fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
1. Upadli
Autor Wiadomość
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-01-29, 17:16   1. Upadli



W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.
„Upadli” to powieść ekscytująca i romantyczna, połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.
 
 
REKLAMA
Magiczna

Pomogła: 2 razy
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 89
Wysłany: 2011-01-31, 19:37   

 
 
Bloody
Początkujący f-maniak
Magiczna


Wiek: 24
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-31, 19:37   

To jest znakomita książka.

Wciągająca i intrygująca. = jak lubię.

edit:
Kocham ten jej mroczny wyraz okładki.
Ostatnio zmieniony przez Chanteila 2011-02-22, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Melody 

Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 17
Wysłany: 2011-02-05, 20:36   

Zgadzam się z Bloody ;-) Sięgnęłam po tą książkę, bo zafascynowała mnie piękna okładka.
_________________
"Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
 
 
Madison 

Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 37
Wysłany: 2011-02-06, 01:16   

Nie czytałam jej, ale bardzo bym chciała. Zwłaszcza, że ma być ekranizacja, a ja lubię porównać książkę z filmem :) Więc czekam na okazję, albo pożyczenia od kogoś lub z biblioteki, albo kupienia jej :)
_________________
Libre soy, libre soy
No puedo ocultarlo más
Libre soy, libre soy
Libertad sin vuelta atras
 
 
kiciuś

Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-19, 19:59   

Genialna książka, uwielbiam ją. Na początku była dla mnie trochę dziwna, ale później jak się wszystko rozkręciło, nie mogłam przestać jej czytać i strasznie szybko mi zleciała :<
Ja też przeczytałam ją, bo zaintrygowała mnie okładka ;p



Zaczynaj zdanie z dużej literki.
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-08-01, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Demoniczna 
Początkujący f-maniak


Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-05, 21:18   

Przeczytałam ją i muszę stwierdzić niedosyt. Czegoś jej brakuje...

Zaczynaj zdanie z dużej literki i korzystaj z polskich znaków ;)
_________________
"Nie można przestać za kimś tęsknić - można tylko nauczyć się żyć z tą wielką, niekończącą się pustką w sercu."
"Błękitna godzina"
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-08-01, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-07-18, 16:41   

Kupiłam, zaczęłam, utknęłam.
Nie dokończę czytać, bo książka jest NUDNA
_________________
 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-18, 21:25   

Jak to nudna !? Wspaniała !!!
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-07-26, 13:37   

Ładna okładka. Fajny klimat. Fajny pomysł. Wykonanie kiepskie. Autorka miała naprawdę wielkie pole do popisu, ale tego nie wykorzystała. I faktycznie książka jest przez to nudna. Akcja zaczyna się dopiero gdzieś po 300 stronie. Pierwsza część bardzo mnie zniechęciła i nie wiem, czy sięgać po kolejne.
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-08-24, 21:18   

Przeczytałam ją do końca i... uważam, że najlepsze było ostatnie 20 stron. Na samym początku trochę się nudziłam. Później jednak zaczęła mnie wciągać i szybko mi poszła. Nie podobało mi się to, że była przewidywalna, bo już po epilogu wiedziałam co się będzie działo... po prostu ich rozgryzłam. Jednak duży plus za postać Cama Briela, który na początku dodawał mi sił, bym przebrnęła. Jednak... niemiłosiernie wkurzał mnie Daniel... nie mogę go znieść, jest moim zdaniem niezwykle irytujący z tym swoim podejściem ,,przepraszam, że żyje''. Podsumowując jednak książka była niezła. Dałabym jej 7 / 10. No i plus okładka, która bardzo wpadła mi w oko.
 
 
Reiciak 
Początkujący f-maniak
HellGirl


Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 74
Skąd: Tokio
Wysłany: 2011-10-21, 15:38   

Okladka swetna. Pomysl tez. Wykonanie calkiem, calkiem ;) Autorkafajnie opisuje, ale czegos mi brakowalo... tylko czego? nie wiem.

W kazdym razie skonczylam i jestem zadowolana, mimo jakiegos tam braku. A wieczorem biore sie za Udreke ^ ^
_________________
WILD AND RUNING FOR ONE REASON
THEY CAN'T STOP US FROM OUR FREEDOM
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-12-03, 17:30   

Także sądzę, że okładka jest świetna. W ogóle okładki z całego cyklu mi się podobają. A co do książki wciągnęła mnie i bardzo mi się podobała. :)
 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-03, 22:39   

"Upadłych" nie uważam za dzieło grafomańskie, a jednak bardzo się na tej publikacji zawiodłam. Przed premierą obserwowałam szum powstały wokół powieści i spodziewałam się czegoś naprawdę genialnego - dostałam do bólu przeciętną, schematyczną opowieść o typowej nastolatce, typowym przystojniaku i jakże znanym wszystkim trójkącie miłosnym. Bardzo nie podobała mi się w tej książce akcja - jak ja to mówię, mknąca z prędkością niedorozwiniętego ślimaka, a jak wiadomo stworzenia te, do najszybszych nie należą. Samo miejsce wydarzeń również rozczarowało - po szkole poprawczej oczekiwałam czegoś świeżego i interesującego, a spotkało mnie kolejne wielkie rozczarowanie. Chociaż, "Upadli" to historia wzbudzająca poniekąd skrajne emocje - znam bardzo wielu oddanych miłośników tejże serii, wiele zagorzałych antyfanów i sporo osób będących gdzieś pomiędzy. Ja zdecydowanie zaliczam się do ostatniej grupy.
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
Sihhinne 
Początkujący f-maniak
Bookmaniac*.*

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Sie 2011
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-12-04, 11:07   

Pomimo, że książka jest bardzo schematyczna i momentami nudna, darzę ją sentymentem, ponieważ to był na dobrą sprawę pierwszy paranormal, który mi się spodobał... I zawsze będę chętnie do niej wracać :)
_________________

Shizuo, Yuu Kanda, Durarara!!, Hunger Games, Linkin Park, books, Apocalyptica, Iron Maiden, Alec, Ash, Greyfriar, Gideon, Magnus,Daimon Frey<3
www.wsrod-ksiazek.blogspot.com
Av. by Milagorssa :*

 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-04, 14:23   

Hm... mnie trochę martwi fakt, że przez pierwszą część ,,Upadli'' niektórzy się zniechęcili i nie będą mieli okazji przeczytać następnych części, które są znacznie lepsze. Poza tym znam wielu ludzi, którzy po nudnym początku też się zniechęcają, a w przypadku tej części właśnie tak jest. Jeśli się przebrnie przez pierwsze rozdziały, to robi się coraz lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama