fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
4. HP i Czara Ognia
Autor Wiadomość
Chanteila 
Nieśmiertelny Czytelnik


Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 271
Wysłany: 2011-01-29, 17:03   4. HP i Czara Ognia



W tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francjii. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.
Co z tego wynika dla Harry`ego, jego przyjaciół i całego świata czarodziejów, dowiecie się z czwartego tomu "Harry`ego Pottera". Wątkiem przewijającym się przez wszystkie tomy jest walka dobra ze złem. Obawiam się, że będą ofiary! - powiedziała J.K. Rowling, zapytana o treść tomu czwartego. Czytelników czekają mocne wrażenia!
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-09-11, 13:42   

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-11-24, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doriana 

Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 30
Skąd: Pruszków/Casper, Wyoming
Wysłany: 2011-09-11, 13:42   

Moja ulubiona część. I nie mogłam się zdecydować: Cedrik czy Krum? Podobało mi się to połączenie różdżek Voldemorta z Harrym. Jeszcze Fleur była fajna. A jak bliźniakom brody wyskoczyły, pękałam ze śmiechu. 9,5/10
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-12, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-01-06, 22:15   

Ze wszystkich czterech, jest to najlepsza część. Mnóstwo akcji i zagadek oraz coraz to nowe tajemnice. Książka pomimo tego, że jest dość obszerna, to czyta się ją w zastraszająco szybkim tempie. Po smutnych przedostatnich rozdziałach, które mogły wprowadzić w lekkie przygnębienie, dochodzimy jednak do końcowego rozdziału, który poprawia nasz humor, a także wywołuje szeroki uśmiech :) W tej części dostajemy także parę wspomnień i istotnych wydarzeń z przeszłości bohaterów co jest bardzo ciekawe.
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 15:43   

Żałuję, że ekranizację obejrzałam przed przeczytaniem książki. Nie spodobała mi się i nie najchętniej podchodziłam do tej powieści, jednak okazało się, że niepotrzebnie. Ta część była naprawdę fajna i ciekawa. Przyjeżdżały osoby z innych magicznych szkół, był bal bożonarodzeniowy, no i Hermiona i Krum... ;)
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 01:42   

Harry u siebie w domu jest traktowany jak zwykle okropnie. Jednak ratują go państwo Weasleyowie, którzy zabierają go na wspaniałe wydarzenie - mistrzostwa świata w quidditchu. Harry jest zachwycony, dopóki na niebie nie pojawia się Mroczny Znak - symbol zwolenników czarnoksiężnika Lorda Voldemorta... Jednak wszystko kończy się dobrze, Harry wraca do Weasleyów, którzy dają mu do zrozumienia, że w tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart będzie działo się coś niezwykłego...

W szkole Harry i jego przyjaciele dowiadują się, że będzie to Turniej Trójmagiczny, na który przyjadą uczniowie z Bułgarii i Francji. Z każdej z tych trzech szkół Czara Ognia ma wybrać po jednym zawodniku, który musi mieć ukończone 17 lat. Mają oni wypełnić trzy śmiertelnie trudny zadania. Niespodziewanie Czara wyrzuca też czwartą kartkę - z nazwiskiem Harry'ego! A przeciez Harry nie dość, że nie wrzucił swojego nazwiska do Czary, to ma dopiero 14 lat! Jest przerażony. Do tego większość uczniów nie wierzy w jego niewinność, i jeszcze ta nękająca go dziennikarka Rita Skeeter...

Nastawienie uczniów do Harry'ego zmienia się, kiedy to on najlepiej wykonuje pierwsze zadanie. Po drugim jest na pierwszym miejscu razem z drugim uczniem Hogwartu, Cedrikiem Diggorym. Harry nie wie jednak, że w trzecim zadaniu kryje się pułapka o wiele gorsza od Turnieju Trójmagicznego - spotkanie z Lordem Voldemortem... Obaj chłopcy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy wyjdą z tego cało? Tego dowiecie się już z książki!!!

Przez pierwsze trzy tomy przebrnęłam no ale przez czwarty jakoś nie mogłam. Jak dla mnie to już za dużo. Nie dość, że książka okazała się ciężka, nie tylko w swojej wadze, ale też w treści to nudziła. Wątki były ciągnięte na siłę (np. wątek miłosny) co było żałosne. Moim zdaniem ta część była najmniej ciekawa.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama