fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
7. Spalona
Autor Wiadomość
Demoniczna 
Początkujący f-maniak


Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-09, 16:16   7. Spalona



W Domu Nocy źle się dzieje. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu: ze złamanym sercem, patrząc, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, ma ochotę na zawsze pozostać w Zaświatach. Jednocześnie tęskni do przyjaciół, wątpiąc, czy kiedykolwiek uda jej się do nich powrócić. Jedyną osobą wśród żywych, która może do niej dotrzeć, jest Stark. Pozostało mu tylko siedem dni, by odnaleźć drogę…
Tymczasem Stevie Rea skrywa tajemnicę, która – choć grozi zniszczeniem świata – jest być może kluczem do sprowadzenia Zoey.
_________________
"Nie można przestać za kimś tęsknić - można tylko nauczyć się żyć z tą wielką, niekończącą się pustką w sercu."
"Błękitna godzina"
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-16, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-09, 21:28   

Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-16, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-09, 21:28   

Zapowiada się nieźle. Niestety sądzę, że znów będzie mnóstwo o Starku, a jednak tego wolałabym uniknąć.
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-09-10, 09:18   

Czytałam nieoficjalne tłumaczenie, ale to chyba jasne, że oficjalną wersję zakupię.
Niestety, (jak dobrze pamiętam) w tej części będzie dużo o Stevie Rae, której nie trawię.
_________________
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-17, 14:59   

Skończyłam czytać ,,Spaloną'' i jestem wniebowzięta :) Jak dla mnie super, chyba jedna z najlepszych części tej serii, jak do tej pory. Mnóstwo się dzieje, jest wspaniale rozwinięty wątek Stevie i Rephaima. Nie ma tam za dużo Starka, co niezmiernie mnie cieszy, ponieważ go nie trawię. Mało jest też Zoey, co jest wspaniałe, ponieważ jej nienawidzę. Jak zwykle książka cechuje się łatwym językiem, może trochę zbyt naciągany, bo autorki próbowały używać młodzieżowego, ale jest znośnie. Akcja toczy się szybko i płynnie. Ogólnie podsumowując z niecierpliwością czekam na następne części :)
 
 
Poison 


Wiek: 26
Dołączyła: 16 Wrz 2012
Posty: 25
Wysłany: 2012-09-16, 18:06   

Mi, podobnie jak Kini;) przeszkadzał język młodzieżowy - nie wiem czy to kwestia tłumaczki czy autorek, ale kompletnie mnie nie przekonał, był strasznie naciągany! Podobnie jak postacie typu Afrodyta, jej teksty (wyrazy, które niby mają pochodzić ze slangu, a tak naprawdę kompletnie nikt takich nie używa - tłumacz widocznie nie ma styczności z młodzieżą, żeby to zaobserwować) i wtrącenie przekleństw na siłę... A co do samej fabuły to opiera się ona głównie na:

1) przywróceniu Zoey do życia, co niemiłosiernie mnie denerwowało ze względu na ciągłe płacze baraniego stadka. Kurde, ile można? Ja pewnie też bym się załamała, gdyby moja przyjaciółka miała rozbitą duszę, ale bez przesady! Jakby co najmniej nie mogli bez niej żyć. Tak samo Stark, który zaczyna mieć chyba jakąś obsesję na jej punkcie nazywając ją królową i tak dalej!

2) wątku Reiphama i Stevie Rae. Wiecie, na początku nie lubiłam Stevie, denerwowała mnie podobnie jak większość bohaterów, ale dzięki temu wątkowi zyskała moją sympatię. Zdecydowanie najlepsza para w książce, ich "związek" wydaje się być bardziej naturalny niż którykolwiek Zoey... Uwielbiam Kruki i Kalonę, więc cieszę się, że dzięki temu w książce jest trochę więcej o nich. :)

W czwartek dostanę Przebudzoną, zobaczymy co z tego będzie. :mrgreen:
_________________
The screams all sound the same...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama