fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Monster High
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-29, 11:49   Monster High



Do szkoły Merston High w mieście Salem w stanie Oregon trafiają dwie nowe uczennice. Melody Carver przybywa z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe. W tej kolejności. Nie wie, że by przetrwać w szkole, w normalnym świecie, powinna ukrywać swoją przerażającą odmienność. Dziewczyny poznają się bliżej, jednak czy Frankie może powierzyć swój największy sekret Melody - przedstawicielce „normalsów”? I czy to możliwe, że nie jest w tej szkole jedynym potworem?



Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein i Melody Carver – są na ustach wszystkich. Wspólnie z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem…?
Premiera drugiej części : 07.09.2011
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-08-29, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
1/2 Wiedźmy

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-08-29, 20:43   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Jenn 2011-08-29, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 28
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-08-29, 20:43   

Mam straszną ochotę przeczytać, ale po księgarniach za nią latać nie będę :D.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-09-08, 19:31   

"Witajcie w Monster High"


Lisi Harrison, autorka "Upiornej szkoły" jest amerykańską pisarką powieści młodzieżowych. Karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku, gdzie tworzyła i produkowała programy dla MTV. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia. Książkę opublikowano w dwudziestu pięciu krajach świata. Pierwsza książka z serii „Monster High” trafiła także na listę bestsellerów „New York Timesa” w USA.

Melodie przeprowadza się z Beverly Hills do Salem w Oregonie. Jednak czuje, że nie jest sobą. Po tym, jak pozbyła się garba z nosa oraz ataków astmy, wszyscy zaczęli ją zauważać, jednak ona nie chciała być kojarzona, po swoim wyglądzie, który zawdzięczała operacji plastycznej. W Merston High, w swojej nowej szkole może zacząć od nowa i być po prostu sobą. Dziewczyna poznaje nawet chłopaka, do którego zaczyna coś czuć, jednak on skrywa jakiś sekret. Ponadto do jej uszu docierają pogłoski o widzianych niedaleko potworach. Czy dziewczyna poradzi sobie w nowym otoczeniu?

Frankie mieszka w Salem od urodzenia, czyli od piętnastu dni. Wreszcie jest gotowa iść do szkoły, do Merston High. Jest dumna z tego, że jest inna, jednak okazuje się, że jej miętowo zielona skóra nie jest dobrze odbierana przez normalsów. Dlatego musi ukrywać swą barwę i podawać się za zwykłą nastolatkę. Jednak ona nie chce być taka jak inni i zamiast chronić tajemnicy jej rasy, postanawia zaryzykować.

Merston High w Salem w Oregonie nie jest normalną szkołą, a dokładniej nie uczęszczają do niej normalni uczniowie. Pod przebraniem można by ujrzeć wilkołaka, wampira, a nawet Kleopatrę, jednak to jeszcze najmniej niespodziewane istoty. Barwne postacie są wielkim plusem tej powieści dla młodzieży. Oczywiście nie różnią się między sobą tylko wyglądem czy pochodzeniem, gdyż mamy do czynienia nawet z najbardziej skrajnymi charakterami, które są spotykane obok siebie, co oczywiście nie oznacza, że żyją w zgodzie i harmonii. Potwory wśród niczego nieświadomych ludzi, muszą sobie radzić, jednak gorzej jeżeli ludzie będą musieli sobie poradzić z prawdą o potworach.

Fabuła powieści jest oryginalna, jednak na początku trochę się przeciąga i nudzi czytelnika. Na szczęście lekki i przystępny styl pisania autorki pozwala bez zbędnego odkładania książki przejść przez lekturę bezproblemowo. Dopiero na końcu powieści akcja rozwija się i czekają nas niespodziewane zwroty akcji. Autorka barwnie opisuje wszystkie zaistniałe wydarzenia i z wdziękiem wprowadza nas w świat, gdzie potwory żyją, ukrywając się wśród ludzi i wcale nie są takie... potworne.

"Upiorna szkoła" jest lekką lekturą, jednak mało ambitną. Barwni bohaterowie i oryginalna fabuła, to coś czego w tej książce nie zabraknie. I choć na początku dość mało się dzieje, to autorka nadrabia to humorem, który jest widoczny na każdym kroku. Pierwsza część "Monster High" jest idealna na wakacje, kiedy to odczuwa się atmosferę lenistwa wokoło. Polecam tę książkę osobom, które chcą miło spędzić czas oraz odpocząć od świata rzeczywistego, zagłębiając się w wymyślny świat potworów... i nie tylko.

Moja ocena 7/10
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
Ranmaru 
Początkujący f-maniak
Aniolek ^ ^

Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-10, 11:22   

Chyba się na nią skuszę... wydaje się ciekawa i pewnie jest mocno ''walnięta'' wiec na 99,9% będzie mi się podobać ;D
_________________
In meinem Herz ist Chaos!

....Nur der blasse Vollmond,
ist Sonnenlicht für mich....


Die Leute finden das… diabolisch
Ostatnio zmieniony przez Kyra 2011-09-10, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-10-09, 11:18   

Monster High. Upiorna szkoła



„Odmienność jest na topie!”


Lisi Harrison, autorka "Upiornej szkoły" jest amerykańską pisarką powieści młodzieżowych. Karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Jorku, gdzie tworzyła i produkowała programy dla MTV. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia. Książkę opublikowano w dwudziestu pięciu krajach świata. Pierwsza książka z serii „Monster High” trafiła także na listę bestsellerów „New York Timesa” w USA.

Zegar tyka… Melody ma coraz mniej czasu na uratowanie swojego chłopaka, by nie dopuścić do tego by filmik, o tym jak zamienia się w DJ Hide’a, ujrzał światło dzienne, przez wredną Bekkę, zazdrosną o chłopaka. Bekka jest wkurzona na Frankie, która na ostatnim balu straciła głowę dla Bretta i to dosłownie. Teraz Frankie musi wszystko naprawić, jednak między nią a chłopakiem zaczyna iskrzyć, szczególnie że spędzają ze sobą coraz więcej czasu przy kręceniu filmu. Niestety wszystkiemu przeciwna jest Cleo, która nie chce utracić swojej pozycji królowej, co zaczyna się dziać wbrew jej woli, gdy Melody zaczyna wkupywać się w łaski RAD’owców, a Frankie przejmuje dowodzenie starając się pokazać światu prawdziwe oblicza potworów.

W tej części mamy bardziej przybliżoną postać Cleo. Chce być ona ciągle w centrum uwagi i jest stosunkowo płytka. Przywódczynią także nie jest najlepszą, jednak nie wiedzieć czemu i tak nawet ją polubiłam. Możliwe, że jest tak ponieważ wprowadza ona często trochę zamieszania. Melody i Frankie poznaliśmy już w poprzednich częściach i niewiele się one zmieniły. Melody jest jednak bardziej pewna siebie. Frankie zaś przeradza się w świetną liderkę, prowadzącą za sobą potwory. Dodatkowo spotykamy wiele innych potworów, które także są świetnie wykreowane i mają ciekawe charaktery.

Fabuła jest ciekawa i uważam, że jest jeszcze więcej akcji niż w poprzedniej części. Muszę przyznać, że nie raz zostałam zaskoczona. Jest kilka zwrotów akcji oraz wiele niespodziewanych wydarzeń, a czytelnik jest pochłonięty wizją świata i wydarzeń, które zostały mu ukazane. Wątek romantyczny, który został dość dziwnie przedstawiony także został wygładzony i wybrnięto idealnie z zaistniałej, dość trudnej sytuacji. Mimo to, oczywiście nie był on ani przewidywalny, ani schematyczny, a niekiedy również nie skąpił humoru.

Autorka pisze prostym i przystępnym językiem. Potrafi zaciekawić odbiorcę i sprawić by to o czym pisze stało się całkiem realistyczne. Pisze w narracji trzecioosobowej, ze strony Cleo, Frankie i Melody. Dzięki temu poznajemy różne sposoby myślenia o danych wydarzeniach. Ponadto uważam, że autorka miała ciekawy pomysł, by zamieścić SMS’y bohaterek. Nie zaniedbuje także tytułów rozdziałów, które są pomysłowe i oryginalne. Również brak trzynastego (pechowego) rozdziału jest interesującym rozwiązaniem.

„Monster High. Upiór z sąsiedztwa” bardzo mi się spodobał. Nawet bardziej niż pierwsza część. Mamy więcej akcji i jeszcze więcej zamętu, przez co nie można oderwać się od tej pozycji. Potencjał książki został w pełni wykorzystany z czego bardzo się cieszę. Polubiłam bohaterów powieści i miło było znowu przeżywać z nimi przygody i na pewno chętnie poczytam o kolejnych, szczególnie po zakończeniu jakie zaserwowała nam pani Harrison. Lekturę tę zdecydowanie polecam, gdyż można się z nią zrelaksować, oderwać od trapiących nas zmartwień i przyjemnie spędzić czas.

Moja ocena 8/10
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-10-15, 17:09   

Przeczytałam drugą część i sądzę, że jest urocza :P Śmieszna książka, pełna humoru i słodkości :) Bardzo młodzieżowa, według mnie nadająca się dla każdego.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-02-10, 13:34   



Trzecie spotkanie z uczniami niezwykłego liceum, w którym pod jednym dachem zebrały się przerażająco modne dzieciaki najsłynniejszych potworów, by wspólnie stawić czoło szkolnym horrom. Należy do nich Clawdeen, która od lat żyje w cieniu swoich sześciu braci i zjawiskowych przyjaciółek. Ale ma już tego naprawdę powyżej uszu! Dziewczyna postanawia w końcu pokazać światu swoje prawdziwe oblicze. Z zapałem planuje wystrzałową szesnastkę. Niestety, zamieszanie powstałe na skutek emisji filmu Upiór z sąsiedztwa krzyżuje jej plany imprezowe. Cała rodzina Wolfów (w tym jej nieznośni bracia!) zmuszona jest ukrywać się w lesie. Clawdeen jest na skraju wytrzymałości, ale na szczęście w leśnym zajeździe pojawia się wampirzyca Lala. Chwileczkę, czyżby przyjaciółka miała oko na Clauda?!
_________________

 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-08-01, 03:54   



Czwarte spotkanie z uczniami niezwykłego liceum, w którym zebrały się przerażająco modne dzieciaki najsłynniejszych potworów.

Tym razem w roli głównej występuje córka Draculi, Draculaura (zdrobniale: Lala). W szkole zmiany! RAD-owcy (członkowie Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych) wreszcie wyszli z podziemia i Lala może dumnie wyszczerzyć w uśmiechu swoje piękne kły. Jednak mina jej rzednie, gdy do Salem z niezapowiedzianą wizytą wpada ojciec. Pan D. uważa, że RAD-owcy powinni mieć swoją własną szkołę, ale jego córka nie zamierza oddać bez walki ich z trudem zdobytej wolności. Postanawia więc zgłosić Merston High do konkursu związanego z modą. Szkoła może wygrać sporo pieniędzy i sławę. Ojciec wampirzycy nie jest zachwycony, ale zgadza się pójść na pewien układ. Stawką w rozgrywce jest los wszystkich uczniów w Salem. Lala nie chce ich zawieść, choć nie podejrzewa, jak wiele trudnych wyzwań czeka ją niebawem.
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 02:32   

Czytaliście kiedyś książkę o nastoletnich potworach? Ja nie. I pewnie dlatego „Monster High” tak bardzo mnie kusiło, mimo że nie jest to lektura dla mojego przedziału wiekowego. Ale sam, opis plus bajerancka okładka przekonywały mnie do sięgnięcia po nią. Nie wspominając o świetnej kampanii reklamowej, którą zaserwowało wydawnictwo na oficjalnej stronie serii. Ja się dałam namówić i zdecydowanie nie żałuję.

Melody jest nowa w Merston High. Tak samo jak Frankie Stein, która do szkoły idzie w piętnastym dniu swojego istnienia. Dokładnie w piętnastym, gdyż jest ona potworem stworzonym przez Victora Steina, przodka samego Frankensteina. Obie dziewczyny szybko nawiązują przyjaźnie oraz zakochują się w cudownym chłopaku. I tutaj zaczynają się schody – chłopak ma rozdwojenie jaźni. Frankie natomiast dowiaduje się, że nie jest jedyną „inną” w szkole. Część uczniów należy do RAD’u (Ruch Atrakcyjnie Dziwnych), czyli tak jak i Frankie, należy do różnych rodzajów potworów – zaczynając od wampirzycy, a kończąc na dziewczynie ze skrzelami.

Czy Frankie uda się dochować tajemnic RAD’owców? Czy Melody odkryje, co tak naprawdę dzieje się w szkole?

Musze przyznać, że spodobał mi się sam styl pisania, oraz tematyka, na której skupiła się Lissie Harrison. Rozdziały na przemian, przedstawiają życie Melody i Frankie, ich życiowe perypetie oraz próby przystosowania się do życia w nowym miejscu.

Powiem szczerze, że ukazanie niektórych sytuacji z perspektywy „normalsa”, jakim jest Melody (i zasadniczo większość z nas ) i potwora takiego jak Frankie (tutaj pojawia się myśl, że Martycja pasowała by do tej grupy – nie bij mnie ) jest nie dość, że zabawne, to jeszcze przybliża nam obie bohaterki i dwa różniące się od siebie światy.

Nie jest to lektura ambitna, ale chyba nie tego można się spodziewać po typowej książce dla dzieciaków. Ja jednak bawiłam się przy niej świetnie, i muszę stwierdzić, że stanowiła ona ciekawe oderwanie od tych wszystkich typowych paranormalnych tematów, z którymi spotykam się w innych powieściach. Tutaj wszystko ukazano z innej perspektywy, gdzie pod nutą powagi kryje się zabawny i kolorowy świat, do którego nie powiem – chciałabym należeć

Kto z Was nie chciałby być potworem rodem z czarno-białego horroru? Dobra, ja wcale nie jestem dziwna, ale fajnie byłoby być taką Draculaurą, potomkinią Draculi. Albo chodzącą w bandażach córką mumii, tak jak Cleo. Może niekoniecznie bawi mnie rozdwojenie jaźni, jak to jest w przypadku prawnuka dr. Jecylla, mimo to autorka świetnie skupiła się na tych aspektach życia potwora, o których ja nie miałam pojęcia.

Zdecydowanie polecam, jako formę oderwania się od tego wszystkiego, co aktualnie zasypuje nas rynek. Taka nutka świeżości w niezupełnie nowym wydaniu (bo bądźmy szczerzy, wszystkie te potwory zostały już do cna przeżute i wyplute w setkach innych tytułów) jest ciekawym sposobem na spojrzenie w życie nastoletnich potworów. Ja się nigdy nie zastanawiałam nad tym, czy Frankenstein miał dzieci, albo jak ciężko jest zrobić sobie makijaż będąc wampirem nie mającym odbicia w lustrze. Od teraz już wiem, że sytuacja wesoła nie jest…
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama