tak późno

przynajmniej wiemy ze warto czekać :-)



Pamiętaj o polskich znakach !
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-05-06, 17:21   

Cała seria jest świetna, naprawdę warto czekać.
Z dotychczasowych części, okładka do tej najmniej mi się podoba. :-/
A jeśli chodzi o tytuł to ta "Namiętność" chyba lepiej brzmi, w ogóle to najlepiej by było gdyby tytuł zostawili w oryginale po angielsku, ale to tylko moje zdanie;)
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-06, 21:01   

Nie no sądzę ,że angielski tytuł w polskim wydaniu byłby gorszym pomysłem, zwłaszcza, że poprzednie części w końcu przetłumaczyli, także teraz by to głupio wyglądało. Ale gdyby było pasja, było by krócej ; P
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-05-07, 10:54   

Żadnej części z tej serii nie czytałam niestety i to się na pewno niedługo zmieni :twisted: Musi...
Co do tytułu to mi jakiejś większej różnicy nie robi jaki będzie tytuł. Słowo Pasja ma kilka definicji w polskim słowniku więc tytuł Namiętność aż tak by nie odbiegał. Choć przyznaję że Pasja też fajnie i krócej ;P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-07-05, 22:07   

Pasja pasowałoby do poprzednich tytułów, ale zwracając uwagę na treść książki myślę, że Namiętność pasowałoby bardziej, ponieważ ma to być najbardziej romantyczna część. Osobiście chyba jednak wolałabym pasja. Krótko, ładnie i pasowałoby do reszty :-)

_________________________________
Mam dobrą wiadomość!!! Książka ma się ukazać już 27 lipca :-D
Znalazłam zapowiedz na stronie Wydawnictwa Mag
http://www.mag.com.pl/ksi...Namiętność.html
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-08-07, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-04, 17:36   

,,W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze.”Te słowa są na dobrą sprawę motywem przewodnim trzeciego tomu serii Lauren Kate opowiadającego o przeklętej miłości, która nie ma żadnych szans na przetrwanie. Poprzednie części były średnie i tego samego spodziewałam się po ,,Namiętności”. Czy dobrze przewidywałam?

Luce była gotowa umrzeć dla Daniela. I to właśnie robiła. Raz za razem. Luce i Daniel stale odnajdywali się, po czym wkrótce zostawali boleśnie rozdzieleni – Luce umierała, a Daniel pozostawał samotny i nieszczęśliwy. Może wcale nie musi tak być... Luce jest pewna, że coś – lub ktoś – w jednym z jej wcześniejszych wcieleń może jej pomóc w obecnym. Dlatego wyrusza na najważniejszą podróż swojego życia... powraca w przeszłość, by na własne oczy zobaczyć swoje romanse z Danielem... i odnaleźć klucz, dzięki któremu ich miłość mogłaby przetrwać. Cam i legiony aniołów oraz Wygnańców rozpaczliwie pragną pochwycić Luce, lecz nikt bardziej gorączkowo niż Daniel. On goni za Luce przez ich wspólne przeszłości, przerażony tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby zmieniła historię. Wtedy bowiem ich ponadczasowa miłość mogłaby zginąć... na zawsze.

Zacznę tak: nie spodziewałam się takiego poziomu. ,,Namiętność” jest o wiele lepsza niż ,,Upadli” czy ,,Udręka”. Wnosi wiele rzeczy do serii. Dzięki niej poznajemy poprzednie żywoty Luce, a także autorka uświadamia nam, jak wielka jest potęga miłości, nawet jeżeli uczucie jest przeklęte przez Boga. Pomysł na kontynuację wydaje się jak najbardziej trafny, ponieważ wreszcie akcja rusza z miejsca i zaczyna się coś dziać. Nie tkwimy w szkole, tym razem podróżujemy po różnych wymiarach. Lauren Kate doskonale oddała nastrój dawnych lat, a także śmierci Luce, momentu gdy jej poprzednie wcielenia stają w płomieniach.

Tym razem nie było żadnych wojen, żadnych walk. Po prostu podróż w przeszłość. Ale co się stanie gdy twój przyjaciel okaże się być wrogiem? Wytłumaczy Ci wszystko, a potem zdradzi? Wplącze Cię w intrygę, od której nie ma ucieczki? Może wam się wydać, że nic się nie będzie działo, Luce po prostu będzie przelatywała pomiędzy wymiarami i gapiła się na swoje poprzednie wcielenia. O nie. Ona chce się dowiedzieć dlaczego tyle razy umarła. Ona chce po prostu szczęścia, a nie jest to jej dane.

Luce bardzo się zmieniła. Wydoroślała, to jest pewne. Ale zaczęła doceniać poświęcenie innych. Nie była już taka gwałtowna i dziecinna. Zachowywała się jakby była starsza niż w rzeczywistości. Daniel, niestety, wciąż zachowywał się tak samo, jak poprzednio. Taki złoty chłopiec z niego. Cam także się zmienił. Autorka pokazała co skłoniło go do przejścia na złą stronę. Powoli zaczynam rozumieć jego postępowanie, więc nadal będę Team Cam! Bill, gargulec, był niezwykle irytujący. Nie lubię takich postaci, które udają kogoś innego, niż są.

Jestem naprawdę zadowolona z powieści i nie żałuję pieniędzy na nią wydanych. Na początku miałam opory przed kupnem, ale recenzje mnie przekonały. Lauren Kate wykonała kawał dobrej roboty i z ręką na sercu mogę wam polecić tę część. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Stawiam 5/6, bo jednak nie zasługuje ona na wyższą ocenę, ale jest o wiele lepiej w porównaniu z poprzednimi częściami.
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Amy97 

Wiek: 26
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-08-12, 18:50   

Po przeczytaniu "Udręki" nie mogłam się wprost doczekać, aby dostać w swoje ręce kolejną część. Ale teraz nie wiem, czy ją kupić. Po "Udręce" czytałam jeszcze inne książki paranormal romance i boję się, że "Namiętność" mnie rozczaruje. Słyszałam wiele pozytywnych recenzji, ale mimo to nadal jestem niezdecydowana. I okładka nie jest taka ładna, jak w poprzednich częściach...
_________________
http://www.seriajutro.pl/konkurs/galeria-wlepek
Głosujcie na mój bilboard (Marta Muranowicz). Codziennie do 30 grudnia można oddać głos!
Za wszystkie z góry dziękuję!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama