fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Jutro 2
Autor Wiadomość
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-07-27, 20:21   Jutro 2


Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.

Mieliśmy naprawdę udane wakacje. Ale to, co zastaliśmy po powrocie, zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów.

Kiedy to się zaczęło, było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z naszymi najbliższymi przyjaciółmi i nie możemy się z tym pogodzić. Bardzo nam ich brakuje. I dlatego, chociaż jest to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia co przyniesie nam jutro.

A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.

Jutro. W pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu Johna Marsdena.
Jutro to fenomen. To największy młodzieżowy bestseller w historii Australii, który doczekał się aż 26 wznowień. To także książka przekraczająca granice wiekowe. Kilkadziesiąt nagród, jakie otrzymała ta seria – w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech, jedynie potwierdza siłę jej oddziaływania i oryginalność.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
REKLAMA 
Bookmaniac*.*

Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Wysłany: 2011-08-21, 19:35   

_________________

 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-21, 19:35   

Wojna. To coś, przed czym większość społeczeństwa ucieka. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto taką wojnę rozpocznie. Hitler, Stalin. A teraz Australia została najechana.. Tylko przez kogo? Nie wiem. Ale mam nadzieję, że John Marsden w końcu zdradzi tożsamość najeźdźców. W drugiej części bestsellerowej Seri ,,Jutro” - ,,Jutro 2. W pułapce nocy” historia się coraz bardziej rozwija.

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem. To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro. A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.

Pierwsza część Seri mnie zachwyciła, i ze zniecierpliwieniem czekałam na część następną. Miałam nadzieję, że będzie lepsza, o wiele lepsza. Ale nie była. Autor za bardzo skupił się na Ellie i Lee, a wprowadził za mało wydarzeń. Roztrząsania Ellie mógł zastąpić wysadzeniem czegoś. Było by ciekawiej, ponieważ ,,Jutro 2” ma za dużo wątków romansowych.

Ale, tylko to mnie zdenerwowało. Więcej wad się nie dopatrzyłam. Akcja się rozkręca, teraz bohaterowie biorą udział w prawdziwej wojnie. Przyłączają się do grupy partyzantów, którzy udają, że coś robią, którzy udają, że walczą o swoją ojczyznę. W powieści nie zabrakło pomysłów Homera, czyli jak spowodować ogromny wybuch rozkręcając gaz i podłączając toster? Wykonanie mnie zaskoczyło, ale przyniosło oczekiwany skutek- kilka domów zrównało się z ziemią.

Zastanawia mnie co autor wymyślił w następnych częściach. Może być tak, że do trzeciej będzie ciekawie, a reszta okaże się być pisana na siłę, dla pieniędzy. Jak już pisałam w poprzedniej recenzji, na wydanie ,,Jutra 2” w Polsce musieliśmy czekać 17 lat. Ale było warto. Warto dla pierwszej części, i na dobrą sprawę, dla drugiej.

Lee mnie irytował. W pierwszej części go lubiłam, ale w drugiej zmienił się, i jak dla mnie, za bardzo męczył Ellie. Ellie często rozważała różne kwestie, stała się mniej gwałtowna. Ale i tak najbardziej lubię Homera. Jest inteligentny i pomysłowy. Szkoda, że jego związek z Fi nie wypalił. Szkoda mi także Corrie i Kevina, tego jak skończyli. Ale sądzę, że uda się ich uratować.

Podsumowując, część druga jest słabsza od części pierwszej. Wydarzenia nie były ogromnym zaskoczeniem, autor za bardzo skupił się na wątku romansowym pomiędzy Ellie i Lee. A co z Homerem i Fi? Ale jestem zadowolona, że bohaterowie nadal walczą. Że nie siadają na ziemi i nie zbijają bąków. Walczą. Są odważni. O odwagę ciężko w dzisiejszym świecie, prawda? Polecam fanom serii, a osobom, które jeszcze nie dobrały się do ,,Jutra” mówię: grzechem by było nie przeczytać. Stawiam 5/6, bo spodziewałam się czegoś więcej, i czekam na następną część ,,Jutro 3.” Premiera już 22 września!

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa ZNAKliteranova! Dziękuję!:)
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-09-23, 20:06   

„Kolejna dawka odwagi i rozpaczy”


John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut „So much to tell sou” powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden przez kilka lat łączył karierę pisarską z pracą pedagoga. Później zrezygnował z pracy w szkole, ale nie z pracy z młodzieżą - organizował warsztaty pisarskie, w których brali udział także młodzi ludzie z Turcji czy Indonezji. Sukces tych warsztatów zainspirował go do założenia w 2006 roku szkoły, w której nie tylko pełni funkcję dyrektora, ale też prowadzi lekcje.

Ellie po powrocie z wycieczki, na którą udała się w raz z przyjaciółmi, zastała pustkę. Choć nie do końca. Jej kraj opanowano, a jej rodzina i znajomi, zostali pojmani. Najpierw na wolności było ich ośmioro, jednak została ich już tylko szóstka. Niepokoją się o swoją dwójkę przyjaciół. Są wystraszeni, jednak już nie chcą więcej bezczynnie siedzieć. Mają zamiar zacząć realizować niebezpieczny plan, próbując ich odbić. Nie wiedzą, co przyniesie im jutro, nie wiedzą czy jakaś przyszłość jest jeszcze przed nimi.

Znów mamy do czynienia z tymi samymi, dobrze nam już poznanymi, postaciami z pierwszej części. Wszyscy bohaterowie zmieniają się nadal. Dorośleją, poważnieją i podejmują trafne i dojrzałe decyzje. Gdy ich charaktery zmieniają się w ten sposób, widzimy jeszcze wyraźniej odrębność każdej opisanej osoby. Właśnie wyraziste, niewyidealizowane i ciekawe postacie dają bardzo dużo tej powieści. Aczkolwiek mają oczywiście kilka ważnych cech wspólnych, takich jak: odwaga, oddanie, silna wola i roztropność. Tyle że akurat ta ostatnia objawia się niekiedy w dziwny sposób, trochę na opak, aczkolwiek wszyscy miewają swoje chwile słabości.

Fabuła jest dość ciekawa, jednakowoż zauważyłam kilka przestojów w akcji. Powieść ta nie jest bogata w wydarzenia i mamy ich tak naprawdę niewiele. Zwroty akcji także są rzadkością. Aczkolwiek niespodziewane zdarzenia występują i potrafią całkowicie zmienić bieg historii. Co dziwne, wydawać by się mogło, że przez tak zbudowaną fabułę czytelnik może się nudzić, ale właśnie jest zupełnie odwrotnie i odbiorca wciągany jest w bieg wydarzeń i nie potrafi się oderwać od lektury, chcąc poznać dalsze losy bohaterów.

Styl pisania autora jest lekki i łatwy w odbiorze. Przy poprzedniej części widziałam, że nie potrafił on przelać swych emocji na papier, jednak tutaj widzę znaczną poprawę. Uważam, że nie jest jeszcze to do końca zrobione należycie, lecz i tak postępy są widoczne i bardziej przeżywałam tę książkę. Autor opisuje ciekawie, bez zbędnych opisów, jednakże niekiedy jest ich aż za mało. Nie zagłębiał się prawie w ogóle w opisy świata zewnętrznego, bądź wyglądu. Jakby wszystko, a przynajmniej większość pozostawiał Nam, zamiast samemu to dopracować.

„Jutro 2” wywarło na mnie dobre wrażenie, ale nadal nie jest to rewelacyjna pozycja. Podobała mi się bardziej niż pierwsza część i mam nadzieję, że Pan Marsden będzie coraz lepiej pisał swe powieści. Ta książka gwarantuje miło spędzone godziny pełne wrażeń. Bohaterowie nadal nas zaskakują swoimi poczynaniami, a język, którym posługuje się autor także jest zadowalający. Największe moje „ale” zatrzymuje się na emocjach, jak i przy poprzedniej części. Było już lepiej, to prawda, jednak przy zakończeniu nic nie poczułam, choć powinno być zupełnie inaczej. Emocje były opisane, ale nie włożone w tę lekturę i mam nadzieję, że to się poprawi. Polecam serię „Jutro” osobom, które poszukują czegoś innego, oryginalnego i chcą odpocząć od utartych już schematów.

Moja ocena 8/10
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 15:57   

W Twoim domu znowu pali się światło. Ten niespodziewany widok fascynuje Cię do tego stopnia, że nieświadomie podchodzisz pod samo okno. W tym właśnie momencie Twoja zrodzona przed chwilą iskierka nadziei całkowicie gaśnie. Zamiast tego pojawia się smutek, gorycz i gniew.
To miejsce, całkowicie przepełnione wspomnieniami Twojego życia, teraz należy do obcych ludzi.
To oni zajęli Twój kraj, odbierającą bezpowrotnie pokój i szczęście.
Tobie pozostaje cierpliwie czekać co przyniesienie przyszłość i wierzyć, że mroki nocy i tym razem skryją Cie przed wrogiem.

Było ich ośmioro. Teraz została już tylko szóstka.
Czy starczy im sił aby przetrwać kolejną część tej wojny ?
Wszystko zaczęło się od wyprawy do Piekła - najbardziej oddalonego ale i niezwykle pięknego miejsca jakie znała grupka nastolatków z Wirrawee.
Prawdziwe piekło czekało jednak cierpliwie na ich powrót aby powitać ich zupełnie nową rzeczywistością.
Jest wojna, a zasady jak postępować, trzeba teraz stworzyć od nowa.

Ellie i jej przyjaciele nie znają losów dwójki, która musiała ich opuścić.
Jej najlepsza przyjaciółka jest teraz w szpitalu, gdzie nadal pozostaje w stanie śpiączki.
Tymczasem zaczyna się nowa faza tej wojny.
Wiadomości zasłyszane w radiu wskazują, że świat oswoił się z myślą o inwazji. Australia schodzi z czołówek wiadomości i reszta krajów zaczyna żyć swoimi własnym problemami. Choć nasi bohaterowie, jak na dobrze zorganizowaną grupkę nastolatków, uczynili już bardzo wiele, nadal nie złożą broni.
Lada moment może dojść do napływów emigrantów, a tym samym nowych panów tym ziem.

Nikt łatwo nie pogodzi się z takim stanem rzeczy.
Nadchodzi jesień. Noce stają się coraz dłuższe i nawet Piekło zacznie niedługo zamarzać.
Jedyną szansą zdaje się przyłączenie do jednej z grup partyzantów.
Czy porządek jaki tam zastaną da im nadzieję i cel, czy też może uświadczy tylko w przekonaniu, że wszystko nadal zależy wyłącznie od nich samych ?

Druga część serii Jutro ponownie porwie czytelnika w wir zdarzeń, jakie mogłyby mieć miejsce każdego następnego dnia naszego życia.
Jeśli to jeszcze możliwe, akcje zdaje się przyśpieszać z minuty na minutę. Bohaterowie nie siedzą bezczynnie czekając na ratunek. Sami są dla siebie wybawieniem. Po tragicznej utracie dwójki swoich towarzyszy, decydują się na wyjście z Piekła. Obserwują nową sytuację i znów wkraczają do akcji. Homer z swoimi zaskakującymi pomysłami. Ellie, która bez chwili wahania broni przyjaciół, nawet jeśli miałaby potem przez całe swe życie borykać się z konsekwencjami takich decyzji. A zorganizowanych ataków i akcji jest coraz więcej, coraz bardziej niebezpiecznych. Tak samo jak wyborów, które prześladują nocą i za nic nie pozwalając zaznać spokoju nawet podczas snu.

Widzimy doskonale jak śmierć, która otacza nieustannie bohaterów, zmienia ich osobowość. Niewinność zostaje utracona bowiem tylko raz i nie można jej już w żaden sposób odzyskać.
Bohaterowie czują wyrzuty sumienia, gdy przyjaźń niektórych z nich przeradza się w miłość. Czy w świecie, gdzie każda chwila słabości może kosztować Cię życie Twoje i towarzyszy, można sobie pozwolić na takie uczucia ? Cóż jednak innego będzie zdolne utrzymać Cię w stanie normalności i codziennie przypominać, że nie cały świat przerodził się w zło ? Jak będą zmieniać się twoje uczucia gdy ręce któregoś z Was spłyną krwią innego człowieka ? Czy uczucie, które Was połączyło, przetrzyma taką próbę ?

Napięcie budowane jest stopniowo. Jednak gdy pozwolisz sobie choć na chwilę wytchnienia, okazuje się, że najgorsze jeszcze przed Tobą. Jedyną wadą tej serii pozostaje fakt, że tak szybko się ją czyta.

Z niecierpliwością oczekuję części następnej. Choć szczerze powiedziawszy, to nie mam pojęcia jak do tego czasu uda mi się wytrzymać.
Wcześniej ta seria wydawała mi się troszkę podobna do GONE, muszę jednak zmienić swoje zdanie. Seria Jutro w o wiele większym stopniu angażuje czytelnika emocjonalnie w swoją fabułę. Przyznaję też, że zawiera znacznie większą ilość przerażających scen, które nie mają swojego źródła w zjawiskach paranormalnych, a w ludzkiej naturze - w naturze każdego z nas.

Fanów serii nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po jej następny tom. Osoby, które jeszcze 'Jutra' nie znają, zapraszam do recenzji tomu 1.

Seria, choć znalazła uznanie młodzieży na całym świecie, także dobrze będzie się prezentować w oczach starszych czytelników.

Moja ocena : 8,5 / 10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama