fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
2. Udręka
Autor Wiadomość
Vivienne 

Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-07-31, 22:04   

Ja czytałam i nawet mi się podoba. Autorka ma bardzo fajne pomysły, lecz Daniel bardzo działa mi na nerwy.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-02, 13:44   

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-02, 13:44   

Przeczytałam ! I jestem zachwycona :D Ta część była znacznie lepsza, niż pierwsza. Miała w sobie więcej akcji i momentów, które trzymały napięcie :) Ogólnie już od samego początku coś się działo. A co do Daniela, to miałam podział na niego. Na samym początku mnie wkurzał, później było mi go żal, bo Luce strasznie nim rządziła, poza tym on chciał ją chronić, a ona mu to utrudniała. Na sam koniec jednak myślałam, że coś mnie strzeli jak o nim czytałam. Ostatnie 10 kartek i Daniel znów stał się znienawidzoną postacią. Co do Luce, to tak jak w pierwszej części doprowadzała mnie do szału. Ciągle się mądrzyła i musiała wszystko wiedzieć. Poza tym miałam wrażenie, że ona ma za złe Danielowi, że się w niej zakochał, a przecież to nie jego wina. Cały czas ględziła, że on jest odpowiedzialny za jej śmierć w poprzednich wcieleniach, a przecież on cierpiał z jej powodu. Oczywiście tak jak w poprzedniej części kochałam Cama :D Był świetny, jak dla mnie jest jedyną dobrą postacią w tej książce, dlatego tak żałuję, że było go mało :(
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-11-02, 21:42   

To prawda, było Go mało... ale pomimo to to nie zmienia faktu, że jeśli się już pojawiał to książka nabierała innego charakteru, była bardziej tajemnicza iii... jakby troszkę bezczelna? Nie wiem jak to ująć xDD. Cam jest kozakiem w tej książce xDD!.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-11-02, 22:13   

Katherine. napisał/a:
Cam jest kozakiem w tej książce xDD!.


Mój człowiek xD !!!!! Tak, Cam jest najlepszy ! :D

Ale tak serio, to faktycznie, jak już się pojawia to wnosi ze sobą taką tajemnicę. Poza tym zgadzam się z tym, że momenty książki nabierają bezczelności... ;) Powiem szczerze, że moment w którym Cam przychodzi do szkoły Luce, zabija kilku Wygnańców, a później podgwizduje i pali papieroska pod drzewkiem jest niezły ;)
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-07, 15:01   

Lauren Kate jest amerykańską autorką, która dorastała w Dallas, uczęszczała do szkoły w Atlancie, a zaczęła pisać w Nowym Jorku. Przez ten czas stworzyła kilka powieści, a część z nich znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Obecnie pisarka zamieszkuje ruchliwe Los Angeles i już niedługo zaszczyci swoich czytelników kolejnymi utworami.

Biorąc w swoje ręce "Udrękę" zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy aby na pewno jest ona lekturą, która zyska w moich oczach choć odrobinę sympatii. Pierwsza część tego cyklu dość skutecznie umiliła mi czas, gdy nie miałam siły na nieco ambitniejsze utwory, a głód czytelniczy nie pozwolił mi przejść obok książki obojętnie. W ten właśnie sposób moim następnym celem okazał się drugi tom cyklu Lauren Kate.

Amerykańska autorka coraz bardziej zagłębia się w tajniki życia istot fantastycznych, które zewsząd otaczają nastoletnią Lucy. Główna bohaterka całkiem nieźle czuje się w otaczających ją świecie i mimo przeciwności losu, zawiera drogocenne przyjaźnie. Nieliczne chwile szczęścia przyćmiewa jednak ciągła myśl o ukochanym, który był wobec niej nie uczciwy. W życiu dziewczyny pojawia się jednak pewien młodzieniec i wszystko wskazuje na to, że coś między nimi zaiskrzy. Nowa szkoła niesie za sobą również zmiany, które w większości są dla Lucy czymś zupełnie nowym i niewyobrażalnym.

Momentami miałam już dość skupiającej się tylko i wyłącznie na sobie nastolatki, która bije na głowę wszystkie znane mi do tej pory dziewczyny. Jestem w stanie zrozumieć wszystko ale nie ciągłego użalania się nad sobą, a także zbędnych wyrzutów sumienia, które i tak niczego już nie zmienią. Czytelnik jest w stanie zaobserwować akcję tejże powieści, jednak nie wnosi ona zbyt wielu rewelacji do świata literatury paranormalnej. Z drugiej jednak strony książka ta posiada w sobie swój urok, który umila odbiorcy czas spędzony z lekturą powieści. To prawda, że momentami człowiek ma ochotę zrobić krzywdę głównej bohaterce, jednak mimo to dzieło Lauren Kate czyta się całkiem przyjemnie. Nie ma sensu nastawiać się w stosunku do niej negatywnie, bo tylko zmarnuje się czas, który można byłoby spożytkować w zupełnie inny sposób.

"Udrękę" podobnie, jak poprzedni tom serii chciałabym polecić przede wszystkim miłośnikom literatury paranormalnej. Być może odnajdziecie w niej coś co Was zainteresuje i pozwoli na utożsamienie się z jej bohaterami. Ponadto całość książki zdobi przepiękna okładka, która zauroczyła mnie sobą już od pierwszego wejrzenia. Nie mogłam więc się jej nie oprzeć.

Ocena: 5/10
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-25, 17:03   

Jak dla mnie porażka -___- Spodziewałam się czegoś ciekawszego, a dostałam, takie... cóś... Nie dziwie się tytułowi, bo dla mnie to była UDRĘKA. Czytając 2 część, nudziłam się jak nigdy -_- Zawiodłam się, bo 2 część, która miała być, tą, która zaczyna rozkręcać zabawe w kotka i myszkę... No może i trochę tak było, ale nie wystarczająco. Ponieważ na tej części, przygoda z Danielem, Lucy i Cam'em się dla mnie skończyła...
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-01-25, 18:28   

O nie... nie zniechęcaj się, bo następne części są naprawdę ciekawe. Trzecia jest chyba najlepsza z całej serii. Warto po nią sięgnąć, bo tam się dużo dzieje.
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-27, 11:17   

Serio ??? :shock: Ogólnie kumpela powiedziała mi, że jest mało Cam'a -__- A to mnie jakoś demotywuje...
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2013-01-27, 16:58   

Jest mało Cama, ale jak już się pojawia, to są z nim jakieś ciekawe wątki. :) Jest go mniej więcej tyle ile było w ,,Udręce''. Poza tym chyba warto przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. ^.^
 
 
MeaCulpa 
Początkujący f-maniak

Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 79
Wysłany: 2013-01-30, 13:00   

Jakoś przestała mnie interesować odkąd to 2 część tak mnie zawiodła, ale chyba przeczytam dla samej zasady xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama