fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy okładka ma znaczenie?
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-09-17, 18:00   Czy okładka ma znaczenie?

No właśnie. Czy okładka ma dla Was jakieś szczególne znaczenie przy wyborze książek?
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Wysłany: 2011-09-17, 18:12   

 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-09-17, 18:12   

Kiedyś sądziłam, że nie, ale teraz mam trochę inne zdanie. Po okładce można mniej więcej stwierdzić o czym może być książka. Jak jestem w empiku/matrasie czy gdzieś to okładka zwraca moją uwagę, żebym sprawdziła opis.
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Jeanelle 
Magiczna Istota


Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 229
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-09-17, 18:48   

Niby nie, ale z drugiej strony jednak tak...
Raczej zwracam na nią uwagę, jak kupuję książki. Od czarnych okładek na przykład ostatnio trzymam się z daleka, gdyż mam po uszy już motywu wampirów, za dużo ich wszędzie. ;s
_________________

"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams."
http://iceandfire.fora.pl/
 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-18, 09:49   

A ja przyznam, że dla mnie ma i to ogromne. Nigdy nie kupuje książki, jeśli nie podoba mi się okładka. Wiem, że to trochę głupie, ale jakoś nie mogę się przemóc, żeby kupić coś z beznadziejną okładką. Kiedyś chciałam przeczytać Melancholie Sukuba, ale okładka mnie odepchnęła. To samo tyczy się serii Świat nocy, czy Imperium Wampirów.
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2011-09-19, 22:52   

Owszem zwracam. I jeśli np. jestem w bibliotece okładka i opis mi się podoba to wtedy wypożyczam. Z kupowaniem tak nie jest, bo kupuję książki, które wiem, że je chcę, a nie, że idę do księgarni patrzę fajna okładka i biorę xd. Mam już z góry ustaloną listę książek do kupienia. ;D
_________________
http://szeptksiazek.blogspot.com/
 
 
 
Tristezza 


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 68
Wysłany: 2011-09-20, 08:50   

Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce i nie zawsze oceniam, jednak z reguły jest ona jednym z moich kryteriów przy doborze książki. Tak już jest i już, niech się wydawnictwa po prostu postarają i robią ładne okładki ;P

Trochę literówek :P
Kinia;)
_________________
http://alex-i-lu.blogspot.com/ (fanfick potterowski)

http://miastomgly.blogspot.com/ (blog recenzencki)

http://pixie-hat.blogspot.com/ (opowiadanie)
Ostatnio zmieniony przez Kinia;) 2011-09-22, 12:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Jenn 
Magiczna Istota
1/2 Wiedźmy

Wiek: 27
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 179
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-20, 15:11   

Nigdy więcej! Wybrałam książkę po okładce w przypadku "Z ciemnością jej do twarzy" i "Pożeracza snów" i dwa razy się nacięłam!
Okładka powinna mieć znaczenie, ale jej nie ma. Ot i wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie.
_________________
Nadszedł czas, by narodziło się nowe pokolenie łowców...

"-Bogowie nienawidzą porządku - bruknął. - Porządek, Derfel, niszczy bogów, bogowie zatem muszą zniszczyć porządek."
Merlin
 
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 21:33   

Jak najbardziej ma. To tak jak z wyglądem człowieka, niby nie jest ważny, ale jeśli nie znasz wnętrza..to patrzysz właśnie na okładkę:).
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-12-26, 21:42   

No tak...poza tym, jak gdy wchodzimy do sklepu, to najpierw w oczy rzucają nam się okładki, które są dla nas ładne. Na te brzydkie zwracamy uwagę dopiero wtedy, gdy ktoś wcześniej opowiedział nam jej opis, bądź, gdy są aż tak brzydkie, że aż ciekawe ;)
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-06-04, 16:08   

Bądźmy szczerzy. Pierwsze co widzimy w książce to okładka i jeśli nie przykuje naszego wzroku, to w większości przypadków decydujemy się na inną książkę. Jednak książki, które widzę, że są chwalone i są na liście moich "must have", kupuję niezależnie od tego czy mają ładną okładkę czy nie - w końcu ostatecznie liczy się wnętrze ;)
 
 
 
Astros

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-11-13, 12:23   

Ale tak się mówi dużo o tym by nie oceniać po okładce.:) Moim zdaniem i tak polskie okładki, są często ładniejsze od zagranicznych. Jak kupuje coś z serii to już później nie zwracam uwagi na okładki ale jak nie mam pomysłu to jednak to okładka jest czymś co do książki przyciąga. W końcu okładka też zdradza nam coś o książce, jej styl itd.
 
 
Yumi 
Magiczna Istota


Wiek: 26
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 194
Wysłany: 2012-11-13, 15:25   

Zawsze gdy szukam czegoś nowego na półkach, to jako pierwsze podnoszę książki z ładnymi okładkami, bo to one przyciągają wzrok. Jednak gdy mam chwilę czasu, to wertuję internet i nie zwracam uwagi na wygląd pozycji, ale opis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama