fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Septimus Heap
Autor Wiadomość
kocimietka 
Początkujący f-maniak


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 145
Wysłany: 2011-07-17, 18:06   Septimus Heap



Septimus Heap to seria 6 książek (choć w Polsce póki co mamy tylko 5 części) opowiadająca o losach młodego czarodzieja, który myślał, że jest sierotą i zwykłym chłopcem.
Jak można się domyślić - w takich książkach nic nie jest takie, jak się wydaje. Septimus, jako siódmy syn siódmego syna ma niesamowitą moc. Po wielu trudach, kilkunastu latach spędzonych w Armii Młodych odnajduje swoją rodzinę. Staje w obronie swoich bliskich, walcząc również z najstarszym bratem. Chłopiec, którego wzięto za młodego Heap'a okazuje się zwykłym przedstawicielem płci męskiej, który nie ma w sobie za grosz magii.
Księżniczka, która ma zasiąść na tronie, nie stroni od niebezpiecznych przygód u boku swoich braci.

Wszyscy muszą wykazać się nie lada odwagą i przywiązaniem, zwłaszcza Septimus, który dostaje od siostry kamień. Nie jest to jednak zwykły kamień, ale jajo, które na zawsze odmieni życie młodego czarodzieja.

Sztuki magii uczy się u Czarodziejki Nadzwyczajnej, która znana jest z niezbyt przyjaznego stosunku do innych ludzi. Porozumiewając się z duchami zdobywa nowe informacje, które mają mu pomóc w uratowaniu rodziny i samego siebie.
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 04:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
mariola

Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-09-06, 20:46   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-08-01, 04:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariola 
mariola


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-09-06, 20:46   

Nie chce mi się tego edytować, więc wkleję tylko to, co usunięto :< No więc. Napisałam fantastyczny opis tego oto produktu, ale oczywiście musiał wyskoczyć error, i cała moja praca poszła na marne. Miło. Jak już napisałam, ale moja praca poszła na marne, nie potrafię pisać opisów, ale ponieważ mam dobre serce, spróbuję.

Otóż, dana książka, to fascynująca i porywająca opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem. W roli głównej występują czarodzieje i księżniczki, lecz nie zabraknie też wiedźm, gadających szczurów i smoków (wróżek nie ma - co za rozczarowanie). Ups. Ten opis to chyba spoiler. Poprawię go później. Dobra, poddaję się. Przepiszę tekst z tyłu książki. Ale starałam się. Doceńcie to.

Siódmy syn siódmego syna, Septimus Heap, tuż po narodzinach umiera w dziwnych okolicznościach... Tego samego dnia w rodzinie czarodziejów pojawia się tajemnicze niemowlę o fiołkowych oczach, znalezione w zaśnieżonym lesie... Co naprawdę stało się z Septimusem? Kim okaże się bezbronna dziewczynka, wychowywana przez Heapów jak własna córka?

Jak już wspominałam, zanim tekst zniknął w tajemniczych okolicznościach, opis jest do bani. Gdybym na to zwracała uwagę, to pewnie nie kupiłabym tej książki. Znaczy i tak jej nie kupiłam, dostałam ją. Ale do rzeczy. Książka jest fantastyczna. W sensie, i tematyka, i ee, no wiecie o co mi chodzi. Ponieważ jestem już zmęczona życiem, postaram się dodać opisy kolejnych części już wkrótce (jak znajdę czas). Aha. Książka jest ciut dziecinna (wiek 10+), ale jest bardzo przyjemna. Pozdro dla Aniolca i Teamu
_________________
mariolka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama