fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
2. Ognisty Tron
Autor Wiadomość
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-15, 21:24   2. Ognisty Tron



Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane'owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo potrzebne - ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę. Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane'ów.

Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra - to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag. Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje.

Krótko mówiąc: drugi tom "Kronik Rodu Kane" to wspaniała przygoda.
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Wysłany: 2011-09-15, 21:47   

 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-15, 21:47   

Kooooooooooooooooooooooooooooooooocham!
Dzisiaj Ognisty Tron przeskoczył w moim rankingu na pierwsze lub drugie miejsce, jeszcze się zdecydować nie mogę.
Ale książka jest świetna! Pokochałam ją. Z początku nie byłam do końca przekonana, bo pierwszej części prawie nie mogłam zrozumieć, ale druga jest rewelacyjna. Niczego jej nie brakuje. Jest humor, fabuła, Anubis i Set, akcja, dużo walki, Anubis i Set, wciąż rosnące napięcie, nieoczekiwane zwroty akcji, Anubis i Set, barwni bohaterowie, co wszystko składa się na artydzieło.
Dzisiaj skończyłam tą książkę (pochłonęłam końcówkę w szkole na wosie) i nadal mi jeszcze po niej odwala. xD
Aż się moja koleżanka ze mnie śmieje, bo "Help! Anubis mnie wzywa do świata umarłych! *.*", albo "a podczas snu moje ba powędruje do Duat... Do Anubisa". xDD
Tak, tak, tak Anubis (Bóg śmierci do mnie przemawia. >.<) to postać, którą wręcz kocham, a na drugim miejscu stoi Set (Bóg chaosu też do mnie przemawia. >.<). xD
Poza tymi ww bogami, to bardzo lubię też Sadie, tak tę buntowniczą Sadie, która wali epickie teksty. (Nawet sobie z nią Avek i sygnę zrobiłam! Ha!)xD

Nie mogę się doczekać 3 części! ;3
Niech ona szybko wyjdzie. Po skończeniu drugiej myślałam, że mnie w ławce rozsadzi. xD

A kocham te fragmenty:

1) "Tu Carter.
Słuchajcie, nie mamy czasu na długie wstępy. Muszę opowiedzieć to szybko, inaczej wszyscy zginiemy.
Jeśli nie wysłuchaliście pierwszej części nagrania, to... miło mi was poznać: egipscy bogowie szaleją po naszym świecie, grupka magów, czyli Dom Życia, usiłuje ich powstrzymać, wszyscy nienawidzą Sadie i mnie, a ogromny wąż zamierza połknąć słońce i zniszczyć cały świat."

2) "Zamknięty w dzbanie Set warknął: - Naprawdę nie znoszę tego imienia. Czemu ono nie może brzmieć Chwalebny Dzień? Albo Czaderski Czerwony Czart? To byłoby niezłe." - przy tym myślałam, że umrę normalnie. Tajemne imię Seta - SZły Dzień! A ten takimi tekstami pizga. xD

3) "- Myślałem, że jesteście kapłanami - burknął Klaudiusz Wściekły. - Przecież to bóg Ptah!
- Ptah? - słyszałam już sporo dziwacznie brzmiących imion egipskich bogow, ale to była nowość. - Ptah syn Ptaka? To bóg pitu-pitu?"

Ja nie mogę z tego humoru! *_* Niech mnie ktoś pogrzebie, jak przy trzeciej części umrę ze śmiechu. (Ale będą pozytywy! Trafię wtedy do Anubisa! ;D)
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jeanelle 2011-09-15, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama