fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
1. HP i Kamień Filozoficzny
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 16:53   1. HP i Kamień Filozoficzny



Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley - traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-09-11, 13:38   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Doriana 

Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Pruszków/Casper, Wyoming
Wysłany: 2011-09-11, 13:38   

Na początku, zanim przeczytałam 1 część, do serii nie byłam przekonana. Po przeczytaniu 2 części zmieniłam zdanie. Książka jest fantastyczna!! I Hogwart <333
_________________
I'm holding on your rope,
Got me ten feet off the ground
I'm hearin what you say but I just can't make a sound
You tell me that you need me
Then you go and cut me down, but wait
You tell me that you're sorry
Didn't think I'd turn around, and say...
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-08, 19:12   

Przeczytałam w końcu pierwszą część :) Jakoś było mi głupio, że jestem taką wielką zwolenniczką książek fantasy, a nie czytałam Harrego :) Wcześniej oglądałam już wszystkie ekranizacje, więc ogólnie rzecz biorąc wiedziałam co się wydarzy, jednak to nawet w calu nie popsuło mi książki. Według mnie jest ona świetnie zekranizowana. Fabuła jest ciekawa, akcja szybko się toczy, ale nie jest jakoś za bardzo stłoczona. Nie podobał mi się trochę sposób w jaki byli opisani bohaterzy, bo było to trochę bez duszy. Ogólnie podsumowując książka jest świetną pozycją dla każdego fana fantasy i mogłabym ją polecić każdemu, bo wszyscy znajdą w niej coś dla siebie. Trochę tajemnicy, walki dobra ze złem, uczucie smutku i żalu. Jedyne czego nie było, to miłość :P
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 19:20   

Moje dzieciństwo i pierwsza książka fantasy <3. Nie umiem nawet teraz spojrzeć na nią obiektywnie - mam za dużo związanych z nią wspomnień...
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-03, 07:37   

Tak sobie myślę,... że chyba jak skończę wszystkie książki które już mam na półce i zaległe kontynuacje to wezmę się znowu za Pottery :D
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 15:36   

Książka, do której wracałam wiele razy. Piękny wstęp do świata fantasy, opowieść o narodzeniu się wielkiej przyjaźni. Jestem z nią związana i mam duży sentyment.
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 01:30   

Jest to pierwszy tom z zaplanowanych w serii siedmiu. Wprowadza on nas w życie Harry'ego przed i po OTRZYMANIU LISTU.

Harry mieszka ze swoim wujostwem. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Tak przynajmniej wmawiają mu ciocia Petunia i wujek Vernon, jedyni żyjący członkowie jego rodziny. Dokładnie w jedenaste urodziny chłopiec otrzymuje owy list. Jest on bardzo ważny. Został wysłany z Hogwartu, zaliczając jedenastoletniego chłopca jednoznacznie w poczet czarodziejów. Od tego czasu jego życie diametralnie się zmienia. Dowiaduje się, że jego rodzice byli wielkimi czarodziejami, poznaję prawdę o ich śmierci tzn. że zostali zabici przez Voldermorta. Najdziwniejsze jest jednak to, że Harry'emu udaje się przeżyć atak Lorda Ciemności, a co więcej, pozbawić go mocy.
Chłopiec poznaje też swoją jak bardzo ważną rolę w pokonaniu Sami-Wiecie-Kogo, jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów.

Jednak nie wszystkie niewiadome zostały w tym tomie wyjaśnione. I chyba to dowodzi najlepiej, że seria jest świetnie przez autorkę przemyślana; potwierdza się to w kolejnych tomach, gdzie ujawnia się coraz więcej tajemnic, a my razem z Harrym odkrywamy przeszłość przy okazji przeżywania teraźniejszości.

Wiele osób zastanawiało się nad fenomenem książek Rowling. Dla mnie odpowiedź jest prosta. Wiele jest osób podobnych do Harry'ego. Żyją w świecie, gdzie nie są tolerowane. W książkach o Harrym wielu odnajduje siebie. Któż z nas nie marzy o sowie, która poinformuje nas, że należymy do innego świata, tego, do którego pasujemy? Gdzie na dodatek będziemy sławni z powodu czegoś, czego w gruncie rzeczy nie dokonaliśmy. Wydaje mi się, że właśnie tak mocne utożsamianie się z bohaterem książki jest przyczyną tak wielkiego sukcesu "Harry'ego".

Uważam, że ten tom jest najlepszy i najciekawszy ze wszystkich. Jednak według mnie jest to książka do jednorazowego przeczytania. Nie zawiera ona jakiś fragmentów, które można czytać i czytać, nie zawiera też jakiś niezapomnianych cytatów a akcja jest przewidywalna. Tą książkę polecam tym, którzy zaczynają swoją przygodę z "dłuższą" ksiązką.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama