fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacja
Autor Wiadomość
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2012-04-05, 21:12   

Ekranizacja naprawdę bardzo dobra, genialna ścieżka dźwiękowa, nieopisany klimat, dreszcz emocji, no i niejedne łzy... ;-) Cofam wszystko, co mówiłam na temat odtwórczyni głównej roli - Jennifer jako Katniss jest iście genialna, jej gra aktorska dosłownie zwala z nóg. Peeta słodki i uwierzcie, jego kwadratowa szczęka w filmie bywa niemal niezauważalna. Haymitch zawiódł aparycją, Cinna ujdzie w tłumie, Prim skądinąd niezła, Gale wzbudzający mdłości. Tyle ode mnie, serdecznie polecam.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2012-04-05, 22:30   

 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-05, 22:30   

Po gigantycznym sukcesie "Igrzysk śmierci" Lionsgate chce, by już jesienią rozpoczęły się zdjęcia do "Hunger Games: Catching Fire". To może się jednak nie udać i to aż z dwóch powodów.

Pierwszym jest reżyser. Gary Ross zgodził się zrealizować "Igrzyska śmierci" za niską, jak dla niego, stawkę 3 milionów dolarów. Jednak w przypadku drugiego filmu jego żądania są już znacznie większe. Lionsgate nie bardzo chce się na podwyżkę zgodzić, negocjacje są więc w impasie.

Drugim problemem jest Jennifer Lawrence. Aktorka ma bowiem kontrakt z 20th Century Fox na udział w drugiej części "X-Men: Pierwsza klasa". Jeśli Fox zdecyduje się na jesienne zdjęcia, wtedy Lionsgate będzie zmuszone przełożyć prace nad adaptacją "W pierścieniu ognia". A to oznaczać będzie, że premiera wyznaczona na listopad 2013 roku nie odbędzie się.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 01:11   

No weź ... serio? Teraz jak miliony fanów czekają? Chyba każdy może poczekać na głupich x-menów ... (no dobra ... jestem ich ogromną fanką, ale to nie jest "oryginalny" ciąg ich historii, więc nadal możemy poczekać).

Reżyser ... <are u faking kiding me?> Wielu z nas dobrze wie co stało się z trzecią częścią Pottera po zmianie reżysera. Krzyki i płacze że to nie tak. Nie chcę tego samego dla Igrzysk ... nie kiedy zaczęłam uważać że ten reżyser zrobił coś bardzo trudnego (czyt. prawie niemożliwego). Wiem Aniolcu że teraz to hipokryzja ale stwierdzam że Igrzyska są troszkę lepiej nakręcone (czyt. więcej momentów z książki ) niż Potter. Przynajmniej jego 3 ostatnie części. (ale, ale ... samej książki Collins nie śmiem porównywać do dzieła Rowling.)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2012-04-06, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-06, 11:57   

No to jak Ci powiedziałam, że porównując do ostatniej części Pottera Igrzyska podobały mi się bardziej, a ty mnie od zdrajców wyzwałaś xD Ja się na Insygniach śmierci trochę zawiodłam, a tu Igrzyska do których byłam sceptycznie nastawiona mnie pozytywnie zaskoczyły i skłoniły do przeczytania książki.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-06, 19:35   

Widzę, że tutaj zaczyna się w temacie dziać, to i ja swą opinię dostawie. ;)
Film był według mnie świetny, bo bardzo przypominał książkę. Gra aktorska Jennifer ( Katniss) i Josha ( Peeta) była według mnie genialna i muszę przyznać, że oboje zdecydowanie sprostali moim oczekiwaniom. Jak po raz pierwszy usłyszałam kto będzie grać Cinne, to nie byłam zbytnio zachwycona, ale Kravitz ostatecznie bardzo spodobał mi się w tej roli. Gale to była masakra, bo zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam, poza tym nie znoszę tego aktora. Cato był po prostu genialny, odtwórca roli był bardzo w moim guście. :) Dodatkowo postać Tresha idealnie odpowiadała moim wyobrażeniom, to samo tyczy się Haymitha. Podsumowując film bardzo udany, bo świetnie oddaje klimat książki.
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-06, 21:33   

No to zła i dobra nowinka. xD

Dobra:
Cytat:
Dobre informacje, po złych informacjach! Wytwórnia 20th Century Fox, przesunęła swoje zdjęcia na styczeń, co oznacza, że pierwsze zdjęcia do „W Pierścieniu Ognia” zaczną się w terminie!
20th Century Fox odwołało wojnę z Lionsgate. Zdjęcia do kontynuacji „X-Men: Pierwsza klasa” rozpoczną się dopiero w styczniu.

Lionsgate zapewne przyjęło tę informację z wielką ulgą, ponieważ będą mogli zgodnie z planem nakręcić „Hunger Games: Catching Fire” jesienią. Gdyby Fox wybrał jesienną datę dla swojej produkcji, wtedy Lionsgate nie miałoby wyboru, musiałoby odłożyć na później kontynuacją „Igrzysk śmierci”, a wszystko przez fakt, że w obu seriach gra Jennifer Lawrence i Fox wcześniej nawiązało z aktorką współpracę.


Zła (trochę jak potwierdzenie postu Aniolca):
Cytat:
The Playlist oficjalnie ogłosił, że reżyser pierwszej części Igrzysk Śmierci zrezygnował z negocjacji i na pewno nie będzie reżyserem drugiej części trylogii.
Ross oświadczył firmie Lionsgate and Summithis, że już nie powróci, dlatego informacja jest pewna. Reżyser uważa, że pieniądze to dla niego nie problem, gdyż ma za sobą wiele innych produkcji, z których zrezygnował podobnie (np. Niepokonany Seabiscuit, Miasteczko Pleasantville). Nie ma on zamiaru kontynuować już dalszej przygody Katniss, która musi uporać się z Kapitolem, prawdopodobnie dlatego, że lubił jedynie Igrzyska Śmierci. Teraz chce zrobić coś innego. Czekamy więc na kolejne produkcje Garego Rossa i dziękujemy mu za to, że w tak świetny sposób odtworzył historię futurystycznego państwa Panem.
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-04-07, 09:57   

Nienawidzę jak się reżyser zmienia, gdy kręcą jakieś serię. Według mnie to może się bardzo odbić na drugiej części, bo przecież każdy reżyser ma własną wizję jak dany film ma wyglądać. Podobała mi się jedynka, bo według mnie była dobrze nakręcona, a teraz nie wiem, co jakaś nowa osoba wymyśli... to trochę stresujące. ;)
 
 
Clary_90 


Wiek: 25
Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-09, 18:20   

Film zdecydowanie gorszy. Nie pokazali m.in ośrodka po igrzyskach, nie ujęli ogłuszenia Katniss. Za długi i zbyt przesadzony, ale to nie zmienia faktu, że mi się podobał
_________________
- Miłość jest do dupy...
- Wytatuuje to sobie na twarzy.
- Chociaż odstraszy chłopaków..
- Wątpię
(Annie i Naomi)
90210 <3
 
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-15, 11:12   

Tak na film narzekasz, a i tak większość fanów jest zadowolona. :3 Ja również, oczywiście, nie ujęli paru scen, ale da się im to wybaczyć moim zdaniem, chociaż jak na mnie to jeszcze myślę, że jest trochę za dużo scen przed Igrzyskami, a za mało w trakcie. ;x

Cytat:
Igrzyska Śmierci czwarty tydzień prowadzą w amerykańskim box office. Szacuje się, że film w miniony piątek zarobił kolejne 6,5 miliona dolarów. W weekend powinien w sumie zarobić 20 milionów. To wciąż zapewnia mu pierwsze miejsce. Warto jednak zauważyć, że konkurencja nie jest zbyt mocna w tym tygodniu – premiery to o wiele mniejsze tytuły: komedia The Three Stooges oraz horror/thriller Dom w głębi lasu. Oba filmy uzyskały w piątek zbliżony wynik – odpowiednio 5,6 i 5,5 miliona.
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-07-11, 00:04   

Nowe informacje:
http://igrzyskasmierci.bl...daty-dwoch.html

Co o tym myślicie? Trochę sobie poczekamy na kolejne części, nie ma co... :<


A ciekawostki:
http://igrzyskasmierci.bl...lna-strone.html
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-07-11, 07:41   

Nie jest źle :P. Jedna część w roku. Mniej więcej tak samo jak Zmierzch.A co Wyście myślały,że po trzech miechach pokażą następne?xD.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-07-11, 14:43   

Najlepiej, żeby wszystko pokazali od razu. Nie trzeba by było tyle czekać. :D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-07-11, 21:02   

Bez sensu... Trzeba będzie czekać aż trzy lata. Poza tym dzielenie części trzeciej na dwa, to jakaś głupota. W Kosogłosie nie dzieje się aż tyle, żeby było trzeba robić aż dwa filmy, spokojnie zmieściliby się w jednym. Robią to chyba tylko po to, żeby od ludzi kasę wyciągnąć od co...
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-07-11, 21:23   

Noo pewnie ,ze tak. Producenci wiedza ,ze dostana duzy zwrot za kazda dorobiona czesc. Skoro ludzie ogladali od 1 czesci to i beda ogladac dalej. Jalk na moje to to jest normalny czas na ukazywanie kolejnych ekranizacji. Zawsze sie czeka rok na nastepna cvzesc tak bylo zeZmierzchem , Harrym Potterem czy nawet Iron Manem i tak dalej.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-07-11, 21:55   

Strasznie nie podoba mi się ekranizacja "Igrzysk śmierci". 90% postaci zostało według mnie źle dobranych, wszystko było zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam, przede wszystkim Kapitol nie był aż tak sztuczny i nowoczesny, jak to zostało pokazane. Jak to zwykle bywa - książka sto razy lepsza od filmu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama