fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
1. Gildia Magów
Autor Wiadomość
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-05-24, 15:19   1. Gildia Magów



Gildia magów to pierwszy tom trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód.

Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-09-03, 22:06   

 
 
szenszol 

Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-09-03, 22:06   

Przeczytałem całą serię i muszę stwierdzić, ze jest świetna:) czytałem dwa lata temu na wakacjach, jak ja skończyłem to zabrał mi wujek, aż żal mi było powiedzieć że nie mam jeszcze ostatniej części, gdy się zapytał :) jego też nieźle wciągnęło


Zdania zaczynamy z dużej literki.
Wampirzycaaaa
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2011-12-26, 22:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wega 

Wiek: 25
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 21:19   

Ja przeczytałam dopiero pierwszą książkę i muszę przyznać, że jest świetna. Polecam ją każdej osobie!
_________________
"Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki."- Leonardo da Vinci
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2011-12-26, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 19:32   

Taka sobie. Ale ja ogólnie niezbyt lubię taką tematykę książek.
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-06-22, 18:21   

Kuzyn mnie zawsze namawiał do tej serii a ja nigdy się tym namowom nie poddałam, ale może jeszcze kiedyś... :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-06-23, 11:49   

Aniolec napisał/a:
Kuzyn mnie zawsze namawiał do tej serii a ja nigdy się tym namowom nie poddałam, ale może jeszcze kiedyś... :D


Zaaaacznieeeeesz *-* Ta książka, nie, wróć, ta autorka ma niesamowity styl pisania. Nie ma takiej drugiej na świecie ;>

O! Ty przeczytasz całą trylogie a ja obejrzę wszystkie dostępne sezony Plotkary. Co powiesz na taki układ? XD
_________________

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-06-23, 12:03   

Ok, zgadzam się na ten układ xd Ale, jeszcze nie wiem kiedy przeczytam xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:58   

Kto by nie chciał przenieść się do świata pełnego magii, czarów, ludzi w najróżniejszych szatach, mających ogromne znaczenie. Czerwona oznacza wojownika, zielona – uzdrowiciela, zaś fioletowa – alchemika. Oczywiście znajdziemy inne kolor, czarne szaty Wielkiego Mistrza czy niebieska Administratora. Już sama opcja posiadania takiej szaty, która oznacza ukończenie uniwersytetu, jest niebywale kusząca. Ta szata, która znaczy, że znaleźli w tobie potencjał, by być magiem. Być może wielkim magiem.

Już od samego początku wciągamy się w trylogię. Pani Canavan ma lekkie, dobre pióro, które wciąga nas do świata pełnego magii, dobrych i złych magów, do świata tajemnic, slumsów, biedy, złodziei i najróżniejszych przygód, które czekają na główną bohaterkę – Soneę.

"Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód."

W 100% zgadzam się z opisem z okładki. Ta trylogia ma w sobie coś, co zachęca czytelnika w każdym wieku. Nie jest to jakaś oklepana historia o miłości i magii. Nowy pomysł na stworzenie historii o magii, którą znamy już tak dobrze np. Harry Potter. Być może kiedy, gdzieś tam w jakieś innej książce, był już pomysł na taką opowieść – być może. Ja fantasy przeczytałam za mało, by się wypowiadać. To dopiero moje początki. Jednakże po przeczytaniu “Wiedźmina” i “Czarnego maga” z śmiałością mogę stwierdzić – pokochałam fantastykę.

Czytam na forach, że to bajka “dla dużych dzieci”. To bajka dla wszystkich. To historia, która porywa nas od pierwszy stron, ukazuje nie tylko świat magiczny, ale też problem ludzi, którzy żyją w slumsach. Jest duże zwrócenie uwagi na ten problem. Sonea właśnie pochodzi ze slumsów, a ma tak ogromną moc. I teraz zaczynają się stereotypy “Ona pochodzi ze slumsów”, “Była złodziejką”, “Głodowała” i tak dalej i tak dalej. Jakie ludzie mają pojęcie o życiu. Gdy pławią się w luksusach zupełnie zapominają, że są jeszcze inni, którzy mają zdecydowanie gorzej. I ci “lepsi”, uważają się za panów świata. Przepraszam, że zbaczam z tematu. Ale w książce jest to mocno zarysowane. Już w szczególności w części drugiej, gdy Sonea zaczyna naukę(tak, tak przeczytałam już II część ;) ).

Właśnie dzięki takiej historii możemy poznać ludzką naturę z zupełnie innej strony. Ci “lepsi” przeważnie okazują się podli, mało tolerancyjni, wręcz znikome reszty tolerancji pozostałe w nich. Wiecznie knują, obrzucają innych spojrzeniem pełnym obrzydzenia czy wyższości. I być może to też jest stereotyp. Trafiają się ludzie, którzy są “lepsi” i wcale się tak nie zachowują. Ale zachowanie, jakie wymieniłam dla przykładu, dotyczy większości tych “lepszych”, a już zdecydowanie w trylogii Czarnego Maga.
Ci “gorsi” przeważnie są tolerancyjni, pomagają reszcie, doceniają to, co posiadają, mają szacunek do rodziny, bliskich. Mimo, że są wychodni w takich, czy innych warunkach, są często dużo lepsi od tych z wyższych sfer. Na to właśnie zwróciłam dużą uwagę, na problem społeczeństwa w książce i nie tylko.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama