fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Saga o Czarnoksiężniku
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-23, 02:50   Saga o Czarnoksiężniku

Pełna magii, miłości i tajemnic opowieść o losach czarnoksiężnika Móri i jego rodziny.

Stara wersja okladki - Magiczne księgi - Tom 1


Faktowa wersja okładki - W nieznane - Tom 15 <ostatni>


Saga o Czarnoksiężniku to seria autorstwa norweskiej pisarki Margit Sandemo, składająca się z piętnastu tomów. Opowieść ta nie jest wprawdzie formalnym ciągiem dalszym Sagi o Ludziach Lodu, ale pojawia się w niej kilka postaci znanych z tej serii (potomkowie Tengela Złego). Jednocześnie wydarzenia z Sagi o Czarnoksiężniku i z "Sagi o Ludziach Lodu" znajdują swój ciąg dalszy w Sadze o Królestwie Światła.

Akcja rozpoczyna się w Bergen w Norwegii pod koniec XVII wieku. Tiril Dahl jest samotnym, lecz życzliwym ludziom dzieckiem, które dorasta w cieniu ślicznej siostry Carli. Z czasem wokół obu sióstr zaczynają się dziać bardzo złe rzeczy. Tiril staje wobec niezwykle trudnego dylematu, jej życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Pomocną dłoń wyciąga do niej młody przedsiębiorca Erling, ale jednocześnie w jej otoczeniu pojawia się tajemniczy, budzący grozę Islandczyk. Jego imię brzmi Móri, ma on w życiu tylko jeden cel: stać się najpotężniejszym czarnoksiężnikiem wszech czasów.


Przyznam się, że po uszy zakochałam się najpierw w Mórim, a potem w Dolgu ^^ Książkę zauważyłam kupując Fakt. Po pierwszym tomie dowiedziałam się, że mam słabość do Islandii :O Z niecierpliwością czekałam co miesiąc na kolejną dawkę emocji.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 04:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama