fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Lektury
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-09-17, 17:59   Lektury

Jakie macie nastawienie do lektur? Podoba Wam się obecny kanon lektur? Czytacie je wszystkie?
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2011-09-17, 18:02   

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-17, 18:02   

Ja nie lubię lektur. Część z nich czytam a część nie. Uważam, że połowa z nich jest narzucona bez sensu.

Teraz będę mieć Bajki robotów[i] a dwa tygodnia po tym [Krzyżaków =,=
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-18, 09:35   

Zazwyczaj nie czytam lektur. Jeśli już się na jakąś zdecyduje, to musi być ona krótka. Ciężkie tomiska ze starodawnym językiem takie jak potop odpadają. Pomijam je... Ale np: Małego księcia przeczytałam, bo była krótka. Jak dla mnie narzucanie lektur jest paskudne. Myślę, że są potrzebne, ale przecież nie wszyscy lubią czytać jakiekolwiek książki, nawet te poza szkolne. Uważam też, że lektury zniechęcają do czytania czegokolwiek. Ja jak byłam młodsza to nie lubiłam czytać książek, bo wydawało mi się, że wszystkie będą jak lektury szkolne typu : Dzieci z Bulerbyn, czy Pies który jeździł koleją...
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-11-12, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-09-18, 17:40   

Czytam, ale prawie zawsze z musu. Niestety nie cierpię lektur prawie żadna mi się nie podobała :D co później wiąże się z tym że czytam i nie mogę sobie jej przyswoić.
Kończę i się zastanawiam o czym była :-D
Masakra...
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Kyra 
Sprezzatura



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 169
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-09-19, 16:03   

Nie znoszę lektur.
Teraz mam do przeczytania Quo Vadis, ale chyba przeczytam streszczenie.

Ze wszystkich lektur, które omawialiśmy od podstawówki, spodobały mi się może dwie albo trzy.
_________________
 
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-09-20, 08:46   

Co prawda czytam lektury , ale zwykle mi się nie podobają. Aczkolwiek szybko mi idą i niekiedy nawet czytam tego samego dnia, którego mamy przerabiać, a i tak się wyrabiam :D Jak coś to ja po prostu chcę mieć wszystko na świeżo :P
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-22, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-20, 14:21   

Przez całe dotychczasowe gimnazjum przeczytałam... 2-3 lektury? Pamiętam "Małego Księcia", "Oskara i panią Różę", w zeszłym tygodniu mieliśmy "Kamizelkę"... No. I to chyba wszystko co przeczytałam. Romea i Julii nie ruszyłam (co jest dość ciekawe, bo bardzo lubię wszystkie książki z Szekspirem w tle, a kartkówkę ze znajomości lektury napisałam na 5), Krzyżaków nie skończyłam, Opowieść wigilijną słuchałam trylion razy, więc nie opłacało się czytać, a Kamieni na szaniec nie mogłam zdzierżyć. Lektur było więcej, ale nie pamiętam jakie.
Lektur nie czytam - zwyczajnie mi się nie chce. Nawet "Dobrej pani" nie przeczytałam całej. No i z reguły nie lubię. W podstawówce lektury nie za bardzo mi się podobały i teraz też nie za bardzo podobają.
No i miałam podobnie jak Kinia - przez długi czas nie lubiłam czytać, bo sądziłam, że wszystkie książki są takie jak lektury. Dopiero w 5-6 klasie się nieco przełamałam.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-09-20, 14:59   

Szczerze to w podstawówce przeczytałam wszystkie lektury oprócz "W pustyni i w puszczy". Jakoś mi się ciągnęła strasznie ta lektura, ale inne bardzo mi się podobały. A w gimnazjum przeczytałam tylko jedną (nie licząc "Dziadów" jednej części) lekturę z czterech jak się nie mylę. W pierwszej jechałam na samych streszczeniach, bo głównie miałam same dramaty, których nie lubię. W drugiej będę miała tylko "Skąpca" z dramatów i już sobie kupiłam wydanie ze streszczeniem xd. Inne jak na razie mi pasują więc je raczej przeczytam :D . No i co mnie najbardziej cieszy to to, że będę miała jakąś powieść detektywistyczną, albo Holmesa, albo coś A.Christie. :D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-20, 15:15   

O widzisz! Przeczytałam jeszcze Dziady cz.II (później z własnej nieprzymuszonej woli zaczęłam cz.IV, ale lekturę przerwały mi, niestety, inne książki), Skąpca i Zemstę. W przeciwieństwie do BlackVampire - kocham dramaty ^^.
My z detektywistycznej mamy "Dwanaście prac Herkulesa" Chistie, ze współczesnej "Stowarzyszenie umarłych poetów", a z przygodowej "Pan Samochodzik i Templariusze".
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
Ostatnio zmieniony przez Jenn 2011-09-20, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wega 

Wiek: 25
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-11, 12:57   

Ja czytam wszystkie lektury, ale do tej pory podobały mi się tylko 2. Nie lubię ich.
_________________
"Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki."- Leonardo da Vinci
 
 
Reiciak 
Początkujący f-maniak
HellGirl


Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 74
Skąd: Tokio
Wysłany: 2011-11-11, 21:48   

Ja po czesci mam tak jak Kinia. Lektur prawie nigdy nie czytam. Przez cala podstawowke przeczytalam moze 4 lektury.... Dopiero w tym roku sie wzielam i zaczelam je czytac. W sumie nie wiem czemu. Teraz musze przeczytac Oskar i Pani Roza i napewno to zrobie.... Gorzej z Krzyzakami.... Ehh, az mi sie myslec o tym nie chce. No a na wiosne Romeo i Julia. Blee. Niedobrze mi. Pewnie ich nie przeczytam ^ ^
_________________
WILD AND RUNING FOR ONE REASON
THEY CAN'T STOP US FROM OUR FREEDOM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama