fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Severus Snape
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-09-18, 20:41   Severus Snape

Nauczyciel w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, opiekun domu Slytherin.
Severus Snape mieszkał w dzieciństwie w mugolskim miasteczku przy ulicy Spinner's End. Jego patronusem była łania, tak samo jak Lily Potter. Nauki w Hogwarcie pobierał wspólnie ze swoimi rówieśnikami, m.in. Syriuszem Blackiem (ojcem chrzestnym Harry’ego), Remusem Lupinem, Peterem Pettigrew, a także Jamesem Potterem. Wiadomo także o jego konflikcie z tym ostatnim. Obaj się szczerze nienawidzili. Po ukończeniu szkoły dołączył do grona śmierciożerców. Był świadkiem przepowiedni profesor Sybilli Trelawney. Przekazał wszystko, co usłyszał, Voldemortowi, lecz dopiero od niego dowiedział się, że przepowiednia może mówić o dziecku Lily Potter.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Wysłany: 2011-09-18, 23:41   

_________________

 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-18, 23:41   

Najzajebiszczaszcza postać z całej serii. Myślałam ze ukatrupie J.K jak się dowiedziałam ze go zabiła ... Szkoda ze Harry myślał ze Snape chce go zabić.
_________________

 
 
 
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2012-02-20, 20:33   

W pierwszej części szczerze uwielbiałam Snape'a, a w kolejnych natomiast doprowadzał mnie do szału tą swoją bezpodstawną nienawiścią do Harrego. Sympatia do niego powróciła w ,,Księciu półkrwi'', kiedy to dowiedzieliśmy się, że Snape, był dręczony przez Jamesa Pottera. Jakoś ta informacja trochę bardziej złagodziła w moich oczach zachowanie Severusa i zrozumiałam, dlaczego Snape może czuć pewną niechęć, do syna Jamesa. W ,,Insygniach śmierci'' było mi go żal, bo tak naprawdę okazał się dobrą osobą. Szkoda tylko, że po ,,Księciu półkrwi'' pozostał mi drobny niesmak co do ojca Harrego i jego zachowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama