fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacje
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-06-29, 15:27   Ekranizacje

Co sądzicie o adaptacji filmowej tej serii? Czy jest dobrze nakręcona? Nie pomnijeli dal was najważniejszych fragmentów?

Ja zaczęłam moją przygodę z Harrym właśnie od filmu i wgl mam sentyment do tej serii :-P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
REKLAMA 
Sprezzatura


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Wysłany: 2011-07-08, 09:09   

 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-07-08, 09:09   

Jak dla mnie, wszystkie filmy są świetne.
Zwłaszcza 4. część. Podobało mi się drugie zadanie :-)
_________________
 
 
 
Moon_Night

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-22, 11:32   

Moim zdaniem Ekranizacje Harrego Pottera są najlepszymi ekranizacjami na świecie. Nie mówie tego tylko dlatego, że uwielbiam tą serie, ale dlatego, że uważam to za szczerą prawdę. Oczywiście to jest film i jak mogłam się nie raz przekonać pominięto w nich kilka rzeczy. Czasami były to drobne szczegóły, ale czasami bardzo istotne fakty.
 
 
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-08-01, 14:30   

Zgadzam się, ekranizacje są bardzo dobre. :-D
Niedawno byłam w kinie na Insygniach Śmierci cz.2 i powiem szczerze, że jak na finał to spodziewałam się czegoś więcej. Owszem było sporo ciekawych momentów i wiem, że wszystko musiało się zakończyć tak, jak zrobiła to J.K Rowling w książce, ale jednak mogli kilka scen lepiej poprowadzić. I nie wiem też po co było to w 3D, osobiście nie lubię tak oglądać filmów i za wiele efektów to na tym nie widziałam. :-/

Jednak do HP zawsze będę chętnie wracać.
Choć dalej nie mogę uwierzyć, że to już koniec. :-(
 
 
Agg 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-08-24, 14:49   

Wszystkie filmy mi się podobały i jak najbardziej spełniły moje oczekiwania. :)
Nie wiem czy kiedykolwiek coś przebije Harry'ego. I szczerze mówiąc to chyba nawet bym tego nie chciała :D
 
 
Maggie McKinley 

Dołączyła: 27 Sie 2011
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 01:08   

Ekranizacje Harry'ego są bardzo dobre. Zgadzają się z książką, aktorzy są dobrze dobrani, nie ma zbyt wielu niezgodności... Słowem, idealnie.
Oczywiście było kilka pominiętych scen, np. w ZF nie było nic o tym, że Hermiona i Ron są prefektami, ale podobało mi się :)
Tylko zawiodłam się trochę na ekranizacji drugiej części IŚ. A dokładniej na Bitwie o Hogwart. Niezbyt mi się podobało jej wykonanie, a Dumbledore po "śmierci" Harr'ego wyglądał jak Gandalf, ale co tam ;P
 
 
 
Anita 

Wiek: 25
Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-25, 19:15   

Filmy były bardzo fajne, szczególnie dlatego, że miały w sobie tą magię. Najlepszy w nich był Hogwart, ponieważ był realistyczny, tajemniczy i dokładnie tak go sobie wyobrażałam. Jedynie głowna sala była dla mnie jakaś taka... dziwna. Po prostu nie pasowała mi do klimatu zamku.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-26, 16:14   

Ja również najpierw obejrzałam filmy, a dopiero niedawno skończyłam czytać książki. Uważam, że akurat Harry Potter został świetnie sfilmowany. Postacie wyglądają dokładnie tak, jak je opisywali. Poza tym, że brakowało paru bohaterów, to zbyt wiele nie pominęli. Jestem też bardzo miło zaskoczona tym, że wiele dialogów z książki przeniesiono na ekran. Efekty specjalne nie były jakieś sztuczne i oddawały niezły klimat książki i tej całej magii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama