fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Cień Wiatru
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-09-23, 03:04   Cień Wiatru

Cień Wiatru - okładka kolorowa


W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek.

Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.


Chyba kontynuacja tej książki jest "Gra Anioła" ale nie jestem pewna ;D Wrażenia po książce mam jakieś dziwne. Przez miesiąc! niepodchodziłam do niej na krok. Myślałam ze jakiś demon mi z niej wyskoczy ;D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-03-03, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 52
Wysłany: 2011-09-30, 18:04   

Ostatnio zmieniony przez Ispirazione 2012-03-03, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ispirazione 


Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-30, 18:04   

Trudno powiedzieć, czy Gra anioła jest kontynuacją - bo mimo że sceneria ta sama, podobna atmosfera i w obu obecny jest Cmentarz, opowiada o innym pokoleniu. I choć ma pewne łączące punkty, wszystko jedno, którą przeczyta się pierwszą.

To teraz subiektywne słówko: uwielbiam tę książkę. Mimo że to Gra anioła zajmuje honorowe miejsce na mojej półce, Zafon jest zdecydowanie moim ulubionym pisarzem obok Trudi Canavan.

Co w nim lubię? Przede wszystkim oryginalność. Kiedy koleżanka zapytała mnie co to za książka, jakiego gatunku, wręcz nie umiałam jej powiedzieć. Kryminał, fantasy, historyczna, a nawet niekiedy psychologiczna - nie wiem, które określenie jest najtrafniejsze :) Wampirzycaaaa powiedziała, że miała dziwne wrażenie - i takie jest. Ale kocham je!
_________________
Tomorrow never knows.
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 20:00   

Bardziej podobała mi się Gra Anioła, może dlatego, że przeczytałam ją jako pierwszą. Jednak Cień Wiatru ma swoisty klimat, aż chce się odwiedzić tę Barcelonę sprzed lat i przejść się tymi uliczkami pełnymi wspomnień Daniela...
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-12-26, 22:21   

Scarlett napisał/a:
Bardziej podobała mi się Gra Anioła, może dlatego, że przeczytałam ją jako pierwszą. Jednak Cień Wiatru ma swoisty klimat, aż chce się odwiedzić tę Barcelonę sprzed lat i przejść się tymi uliczkami pełnymi wspomnień Daniela...



Ja też, ja też! :D A tylko dlatego ze szukałam książki która miała w tytule anioły :D

Nawet teraz Barcelona jest śliczna ;) Chociaż tak jak powiedziałaś ... i móc cofnąć się w czasie ;)

Książka tak jak inne cudowna i nadal ja polecam.
_________________

 
 
 
Leanne. 
Magiczna Istota
Nevermore.


Wiek: 29
Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 202
Skąd: Hex Hall.
Wysłany: 2011-12-27, 20:37   

Naprawdę kocham ten niezapomniany, sugestywny klimat Barcelony minionych stuleci w książkach Zafóna i "Grę Anioła" oraz połowę "Mariny" przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Tę powieść także nabyłam i póki co, jej lektura nie idzie mi najefektywniej. Od czasu do czasu przerzucę parę stronic i tyle, nic co by mnie wciągnęło, chwyciło za serce, czy oczarowało. Szkoda, ale kto wie, może za jakiś czas nazwę "Cień Wiatru" dziełem genialnym ? Nigdy nie wiadomo. ;-)
_________________
„ And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore! ”

"Grzech jest jedyną barwną rzeczą, jaka jeszcze pozostała dzisiejszemu życiu. "

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
 
 
 
BlackVampire 
Władca Ciemności

Pomogła: 1 raz
Wiek: 103
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 403
Wysłany: 2012-03-03, 23:12   

Książkę uważam za arcydzieło. Jest to najlepsza książka, którą czytałam, a nie jest z gatunku fantastycznego. Na pewno zabiorę się za inne książki tego autora i już nie mogę doczekać się następnej części - "Więźnia Nieba".

Recenzja: http://szeptksiazek.blogs...ruiz-zafon.html
Ostatnio zmieniony przez Wampirzycaaaa 2012-04-15, 15:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 03:02   

,,Cień wiatru” to książka znanego hiszpańskiego autora Carlosa Ruiz Zafóna. Ojciec dziesięcioletniego Daniela pokazuje mu Cmentarz Zapomnianych Książek. Tam chłopiec musi wybrać sobie jedną z nich i ocalić ją od zapomnienia. Jego wybór pada na ,,Cień wiatru” autorstwa nie znanego przez nikogo Caraxa. Mija kilka lat i chłopak postanawia przeczytać inne lektury tego powieściopisarza. Niestety, wszystkie zostały spalone.

Jednego tej książce nie mogę odmówić. A mianowicie wspaniałego, opisowego i plastycznego wręcz języka. To co widzę oczami wyobraźni to Barcelona, której już nie ma, a może w ogóle jej nie było. Bo to miasto, które wyrosło w mej wyobraźni to zlepek wszystkich miast, które kiedykolwiek widziałam lub o nich czytałam. Ale przede wszystkim książka snuje swą opowieść o niedomówieniach, drobnych kłamstewkach, tajemnicach i zaszłościach, które zebrane razem potrafią nie tylko zabijać ludzi, niszczyć fortuny, ale nawet oplatać swymi pajączymi sieciami całe miasta. Łączyć ze sobą kontynenty i wżerać się głęboko w pamięć, pozostawiając serce pełne nienawiści, smutek lub też choroby psychiczne. Ale zawsze możemy naprawić swe błędy.

Drugi plus to z pewnością bohaterowie. Jest ich tu cała gama. Ci z przeszłości mieszają się z teraźniejszymi. Razem z nimi przeżywamy miłości, zdrady, szczęścia i niespodzianki losu.
Trzeci plus to niesamowity klimat Barcelony. Chciałabym móc spacerować po tych uliczkach, oglądać budowle. Przenieść się kiedyś do mrocznej, magicznej Barcelony. ,,Cień wiatru” to niesamowita opowieść, momentami wieje grozą, jest cudowna. Mogłabym jeszcze długo wychwalać jej zalety. Okładka, niesamowity styl pisania autora, ale przez to moja recenzja staje się coraz bardziej chaotyczna. Wszystko przez mistrzowską książkę jaką stworzył Zafón.

Polecam, może nie wszystkim, bo dość drastyczne sceny, przekleństwa na pewno dla najmłodszych się nie nadają. Resztę zachęcam i nie patrzcie na początek.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
Ostatnio zmieniony przez dominisia1995i1 2012-08-06, 03:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama