fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Szeptem
Autor Wiadomość
Madison 

Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 37
Wysłany: 2011-02-19, 14:25   Szeptem



Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata... Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że... Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie. Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.



-------------------------------------------------------

Aktualnie jestem w którymś nastym rozdziale Szeptem. Przyjaciółka mi tą książkę poleciła. I miała rację, że fabuła jest wciągająca. Niestety nie mam teraz dużo czasu czytać, jednak zawsze przeczytam dwa czy trzy rozdziały. Książka jest super, ale pewnie w dalszych rozdziałach okaże się jeszcze lepsza :) :-)
A trzecia część "Cisza" podobno ma wyjść 18 października tego roku. Sporo czasu, myślę, że jednak wytrzymamy jakoś :)
_________________
Libre soy, libre soy
No puedo ocultarlo más
Libre soy, libre soy
Libertad sin vuelta atras
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 37
Wysłany: 2011-02-26, 11:14   

 
 
Madison 

Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 37
Wysłany: 2011-02-26, 11:14   

W niedzielę, tydzień temu skończyłam czytać Szeptem, cudowna książka. Aktualnie czytam Crescendo, co prawda czytam w telefonie, ale kiedy zacznę czytać, nie mogę się oderwać i czytam dalej. Obie części są wciągające i fantastyczne! Nie mogę się doczekać "Ciszy". :-)
_________________
Libre soy, libre soy
No puedo ocultarlo más
Libre soy, libre soy
Libertad sin vuelta atras
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-03-22, 10:11   

Polecam każdemu cykl Szeptem, książka jest wspaniała i czyta sie ją bardzo lekko !: D Znajome pożyczają odemnie jedną po drugiej. Jestem zachwycona tym cyklem i z zniecierpliwieniem czekam na część trzecią :-)
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-07-06, 12:40   

Ja właśnie skończyłam pierwszą część. Jestem z niej zadowolona :D No i nie mogę się uwolnić od przekonania, że jednak Patch będzie z Norą w następnej części... zawsze tak jest ;p
 
 
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-07-07, 17:03   

Ta książka należy do moich ulubionych. Tak się wciągnęłam, że przeczytałam ją w jedną noc.
Pisana przyjemnym językiem i po prostu genialna.
Tajemniczy, pociągający Patch, sympatyczna Nora i przezabawna Vee... czego chcieć więcej.

Cytat:
No i nie mogę się uwolnić od przekonania, że jednak Patch będzie z Norą w następnej części... zawsze tak jest ;p

Kinia, zabieraj się za kolejną część, bo warto. A obrót spraw może Cię naprawdę zaskoczyć ;)
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-07-07, 18:09   

Hm... brzmi ciekawie ;) To ja się pochwalę, że mam już następną część na półce i mam zamiar ją dzisiaj zacząć :) Modle się tylko, żeby Patch nie okazał się jakimiś ciepłymi kluchami po tym staniu się aniołem ...
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-05, 22:31   

Hymm...
Ja czytam e-book'a i jestem jakoś na 100 stronie i już nie mogę się doczekać, aż się dowiem co będzie dalej ;D

Patch jest po prostu cudowny (przynajmniej do tej pory). Taki tajemniczy i ciagle mówi do niej ''Aniele''.....
....ja też bym tak chciała ;P

Ale następną część przeczytam już normalnie ;]
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-08-06, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agg 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-08-24, 14:55   

Przeczytałam i hmm... jestem zadowolona :) Sięgnę po Crescendo :)
 
 
Reiciak 
Początkujący f-maniak
HellGirl


Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 74
Skąd: Tokio
Wysłany: 2011-10-01, 10:34   

Ahh ten Patch... taki kochany ^*^
Książka strasznie wciągająca i cudowna. Autorka ma taki ciekawy styl pisania. Lekko się ją czyta i szybko. Wczoraj zaczełam Crescendo i po_prostu nie mogę się doczekać kiedy skończe, aż mnie kusi, żeby zobaczyć jak sie skończy ta część, ale po_prostu nie mogę sobie tego zrobić -.-

Proszę o polskie znaki, a jeśli nie masz ich na klawiaturze, to proszę o jakąś informację na ten temat
Kinia;)
_________________
WILD AND RUNING FOR ONE REASON
THEY CAN'T STOP US FROM OUR FREEDOM
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-10-01, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-23, 19:03   

"Szeptem" to moja pierwsza książka pani Fitzpatrick i na pewno nie ostatnia. Dosyć długo czekała na swoją kolej, ale wreszcie ją przeczytałam i nie żałuję.
Najbardziej oczywiście podobał mi się Patch. Te jego tajemnice mnie urzekły. Od książki nie mogłam się oderwać. Bardzo wciągająca. Miłość, przyjaźń, niebezpieczeństwo, tajemnice i oczywiście moje ulubione w tej książce upadłe anioły. Podobała mi się też najlepsza przyjaciółka Nory, Vee. Jej teksty były powalające.
Rewelacyjna książka, którą polecam każdemu! Jedna z moich ulubionych. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po drugą część...
Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2011-12-23, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-23, 19:24   

BlackVampire napisał/a:
"Szeptem" to moja pierwsza książka pani Fitzpatrick i na pewno nie ostatnia. Dosyć długo czekała na swoją kolej, ale wreszcie ją przeczytałam i nie żałuję.
Najbardziej oczywiście podobał mi się Patch. Te jego tajemnice mnie urzekły. Od książki nie mogłam się oderwać. Bardzo wciągająca. Miłość, przyjaźń, niebezpieczeństwo, tajemnice i oczywiście moje ulubione w tej książce upadłe anioły. Nie raz tak samo jak Nora myślałam, że to on jest sprawcą tego wszystkiego, ale też coś mi nie pasowało. Później myślałam tak samo jak ona, że to Elliot, a tu niespodzianka! To był Jules, co było dla mnie szokiem! No i to, że zwykła psycholożka okazała się także aniołem i to śmierci także było dla mnie szokiem. Podobała mi się też najlepsza przyjaciółka Nory, Vee. Jej teksty były powalające.
Rewelacyjna książka, którą polecam każdemu! Jedna z moich ulubionych. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po drugą część...



A ja prosiłabym Cię, abyś takie problemy zgłaszała do adaminów, lub moderacji, a nie sama zwracała uwagę, bo twój post jest nie na temat. Z góry dziękuję.

Kinia;)


Nie chce być niegrzeczna, ale może raczysz zaznaczyć Spoilery ? Bo podałaś na dobrą sprawę wyjaśnienie całej tajemnicy, do której Czytelnik dąży od przewrócenia pierwszej kartki. Myślmy i szanujmy również tych, którzy są w trakcie lektury, bądź mają "Szeptem" dopiero przed sobą.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-12-24, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-23, 19:44   

Leanne. napisał/a:

Nie chce być niegrzeczna, ale może raczysz zaznaczyć Spoilery ? Bo podałaś na dobrą sprawę wyjaśnienie całej tajemnicy, do której Czytelnik dąży od przewrócenia pierwszej kartki. Myślmy i szanujmy również tych, którzy są w trakcie lektury, bądź mają "Szeptem" dopiero przed sobą.


Bardzo przepraszam, nie chciałam. Śmiertelnie o tym zapomniałam. Spoilery już usunięte. :)


Recenzja: http://szeptksiazek.blogs...itzpatrick.html
Ostatnio zmieniony przez BlackVampire 2012-05-26, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-01-27, 12:35   

Dobra, to postanowiłam dodać bardziej rozległą wypowiedź na temat ,,Szeptem''
Książka dosyć ciekawa, zdecydowanie ma swój urok. Akcja rozwija się dopiero w połowie książki, ale nie można powiedzieć, że początek jest nudny, ponieważ tam poznajemy główne postacie. Postacie, jakie przedstawia nam autorka, są tak różne, że można przebierać i wybierać. Nora jest całkowitym przeciwieństwem swojej przyjaciółki Vee, co zdaje mi się, że było celowym zabiegiem. Patch, jak większość głównych męskich postaci w książkach młodzieżowych, jest mroczny, cichy, skryty i niezwykle tajemniczy, a na dodatek ironiczny. Dając nam takiego Patcha, autorka nie popisała się niczym nowym, ani oryginalnym, bez wahania napiszę, że jest to postać jakich wiele, ale jednak gdyby nie Patch, ta książka nie byłaby taka zabawna.
 
 
Black Rebel 
Bookworm


Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-07-18, 21:38   

"Hush-hush"- taką oto przedziwną książkę zobaczyłam u mojego kuzyna gdy odwiedzałam go w Anglii. I chociaż z języka angielskiego nie jestem aż ta wspaniała niemalże ukradłam ją kuzynowi. Na szczęście [jego szczęście] zdołał mi ją wyrwać zanim doszłam do 5 rozdziału. Nakrzyczał na mnie, powiedział, że jestem stukniętym molem książkowym, i żebym kupiła sobie swoją. I tak też sie stało. Już będąc w Polce niemal, że z wywieszonym językiem zakupiłam jeden egzemplarz. Nie zaczęłam czytać od razu, gdyż uwielbiam stwarzać napięcie. Dopiero ok 1 w nocy zaczęłam ją czytać. Uwielbiam Patcha, to taki mój typ łobuza...
_________________
    _______
    ________________________GO GO GRRYFINDOR
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-07-18, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 15:21   

Nie mnie oceniać język jakim posługuje się autorka, wykreowanie postaci, czy skalę podobieństwa do "Zmierzchu".

Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że historia Patch'a i Nory jest ciekawa i wciągająca, choć przewidywalna. Jest to książka młodzieżowo-romantyczna, z elementami fantastyki i kryminału. Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Nie jest to z pewnością literatura wysokich lotów, ale zdecydowanie potrafi umilić gorące popołudnie :)
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama