fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Las Zębów i Rąk
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-04-28, 13:27   Las Zębów i Rąk



Inteligentna, mroczna i czarująca. Las Zębów i Rąk łączy w sobie horror i piękno.”
Cassandra Clare, autorka cyklu Dary Anioła
Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, Dary Anioła Cassandry Clare czy Igrzyska Śmierci Suzanne Collins.
Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wciągającą wizję świata po zagładzie, w którym młoda dziewczyna musi dokonać trudnych wyborów między tym w co wierzy, a tym w co każą jej wierzyć, między światem swoich marzeń, który zna tylko z opowieści matki, a krwawym ale znanym światem, który ją otacza. Musi też wybrać między tym, który ofiarowuje jej swoją miłość, a tym, któremu ona chce ją ofiarować.
W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar...?

Zwiastun: Kliknij tutaj!

Co sądzicie ?
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 06:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2011-05-07, 11:17   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 06:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-05-07, 11:17   

Powiem w prost, jeśli ta książka nie wyląduje na mojej półce to przysięgam że ktoś za to straci głową. xd
Jak zobaczyłam zwiastuny do następnych części to stwierdziłam że muszę tą serią przeczytać :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-08, 09:52   

Tak ja też tak sądziłam i do tej pory mam tę książkę na liście ( a jest ona duża xD ) ale jak przeczytałam ,że każda część jest o czym innym to tak dziwnie. Troszkę , ale to tylko troszkę mnie zniechęciło.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-13, 14:07   

Kocham te książkę ! Do jej przeczytania zachęciła mnie okładka, która jak dla mnie jest niezwykle wyrazista. Po jej przeczytaniu byłam oczarowana. Autorka wymyśliła zupełnie coś innego, historia jest świeża i łatwo się ją czyta. Jedyny mankament tej książki jest nie zwykle irytująca bohaterka oraz jej wielka miłość Travis.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-16, 12:13   

Tak, książka jest mega, boska i też ją kocham. Uwielbiam Harrego. Przez całą książkę miałam łzy w oczach, jest cudna. Smutno mi, że w następnych częściach będą nowe postacie (czyt. Nie będzie Harrego). Ale jak najbardziej polecam przeczytanie. Tak płakać, że skończyłam książkę, ty tylko płakałam na Magicznym Kręgu.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-16, 19:43   

Ja również kocham Harrego ! No i Jeda ;) Ale sądzę, że dziwnie skończyli te książkę, bo w końcu nie wiadomo, czy ona na końcu wydostała Harrego i Cassandre z tego lasu... powiedziała, że zastanawia się, czy znajdzie sposób, ale nie napisała, czy jednak udało się... w ogóle wiele spraw zostało nie wyjaśnionych.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-16, 19:58   

Noo, ale na ostatniej stronie w książce, gdzie jest napisany opis kolejnej części, jest napisane
,że dowiemy się co stało się z Mary.
Ale strasznie mi brakuje Harrego :< Był taki...pocieszny xd Żuć mi proszę jego nazwiskiem bo nie mogę sobie przypomnieć xd
Co do Travisa, to w sumie nie był najgorszy, ale jakoś go tak nie pokochałam xd
Potem jak przepiszę recenzję na kompa to może wrzucę xd
Podobał mi się cytat:
"-Szkoda, że Argos jest tutaj z nami. Czułbym się bezpieczniej, gdyby to on tam był i strzelał z kuszy." tak trochę wyrwane z kontekstu i nie wiadomo o co chodzi jeśli się nei czytało więc... Harry przypadkiem strzelił Travisa w ramię i on na to rzekł tym tekstem xD
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-16, 20:16   

Tak, pamiętam ten cytat, Niestety nazwiska Harrego już nie mam w pamięci ;) Ja osobiście nie mogłam znieść Travisa...taki pan idealny... no i jeszcze ta główna bohaterka opisywała go, jakby był jakimś Bogiem.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-16, 20:26   

Ooo tak zgadzam się, to było irytujące, ale jakoś tak dwa dni temu słuchałam jednej piosenki i myślałam o książce i w sumie Travis wiele zrobił dla Mery i aż taki najgorszy nie był xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-08-21, 14:25   

Carrie Ryan jest amerykańską autorką bestsellerów. Jej debiutancka powieść „Las Zębów i Rąk” została uznana za jedną z najlepszych książek roku w kategorii powieści dla młodzieży. Carrie jest z wykształcenia prawnikiem, ale po wielkim sukcesie „Lasu Zębów i Rąk” postanowiła się skoncentrować na pisarstwie.

Osada, w której mieszka Mary, jest otoczona siatką, która oddziela wioskę od Lasu Zębów i Rąk. Panuje tam wszechogarniający strach przed Nieuświęconymi, którzy w każdym momencie mogą przedostać się przez ogrodzenie i pogrążyć wszystko w chaosie. Ludzie mieszkający w samym sercu tego strasznego miejsca, robią wszystko z obowiązku, dla przetrwania, a nie dla siebie. Rzadko kiedy ktoś w osadzie spełnia swe marzenia, prawie nikt ich nawet nie ma, żyją życiem codziennym, w strachu i napięciu, uważają, że tak powinno być.

Jednak Mary w to nie wierzy, marzy o oceanie, który jest wielki i nieogarnięty plagą Nieuświęconych. Pragnie wydostać się z wioski i spełnić swe marzenia, jednak to nie wystarczy. Pewnego dnia trafia do Siostrzeństwa i dowiaduje się o ich tajemnicach i sekretach. Wiedza ta ją przytłacza i nie wie co robić. Gdy ogrodzenie zostaje przerwane, a świat pogrąża się w chaosie, zalany falą Nieuświęconych, Mary musi wybierać. Wybierać pomiędzy dotychczasowym życiem na osadzie, a własną przyszłością. Dziewczyna musi zmierzyć się także z prawdą o Lesie Zębów i Rąk.

Mary jest postacią skupioną na sobie i swoich marzeniach. Tak naprawdę historie o oceanie zajmują w jej sercu pierwsze miejsce. Jest bohaterką dość egoistyczną, jednak potrafi także działać na rzecz przyjaciół. Jest postacią niewyidealizowaną, jednak i tak nie potrafiłam jej zbytnio polubić. Wychowywała się w osadzie, w ciągłej niepewności i z lękiem przed Nieuświęconymi, którzy umarli, jednak nie są do końca martwi. Przypominali mi oni zombie od pierwszego momentu, gdy o nich przeczytałam. M. in, właśnie ten motyw przyciągnął mnie do tej książki.

Pierwsze skojarzenie jakie miałam w trakcie czytania, to takie, że dzieje się to w przyszłości i obrazuje to koniec świata. Już niewielu ludzi zostało, a przytłoczeni są oni negatywnymi emocjami. Tak naprawdę zdawało się, jakby upodabniali się trochę do zombie i tracili chęć do życia. Najważniejsze było przetrwanie i bezpieczeństwo. Ludzie żyją tam w świecie bez postępu, tak naprawdę oni się cofają i przybliżają do zamierzchłych czasów w stylu bycia, a nie na odwrót.

Wyobraźcie sobie świat bez nadziei, gdzie w każdej chwili oczekujecie śmierci swojej lub swych bliskich. Jakbyście się czuli? Na pewno nie najlepiej. Postacie książki często poddają się i nawet główna bohaterka miewała momenty, gdy chciała się już poddać, nie zależało jej na niczym i zatapiała się w rozpaczy. Nie potrafię sobie do końca tego wyobrazić gdyż jest to dla mnie zbyt okrutny obraz świata, prawdziwy koniec. Autorka przedstawiła nam o wiele gorszy świat, gorsze życie, a czytając zrozumiałam, że wielu rzeczy się w życiu nie docenia. Jesteśmy przyzwyczajeni do całkiem miłego życia i niekiedy drobne kłopoty, wyolbrzymiamy do skali tragedii.

Lektura była utrzymana w atmosferze napięcia i oczekiwania, momentami także nadziei. W trakcie czytania odczuwało się tą bezsilność, która opanowywała bohaterów. Przewracając kolejne strony, nie było się pewnym czego można się spodziewać, a to jeszcze bardziej pogłębiało ciekawość czytelnika.

Jak w prawie każdej książce tu nie także obyło się bez wątków miłosnych. Tym razem jednak sytuacja głównej bohaterki strasznie mnie denerwowała. Znowuż spotkałam się z czymś na wzór trójkąta miłosnego, lecz tym razem wyglądał on odrobinę inaczej, co wcale nie umniejszyło wagi mojego negatywnego odbioru. Wątek ten był dla mnie nierzeczywisty w obliczu zaistniałych wydarzeń, szczególnie, gdy dowiedziałam się o wszystkich uczuciach, które przewinęły się w trakcie czytania ksiązki.

Autorka ma świetne pióro. Potrafi wzbudzić w nas napięcie i utrzymywać je przez całą książkę. Nawet gdy akcja może zdawać się bierna, odczuwamy niepewność i oczekiwanie na to co może się stać. Autorka wciąga nas w wykreowany przez siebie świat. Czytając zatapiamy się w lekturze i nie możemy się od niej oderwać.

„Las Zębów i Rąk” z pewnością wywarł na mnie wrażenie, jednak zdawało mi się jakby czegoś tam brakowało. Nie myślałam o tym jednak przez cały czas, gdyż bardziej absorbowały mnie rozgrywające się przed moimi oczami wydarzenia, świetnie opisane przez autorkę. Jestem pod wrażeniem, tego jak autorka stworzyła tą inną rzeczywistość. Widać, że ciężko pracowała nad tą książką jednak na pewno się to opłaciło. Stworzyła ona wspaniałą książkę, która mimo swoich braków czy wad, trafiła na półki wielu czytelników, którzy także mieli szansę zapoznać się z Mary i wydarzeniami, w których uczestniczyła. Pozycja autorstwa Carrie Ryan trafiła na listę moich ulubionych książek i szczerze polecam ją osobom, które czekają na coś co nimi wstrząśnie, a ponadto da tematy do rozmyślań.

Moja ocena 8,5/10
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-12-30, 13:14   

W końcu naskrobałam jakąś recenzję :)
http://dolina-ksiazek.blo...-hands-and.html
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-05-10, 19:01   

Właśnie skończyłam "Las Zębów i Rąk"... Zawiodłam się, ale nie na zakończeniu tego tomu, chciaż nadal jestem zła na Mary. Nie podoba mi się, że w drugim tomie, główną postacią jest Gabrielle '-' Jestem pewna że będzie mi brakować szalonej "Krwawej" Mary; opiekuńczego Harry'ego; nudnego i niezdecydowanego Travisa; Jed'a o którym nic nie wiadomo, ani co się z nim stało '-'; Cassandry której opiekuńczość okazała się słabością, czy nawet zwykłego psa Argosa '-' Ja ich po prostu pokochałam, więc trudno mi się z nimi rozstać. Nawet wybaczę autorce to że nazwała Zombie, Nieuświęconymi. Znowu jestem wdzięczna Aniolcowej Ani za polecenie mi tej książki. :D
_________________

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-10, 19:18   

A proszę cię bardzo Wampirzycowata Lauro :D Ja jeszcze nie przeczytałam drugiej części i właśnie też się boję, że ciężko mi się będzie przestawić na innych bohaterów bo mi będzie brakować starych :c
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-05-10, 20:28   

Wampirzycaaaa napisał/a:
Nawet wybaczę autorce to że nazwała Zombie, Nieuświęconymi.


A co nie pasuje Ci w taki nazewnictwie ? O.O
Hm...dołączam się do tego, że będzie mi brak poprzednich bohaterów przede wszystkim Harrego, którego pokochałam już od samego początku. Aczkolwiek jak dla mnie można się tylko cieszyć z braku bezdusznej Mary.
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 15:52   

Wejdź do Lasu Zębów i Rąk

Są książki, które nas zachwycają.
Są takie, które z nami na zawsze zostają.
Są wreszcie i takie, które nas zmieniają.

Po przeczytaniu tej książki, odczujecie to wszystko.
Zapraszam do wyprawy wgłąb Lasu Zębów i Rąk.
Kto przejdzie przez pierwsze strony książki, nie zapomni o niej ani na moment aż do ostatniego jej słowa. Wchodzicie na własną odpowiedzialność.

Od roku 2004 można obejrzeć film "Osada". Thriller ten przedstawia historię enklawy ludzi, której życie toczy się w ciągłym strachu. Tytułowa osada jest miejscem otoczonym jedynie przez las. Obszar za ogrodzeniem zamieszkują stworzenia, które tylko czekają aby dopaść mieszkańców. Koniec tego filmu daje nam jednak to czego oczekujemy. Ukojenie. Zapewnienie, że ten strach, którego doświadczyliśmy, był wytworem naszej wyobraźni. Daleko idą przez las dojść przecież można do świata zewnętrznego jaki znamy, jaki wciąż pozostał i czekał zawsze na nas. Bohaterowie "Lasu Zębów i Rąk" nie mają tyle szczęścia.
Ich koszmar nie znika. Żadna normalność nie pozostała.
Nie będzie ukojenia nawet po śmierci.

Główną bohaterką jest Mary. Społeczeństwo w jakim żyje podlega Siostrzeństwu i Strażnicy. To oni znają prawdę o życiu za ogrodzeniem. Cienkie metalowa siatka stanowiąca ogrodzenie. Przypomnij je sobie dokładnie, ileż to razy w życiu takie widziałeś.Teraz wyobraź sobie, że tylko coś takiego stoi na drodze Nieuświęconych aby Cię dopaść. Każdy kto zostanie zainfekowany przez ranę zadaną przez jednego z nich, nieodwracalnie do nich dołączy. Nie ma lekarstwa, nie ma ratunku. Ludzie, twoi znajomi ze szkoły, sąsiedzi, przyjaciele, rodzina, umierają aby za moment powrócić jako Nieuświęceni. W ich oczach brak zrozumienia, a jedynie pragnienie abyś i Ty do nich dołączył. Osadę otacza bezkresny las, a w nim Nieuświęceni. Życie nieustannie otacza śmierć. Mary najpierw straciła ojca, a teraz i matkę. Będąc przy niej w jej ostatnich chwilach, przestaje wierzyć w jakąkolwiek Bożą opatrzność o jakiej wciąż powtarzają Siostry. Ten, którego kocha, nie upomniał się o nią. Jego brat, który obdarzył ją uczuciem, także oddala się pod wpływem tragedii, która dotknęła jej rodzinę. Przyjaciółka okazuje się osobą niewarta tego miana. Własny brat odmawia jej schronienie i opieki. Wszyscy zdawać się mogło spisali już dziewczynę na straty. Przebywając pod opieką Siostrzeństwa Mary zyskuje jednak coś, co nadać może jej życiu ponowy sens - nadzieję.

Od dziecka matka opowiadała jej o życiu przed Powrotem. O metalowych budowlach, które sięgały nieba. O ludziach, który kiedyś byli szczęśliwi. Wreszcie o wielkim oceanie, gdzie nieba sięga aż po horyzont. O świecie bez ciągłego strachu, bez nieustającego jęku Nieuświęconych drapiąc i forsujących cienką barierę.
Gdy choć jedna z opowieści przekazywanych w jej rodzinie przez pokolenia może okazać się prawdą, Mary podejmuje decyzję. Stopniowo odkrywa sekrety, tak dobrze ukryte, że płaci się za nie życiem. Zdobywa wiedzę, która być może zdoła uratować ją i jej przyjaciół gdy zostaną zmuszeni aby wkroczyć do Lasu Zębów i Rąk. Ten dzień w końcu nadejdzie, bariera jest cienka, a oni ciągle czekają.

Akcja i napięcie w tej powieści to jej najmocniejsze punkty. Narracja prowadzona jest w sposób perfekcyjny. Książka nie posiada momentów nieciekawych czy zbędnych. Wszystko ma swoje znaczenie. Nie znajdziesz wymówki aby ją choć na chwilę odłożyć. Każdy z bohaterów wędrówki przez las skrywa swoje sekrety mroczniejsze niekiedy bardziej niż otaczający ich zewsząd las. Sama czytałam książkę praktycznie bez większej przerwy przez cały dzisiejszy dzień.

Świetna literatura antyutopijna, która wyznacza zupełnie nową ścieżkę. Porównać można ją jedynie do serii GONE. Historia pióra pani Carrie Ryan jest zdecydowanie najmroczniejszą z nich. Nigdy nie czytałam jeszcze tak zatrważająco pięknego horroru. Jeśli chcesz aby jakąś książka całkowicie Cię pochłonęła, wstrząsnęła i spędziła można nawet sen z powiek, to z całą pewnością dobrze trafiłeś.

Dowiedz się jak może wyglądać świat po zagładzie, która nie jest sprawką żywioły czy wojny, ale zła budzącego się w ludziach.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama