fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wampirzycaaaa
2015-03-18, 02:22
Porzuceni
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-25, 09:03   Porzuceni



Współczesna dziewczyna porwana w mityczne zaświaty w jednej z najbardziej oczekiwanych powieści roku ulubionej autorki wszystkich dziewczyn świata, autorki światowych bestsellerów nr 1

Odkąd powróciła z Hadesu pojawia się przy niej on. Zawsze wtedy, gdy się go najmniej spodziewa i gdy go najbardziej potrzebuje. To tylko halucynacje – przekonują psychiatrzy. – Miałaś wypadek. Przeszłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia.

Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odkąd omal nie utonęła, czuje się dziwnie… jakby nie należała do tego świata. Może teraz, po przeprowadzce do nowego miasta, będzie inaczej. Nowa szkoła, nowy początek. I może wreszcie przestanie się bać.

Ale on znajduje ją i tu. Czego chce? Jaką tajemnicę kryją jego oczy - mroczne i piękne jak diament, który jej podarował? Czy chce ją przed czymś ostrzec i przekonać, że bezpieczna będzie tylko wtedy, gdy powróci z nim do jego podziemnego świata? Czy Diament Persefony przyniesie Pierce los mitycznej bogini czy miłość - potężniejszą niż śmierć…


A to może być ciekawe :P Po to też z chęcią bym sięgnęła xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 02:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 10:55   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 02:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-25, 10:55   

Ja tak samo z chęcią sięgnęłabym po tą książkę. Aczkolwiek pewnie jej mieć nie będę. Moja przyszła szkoła jest dość kosztowna.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-07-26, 20:00   

W ogóle podoba mi się dziewczyna z okładki :P Ma śliczną sukienkę xD
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-08-05, 20:24   

Widzę, że się zaczyna moda na mitologię ;-) Fajnie, bo lubię te klimaty ;-) Z chęcią bym ją przeczytała ,ale raczej za szybko jej nie będę miała. Okładka, faktycznie bardzo ładna.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-08-16, 16:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-08-10, 18:26   

Zgadzam się, okładka jest bardzo ładna.
Lubię twórczość Meg Cabot i chętnie bym po książkę sięgnęła, ale po opisie wydaje mi się, że gdzieś już czytałam bardzo podobną historię, tyle tylko, że bez wątku mitologicznego. Ale może się mylę. ;)
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-10, 19:41   

Przeczytałam w końcu. Bardzo mi się podobała. Cały ten podziemny świat był jak dla mnie ciekawie opisany. Mitologi jakoś bardzo napchane nie było, ale miło mi się czytało i już nie mogę się doczekać kiedy będzie kolejna część. Ma to być trylogia, także jeszcze dwie części przede mną :)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-12, 20:04   

Właśnie skończyłam te książkę i jestem nią zachwycona. Historia może nie była zbytnio rozbudowana, ale ogólnie fabuła wciągająca i interesująca. Można było się nieźle rozwijać myślami nad tym, co stanie się z główną bohaterką, więc książkę pochłaniało się w bardzo krótkim czasie tylko po to, by w końcu się dowiedzieć, jak to się skończy. Wielki plus za postacie. Nareszcie jakaś zwykła bohaterka, a nie najmądrzejsza na świecie, przemądrzała panna, która na każdym kroku robi z siebie ofiarę. Pierce to młoda, dojrzała nastolatka z problemami, która czasem się myli, czasem braknie jej śmiałości, ale za każdym razem stara się sprostać przeciwnością losu, lecz nie zwala wszystkiego na siebie łapie się każdej formy pomocy. Następną postacią, którą polubiłam to oczywiście John. Jedna wielka, mroczna tajemnica do rozwiązania. Podczas tej lektury osobiście cały czas próbowałam go rozgryźć. Zastanawiałam się, co tak naprawdę sprawia, że John jest taką tragiczną postacią ... na samym końcu doszłam do wniosku, że to nie los na jaki był skazany i miejsce, w którym musiał żyć, ale ta jego samotność...


Wszyscy którzy przeczytali ten post do końca zasługują na oklaski :D
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-10, 20:53   






Zagraniczna okładka :)
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-12-11, 00:29   

Jestem stu procentowo pewna że przeczytam. No i nie mogę się doczekać ^^
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-11, 10:36   

Ja mam nadzieje, że okładka będzie taka sama w Polsce, bo ta jest śliczna :)
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-04-30, 17:22   

Kinia;) napisał/a:
Ja mam nadzieje, że okładka będzie taka sama w Polsce, bo ta jest śliczna :)


Ja też mam taką nadzieję, bo okładka i do tej części bardzo mi się podoba. :D
Już nie mogę się doczekać. ^^
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-06-25, 19:25   

Eee tam, a mnie się podoba. Gorsza niż poprzednia, ale ma bardzo ładne kolory, takie nasycone. ^^
No i dodatkowo mamy ładniejsze różyczki, niż są na tej okładce zagranicznej. :)
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 16:45   

Najlepsza powieść Meg Cabot od czasów serii Pośredniczka. Czy lepsza nie potrafię jeszcze określić. Najpierw muszę dokończyć całą trylogię aby ocena była sprawiedliwa. Jest to seria napisana dla dziewcząt wchodzących w dorosłość. Już nie dla nastolatek, ale jeszcze nie dorosłych. Cudowny okres, tak samo jak świetna historia Pierce i Johna.
Zdarzenia nie poznajemy w porządku chronologicznym. Przez praktycznie całą historię towarzyszy nam niezmiennie retrospekcja. Moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę, bo nie pozwala nam ani na moment odłożyć tej książki. Historia ma dość sporo różnych wątków pobocznych, które wydają się mało istotne. Na sam koniec dowiadujemy się jednak, że miały one znaczenie i to kluczowe, bo mogły uchronić od śmierci. Narracja Pierce bardzo mi się podobała, bowiem momentami jej percepcja graniczyła z szaleństwem. Nie można powiedzieć, że dziewczyna nie próbowała stać się ponownie taka jak przed wypadkiem. Z czasem zdaje jednak sobie sprawę, że ludzie ją porzucili, pochowali tak jak Królewnę Śnieżkę, za życia do szklanej trumny. A może też sama zgodziła się do niej wejść ?
Johna wyczekiwałam absolutnie na każdej stronie i nie bez powodu. Jest on kluczową postacią i to tylko z jego pomocą możemy się dowiedzieć czym były te zaświaty i na jakich zasadach działają.
Czy to Hades i mitologiczne podania były prawdziwe ?
A może i on jest jednym z tytułowych Porzuconych ?
Najbardziej śmiertelny wróg jaki może istnieć a może sprzymierzeniec ?
Odpowiedzieć jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana.

Powieść tą polecam wszystkim, którzy lubią wyżej wymienione motywy. Jest tam także czar Południa Stanów Zjednoczonych pełnego starych wierzeń i niszczycielskiej mocy huraganów. Wypłukane kości na cmentarzach, tradycja Nocy Trumien a nawet los pierwszych osadników tamtejszych terenów.
Polecać fanom Meg Cabot zapewne nie muszę.
Powieść zdecydowanie bardziej dojrzalsza niż inne książki tej autorki, może z wyjątkiem "Nienasyconych" napisanych specjalnie dla dorosłych.

MOJA OCENA : 9 / 10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2015-03-18, 02:20   



Siedemnastoletnia Pierce nie umarła. Ale wyrwana ze swojego świata, ze szkoły i z rodziny, jest uwięziona w mrocznej krainie pomiędzy niebem i piekłem, gdzie dusze zmarłych czekają na swoją ostatnią podróż.

John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades mityczną Persefonę. Twierdzi, że tylko tu jest bezpieczna. Że tylko tu może ją chronić. Bo niektórzy zmarli powracają – jako Furie, by się zemścić na nim… i na jego ukochanej. Lecz to tylko część prawdy, jaką wyjawia jej John. A bardziej niebezpieczna niż gniew Furii może okazać się miłość Pierce do władcy tego świata…
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2015-03-18, 02:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama