fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
W Pierścieniu Ognia
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-04-27, 19:41   W Pierścieniu Ognia



W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają. W drugim tomie trylogii, "W pierścieniu ognia" Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournée Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw. Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-01, 17:01   

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-06-01, 17:01   

Równie dobra, jak poprzednia, ale jeszcze smutniejsza i (na całe szczęście :mrgreen: ) jeszcze więcej Peety :mrgreen: końcówka... no mało się nie załamałam na niej... płakałam jak bóbr, a to nie zdarza się często w moim przypadku xD
 
 
Agg 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-08-24, 15:51   

Rewelacyjna jak pierwsza część. Po prostu trzeba to przeczytać :)
 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-09, 19:17   

Po prostu najlepsze książki <3


Rozumiem. Mi też sie podobają ale może troszkę dłuższe posty?
Wampirzycaaa
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-09, 19:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
milky waii


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-05-18, 19:14   

Druga część — o, dostała taki ładny domek. Chyba wszystko będzie dobrze, po co więc kolejna książka? A tutaj proszę bardzo pojawia się prezydent Snow. I akcja się rozkręca. Nie będę już tu się dalej rozpisywać, bo wyjdzie mi subiektywne streszczenie fabuły, ale decydujący moment to ten, gdy poznajemy mojego Finnicka. Najpierw to mi tak średnio podchodził i on, i wszystkie inne postacie nowe. Wiadomo, starzy byli i tak dalej. Ale potem się zauroczyłam większością i robiło się coraz smutniej. Wszystko takie dopracowane, kolejna arena, walki, utrata ważnych rzeczy. Niespodzianki kolejne, ja już potem nic nie wnioskowałam, bo wszystko było inaczej. Kibicowałam im, choć dalej nie przepadałam za Katniss, i tylko czekałam z zapartym tchem co będzie dalej.
Końcówka?
Szok i dawajcie mi kolejną cześć, bo nie wytrzymam. Mówią że to najsłabsza cześć tryglogi. A ja wiem? Mi się wszystkie podobały, trzymają poziom wysoki.
_________________
          Odair's Girl
      Here is the place where I love you.
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-05-26, 17:35   

Ta część jest tak samo genialna jak jej poprzedniczka! Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Wiele razy mnie zaskoczyła.

Recenzja: http://szeptksiazek.blogs...ne-collins.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-05-26, 18:24   

BlackVampire napisałaś o symbolice okładki, ale co ty tam widzisz, że tak spytam z ciekawości ? :) Ja osobiści nic nie dostrzegłam, ale często mi się zdarza, że nie widzę znaków na okładkach.;)
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-05-26, 18:28   

Nie wiem może mam wybujałą wyobraźnię i doszukuję się czegoś, czego nie ma, ale np. w tle mamy koło podzielone na 12 części, to tak samo jak podzielenie areny na godziny.
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-05-26, 18:33   

Hm...jak spodziewałam się po sobie nawet tego nie zauważyłam, ale przecież to możliwe. Pasowało by to do tego kosogłosa w środku. :)
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-07-11, 23:02   

II tom podobał mi się, jednak troszkę mniej od pierwszego. Przykre zawroty akcji, koniec mnie zmiażdżył... i nie tylko koniec.

Recenzja: http://oczami-czytelnika....eniu-ognia.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama