fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl o Lily Bard
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-29, 16:25   Cykl o Lily Bard



Co łączy Lily Bard i Lisbeth Salander?
Obie są zabójczo inteligentne, obie skrywają tajemnicę z przeszłości i obie potrafią skopać tyłek.
Lily Bard unika towarzystwa i nie chce się z nikim zaprzyjaźniać. Trenuje karate, ćwiczy na siłowni i potrafi rozprawić się z każdym, kto jej podskoczy.
Kiedy znalazła zwłoki Pardona Albee, znalazła się w samym centrum śledztwa w sprawie morderstwa. Śledztwa, które będzie chciała rozwiązać sama...
Lily ma dostęp do informacji, których nie pozna nigdy policja. Ale czy zdoła zachować je dla siebie, jeśli komendant policji jest przystojny i wzbudza coś więcej niż tylko zaufanie?
Książki Charlaine Harris sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy. To pierwsza autorka, której siedem książek równocześnie znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” i jedna z czterech pisarzy, których ebooki sprzedały się w nakładzie miliona egzemplarzy.



Gdy Lily odkrywa na siłowni zwłoki miejscowego osiłka, sądzi, że zdarzył się wypadek. Jednak wkrótce okazuje się, że to trzecia „przypadkowa” śmierć...
Lily wolałaby się nie angażować w śledztwo, ale ma dostęp do tajemnic, których nigdy nie pozna policja. Jest jeszcze jeden problem: długowłosy mężczyzna, który pojawia się wszędzie tam gdzie Lily i budzi w niej zdecydowanie nieczyste pragnienia.
Książki Charlaine Harris sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy. To pierwsza autorka, której siedem książek równocześnie znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” i jedna z czterech pisarzy, których ebooki sprzedały się w nakładzie miliona egzemplarzy.



Przed Lily długo odkładana wizyta w rodzinnym mieście. Co gorsze, okazja wymaga falbanek i koronek – jej siostra wyprawia wielkie prowincjonalne wesele. Ale przygotowań nie zdominują bezy, welony i kwiaty. Miejscowy lekarz i pielęgniarka zostali brutalnie zamordowani w swoim gabinecie, a dobrze znany Lily detektyw próbuje odnaleźć porwane dzieci. I wydaje się, że jest w to poważnie zamieszany jej przyszły szwagier. Lily ma tylko kilka dni, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jest Dill.



Wielu uważało, że Deedra była za łatwa. Ale kto miał powód, by ją załatwić?
Na moment moją uwagę odciągnęła nagość tej kobiety i jej odsłonięte uda. Ale kiedy spojrzałam w jej twarz, musiałam zagryźć wargi, żeby nie krzyknąć. Oczy Deedry były na wpół otwarte, ale nie odwzajemniały mojego spojrzenia.

Lily Bard znajduje w lesie ciało Deedry, którą męska część populacji miasteczka znała aż za dobrze. Sytuacja wydaje się oczywista: Deedra zginęła po kłótni z którymś z licznych kochanków. Ale Lily, która jak nikt inny znała zwyczaje swojej klientki, niepokoją szczegóły, na które policja nie zwróciła uwagi. Lily ma też inne sprawy na głowie: jej chłopak ciągle musi podróżować, a ona sama zaczyna się czuć niepokojąco dobrze w miasteczku i chciałaby tu zostać na dłużej. A to wróży same kłopoty.

Premiera: 22 sierpień

Dziś do mnie doszło :-D Nie mogę się doczekać aż zacznę czytać :P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-06-29, 23:02   

_________________

 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-06-29, 23:02   

Ejj, dla mnie to jest chore, nie wiem czy był jakiś błąd czy co, ale ja już się tu udzielałam ,a że nie widzę tu mojej wypowiedzi pozwolę się wyrazić jeszcze raz.

Farciara z Ciebie, pewnie gdybym miała taką wygraną też nie mogłabym się doczekać, choć szczerze mówiąc nie mam tej serii na mojej liście xd.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-29, 23:16   

Ja dziś pisałam wszystkie wczorajsze posty na nowo ;/
U bloody na forum też zniknęły wszystkie wczorajsze ranno-popołudniowe posty.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 14:58   

Charlaine Harris jest autorką, której książki sprzedały się na świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy Na samym początku swojej kariery pisała poezję, później, podczas studiów na Rodhes College w Memphis tworzyła sztuki teatralne. Powieści pojawiły się w jej życiu dopiero kilka lat, po ukończeniu studiów i pozostały z nią aż po dziś dzień. Od tego czasu jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times.

Muszę przyznać, że omawiana w dniu dzisiejszym powieść stanowiła dla mnie nie lada zagadkę. Po bliższym zapoznaniu się z serią o Soockie Stackhause, byłam strasznie ciekawa potencjału, który kryje się za twórczością tej autorki. Jeśli nie jestem utwierdzona w zdaniu na temat danego pisarza, to dążę do tego, by owe niezdecydowanie zniknęło. Tak samo było i tym razem.

"Czysta jak łza" przedstawia swoim czytelnikom historię Lily Bord. Jest ona młodą kobietą, która ponad wszystko inne uwielbia karate, a także intensywne ćwiczenia na siłowni. Większość ludzi kojarzy ją jako tajemniczą i nie posiadającą przyjaciół dziewczynę, która posiada nadzwyczaj wyrafinowane upodobania. Podczas jednego ze swoich codziennych spacerów jest ona świadkiem przestępstwa, a raczej zatajania jego śladów. W obawie przed ewentualnymi konsekwencjami, postanawia zgłosić fakt porzucenia zwłok w sposób anonimowy. Mają świadomość, że zamordowanym jest właściciel kamienicy i domu w którym mieszka, obiecuje sobie, iż pomoże w rozwikłaniu całego śledztwa.

Charlaine Harris stworzyła powieść, która wzbudza w czytelniku wiele mieszanych emocji. Z jednej strony posługuje się ona dosyć barwnym i interesującym czytelnika językiem, który nie zezwala mu na oderwanie się od lektury zbyt wcześnie. Trzeba autorce przyznać, że w tej kwestii jest niemalże mistrzem. Niestety martwi mnie swojego rodzaju umiłowania pisarki do dosyć specyficznych bohaterek. Nic tak nie irytuje mnie w jej książkach, jak właśnie one! Nie potrafię tego trafnie uzasadnić ale tak właśnie jest. Być może wszystko to jest skutkiem przeciążenia materiału, który towarzyszy mi od ostatniego tomu "Czystej krwi".

"Czysta jak zła" nie stanowi większego zagrożenia dla kryminałów z prawdziwego zdarzenia, jednak mimo wszystko warto jest po nią sięgnąć. Charlaine Harris jest bowiem autorką, która z niczego jest w stanie czynić niemalże cuda. Na mnie co prawda zbyt wielkiego wrażenia nie zrobiła, jednak są czytelnicy, którym najnowsza seria amerykańskiej pisarki przypadła do gustu niemalże w stu procentach. Być może to właśnie wy będziecie tymi, którzy odkryją jej magiczny sekret...

Wydawnictwo Znak, maj 2011
ISBN: 978-83-240-1632-7
Liczba stron: 264
Ocena: 5/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama