fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 12:27
Dary anioła
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-04-08, 15:21   Dary anioła


Najpopularniejsza obok Zmierzchu seria o aniołach i wampirach. Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Nocnych Łowców. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Nocnych Łowców, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Darów Anioła, trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.


Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale co jest normalne, kiedy dziewczyna jest Nocnym Łowcą zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widzieć mieszkańców Podziemnego Świata, takich jak wilkołaki, wampiry i wróżki?


"W "Mieście Kości" i "Mięście popiołów", poznaliśmy główną bohaterkę bestsellerowej serii "Dary Anioła", Clary Fray - nastoletnią rudowłosą dziewczynę o skłonnościach do wpadania w tarapaty. W "Mieście szkła", pośród chaosu wojny Nocni Łowcy będą musieli się zdecydować, czy podejmą walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych… czy przeciwko nim. Również Jace i Clary muszą podjąć ważną decyzję: czy pozwolić sobie na zakazaną miłość? "

W przygotowaniu Miasto upadłych aniołów(City of Fallen Angels), Miasto Zagubionych Dusz (City of Lost Souls), Miasto Rajskiego Ognia (City of Heavenly Fire


Początkowo miała to być trylogia ale jak widać nie będzie ;P

Za tą serię zabiorę się od razu gdy skończę książki te które mam już zakupione i stoją na półce :d

Warto dodać że seria jest rekomendowana przez moją wychowawczynię/ historyczkę, Panią mgr. J.B.T :-P

Zobacz także co działo się przed opisaną w tej serii akcją Piekielne maszyny (kliknij na zielony tytuł. To tak jakby ktoś się nie zorientował xD)
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-04-08, 15:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-08, 17:28   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2011-04-08, 15:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-04-08, 17:28   

szczerze mówiąc (wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce) to przez okładkę książka mnie strasznie odstrasza :P.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-04-08, 17:41   

Mnie też bardzo odstraszała ale na paranormalbooks czytałam tak pozytywne opinie że mnie przekonało :D A na okładce w empiku widziałam tekst Meyer "Edwardzie, Jacobie bardzo was przepraszam ale spędziłam noc z Jace'm i go pokochałam" co do tekstu po "Jace'm" nie jestem pewna czy tak słowo w słowo xd
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-04-18, 23:42   

Ehh...seria jest fantastyczna. Jace :mrgreen: super gość jego teksty są wspaniałe uśmiałam się jak głupia. Ogólnie muszę przyznać,że bardzo mi sie podoba styl pisania Cassandry. Uwielbia tą autorkę. Jej postacie są tak fajnie wymyślone,że aż chce się spotkać takiego ktosia w swoim życiu ;-)


Znalazłam polską okładkę następnej części "Darów anioła" czyli "Miasto upadłych aniołów" oto ona:



Krótki opis:
Miłość. Krew. Zdrada. Zemsta.
Kto przejdzie na stronę mroku? Kogo dopadnie miłość, a czyj związek nie przetrwa próby czasu? I kto zdradzi wszystko, w co do tej pory wierzył?
Czwarta część ekscytującej serii „Dary Anioła”, jeszcze lepsza niż poprzednie.



Seria jest naprawdę rewelacyjna i jeżeli od okładki zależałoby czy tą książkę przeczytam czy nie,to raczej bym się nie zdecydowała.Co by tu dużo mówić jak dla mnie okładki są okropne!!Na szczęście zawartość jest o wiele wiele lepsza ;) Już się doczekać nie mogę i na szczęście długo czekać nie trzeba będzie,bo książka ma się pojawić już 18 maja :clap:
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
Ostatnio zmieniony przez Jassmine 2011-04-21, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bliss 


Wiek: 26
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-04-26, 11:18   

Fajna seria, ciekawa, ale nie poruszyła mojego serca. Ta Clary jest trochę nudna, naiwna, jak kobiety z 18 wieku. Gdy Jace walczył z Valentinem w "Mieście Kości" ona stała obok i patrzyła. Spoko, walczyć nie umiała, ale mogła, no nie wiem, podłożyć Valentinowi nogę?? xD. Dopiero w "Mieście Szkła" zaczęło coś wreszcie się w niej dziać, przestała być rozdygotaną dziewczynką. No i to robienie tych znaczków... całkiem fajne ;d.
_________________

 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-17, 11:13   

Tak runy są najlepsze. A jeśli chodzi o Clary to o który moment ci chodzi Bliss?
Bo jest taka chwila kiedy ona nie może pomóc Jace'owi, bo jest uwieziona. Może nie pamiętam wszystkich scen z Valentinem....
Faktycznie w 'Mieście popiołów' Clary jest odważniejsza i pewna siebie. Może to dlatego, ze uporała się z wieścią o Łowcach.

W każdym razie książka i cala seria bardzo mi się podobała. Jak tylko pojawi się następna część pójdę ja kupić :-D
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-05-17, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama