fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aniolec
2012-07-31, 08:31
Pocałunek anioła ciemności
Autor Wiadomość
Kinia;) 



Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1050
Wysłany: 2011-10-03, 15:33   Pocałunek anioła ciemności

Musi być bezlitosna. Musi zabijać. Nie dano jej wyboru. Codzienność Billi jest daleka od normalności. Cel jej życia to przygotowanie się do roli templariuszki. Elitarny zakon przetrwał do czasów obecnych, a jego członkowie walczą z przeklętymi: wampirami, wilkołakami, upiorami oraz upadłymi aniołami. Dziewczyna jest samotna, pragnie ciepła i zrozumienia. Nie wie, czy bycie mniszką i jednocześnie pogromczynią potworów jest tym, czego chce. Życie Billi się zmieni, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o fascynującej osobowości, skrywającego mroczny sekret i, jak się okaże, bardzo niebezpiecznego... „Pocałunek Anioła Ciemności” to mieszanka romansu, wartkiej akcji, grozy i nawiązań do tajemnic templariuszy, a także biblijnych opowieści.
 
 
REKLAMA 


Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Wysłany: 2011-10-03, 18:12   

_________________

 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-10-03, 18:12   

Beściak xD Nie wiem jakim sposobem to przeczytałam xD Demon na demonie, demonem pogania xD Czekam na drugi tom ;D I jeszcze więcej demonów xD
_________________

 
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-06, 10:00   

Ejj, fajna?. Bo szczerze mówiąc mnie z początku opis nie za bardzo się spodobał, ale jak przeczytałam, że jest tam Mike... to mnie jakoś to zaintrygowało xD.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2012-07-21, 03:17   

Fajna xd



Musi być bezlitosna. Musi zabijać. Nie dano jej wyboru.

Billi SanGreal jest wyjątkowa. Jako jedyna kobieta dołączyła do grona templariuszy. Wspólnie walczą ze złem. Teraz nadszedł czas ostatecznej próby. Gdy wilkołaki uprowadzą obdarzoną niezwykłą mocą dziewczynę, tylko Billi i jej towarzysze będą mogli ją ocalić.

Śladem porwanej Wasylisy ruszą w głąb rosyjskich pustkowi, gdzie ukrywa się wyjątkowo niebezpieczna Bogini Ciemności. Muszą rozgryźć plany tej starożytnej wiedźmy, nim będzie za późno, nie tylko dla Wasylisy, lecz także całego świata.

Kolejna powieść autora „Pocałunku Anioła Ciemności” zabierze was w emocjonującą i pełną grozy podróż.
_________________

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-07-23, 17:09   

Sam początek książki zapowiadał się bardzo obiecująco. Zachęcona właśnie tymi początkowymi rozdziałami chciałam rozpaczliwie dowiedzieć się co stanie się dalej. Przyznam, że rozczarowałam się tą książką. Zbyt wiele wątków zostało zmieszanych i widać, że nie przemyślano do końca tego konsekwencji. Powieść serwuje nam nieustannie te same uczucia bohaterów. Billie coraz mocniej nienawidzi ojca, aż dochodzi do momentu gdzie uczuciu osiąga swoje apogeum. Świadoma, że ojciec poświęciłby jej życie bez mrugnięcia okiem, tak jak życie jej matki. Gdy więc pod koniec książki poznajemy wreszcie motywację takiego działania, bardzo trudno jest w nie uwierzyć. Autor chce abyśmy wstrzymywali z trwogi oddech gdy tylko wspomni nadejście kolejnej biblijne plagi na bohaterów. Za pierwszym razem może i robi to jakieś wrażenie, ale potem powszednieje i robi się przewidywalne. Podniosłość niektórych zdarzeń w tej historii jest wmuszona, nie budowana od początku akcji, ale na poczekaniu, tylko w chwili gdy nagle jest potrzebna.

Myślałam, że losy dziewczyny, która przyrzekła swoje życie pradawnemu zakonowi, zaskoczą i wstrząsną. Nie stało się tak jednak. Z czasem polubiłam bohaterkę, ale przez większość fabuły jedynie jej współczułam. Bohaterem dzięki któremu ta powieść w ogóle pozostanie mi w pamięci, jest Wyrocznia Kay. Jego postawa i charakter wnosił promień światła w świat londyńskich templariuszy. Bawiły jego komentarze na słowa, które pod jego adresem w swych myślach wypowiadała Billie. Nawet jednak to zostało koniec końców zniszczone, bo ostatnimi swoimi decyzjami Kay zaprzecza wszystkiemu w co wierzył. Podobnie jak w przypadku wyjawienia motów postępowania ojca Billie, tak i tutaj nawet ostateczne nawrócenie nie przywraca tego co było wcześniej.

Książka ma w swojej akcji jeden wątek, który mógłby podchodzić pod paranormal romace, ale ogólnie jest to raczej jeśli już jakiś romans to bardziej jak dramat tragiczna. Bohaterowie od samego początku zmierzają do upadku, nawet nie wiedząc (lub przypuszczając) że taki jest im pisany.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama