fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ukąszenie Pająka
Autor Wiadomość
Wampirzycaaaa 


Pomogła: 4 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1295
Skąd: Londyn/Gdynia
Wysłany: 2011-10-07, 10:31   Ukąszenie Pająka



Mam na imię Gin i zabijam ludzi. Mówią o mnie Pająk. Jestem najgroźniejszym płatnym zabójcą na Południu – o ile akurat nie smażę najlepszych w Ashland smakołyków z grilla. Mam moc Kamienia i słyszę wszystko, poczynając od szeptu żwiru pod nogami po pomruki Appalachów nad głową. Magia Lodu także mi się przydaje – pozwala w kluczowym momencie wyczarować nóż. Ale w pracy nie posługuję się magią, chyba że już naprawdę nie mam innego wyjścia. Powiedzmy, że to duma zawodowa. A teraz ktoś, kto włada magią Powietrza, oszukał mnie i brutalnie, okrutnie zamordował mojego łącznika. Pragnę zemsty. I zabiję każdego, kto stanie mi na drodze, nieważne, dobry czy zły. Owszem, jestem ładna, ale to nie zmienia faktu, że jestem też zła. I właśnie dlatego mam problem, gdy zabójczo przystojny detektyw Donovan Maine zgodził się mi pomóc. Ostatnie, czego mi trzeba, gdy zmagam się z magią potężniejszą niż moja, to coś, co odwraca moją uwagę. A teraz ktoś, kto włada magią Powietrza, oszukał mnie i brutalnie, okrutnie zamordował mojego łącznika. Pragnę zemsty. I zabiję każdego, kto stanie mi na drodze, nieważne, dobry czy zły. Owszem, jestem ładna, ale to nie zmienia faktu, że jestem też zła. I właśnie dlatego mam problem, gdy zabójczo przystojny detektyw Donovan Maine zgodził się mi pomóc. Ostatnie, czego mi trzeba, gdy zmagam się z magią potężniejszą niż moja, to coś, co odwraca moją uwagę. Zwłaszcza że Donovan, podobnie jak mój wróg, pragnie zobaczyć mnie martwą. "Szykuj się, świecie. Nadchodzi Gin Blanco. Zabawna, bystra i zabójczo seksowna."Lilith Saintcrow, autorka Redemption Alley
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 05:01   

 
 
 
dominisia1995i1 
Władca Ciemności

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 367
Wysłany: 2012-08-06, 05:01   

Ostatnio, kiedy nastąpił przełom i znalazłam pracę, zmieniło się także moje podejście do powieści, które chcąc nie chcąc musiały dostosować się do moich wymagań - czyli błyskawiczna w czytaniu, intrygująca, sprawnie napisana, z ciekawą historią. "Ukąszenie pająka" zdało egzamin, ponieważ pomimo braku czasu powieść starałam się czytać w każdym wolnym momencie i naprawdę spodobało mi się.

Gin jest zabójczynią. Nie byle jaką. Najlepszą w mieście, najbardziej pożądaną i najlepiej opłacaną. Jej ostatnie zlecenie niestety nie idzie za dobrze. Zleceniodawcy starają się zatrzeć ślady po intrydze. Morderstwo pośrednika Gin, którego traktowała jak ojca, dolewa tylko oliwy do ognia. Młoda zabójczyni za wszelką cenę chcę odnaleźć zleceniodawcę morderstwa i opłacić się pięknym za nadobne.

Na początku nie podeszłam do tej książki wyjątkowo entuzjastycznie. Zupełnie nie wiem dlaczego, wszelkie obawy rozwiały się po pierwszy rozdziałach. Historia wciągnęła mnie bardzo szybko i interesowała do samego końca. Polubiłam charakterną bohaterkę, jej sposób bycia i ironiczne komentarze. Gin to baba z jajami, jakich mało. Sama historia jest fajnie przemyślana i dopracowana. Autorka nie idzie na łatwiznę korzystając z stworzonych światów, lecz tworzy własny, odpowiednio mroczny na potrzebę książki. Jej postacie również, pomimo widocznych rys ogólnie panującego nurtu, są na swój sposób wyjątkowe i to w tej książce jest tak ciekawe.

"Ukąszenie pająka" czyta się bardzo szybko, powieść należy do tych, które wciągają od pierwszej strony, chociaż nie są zbyt wymagające. Pisarka zostawiła sporo wolnego miejsca na tworzenie dalszych części, miejmy nadzieję, że równie interesujących. Osobiście czuję się zobligowana do dalszego czytania. Pierwsze spotkanie z panią Estep uważam za udane i warte polecania dalej. Polecam tym, którzy mają dość wszech obezwładniającego paranormal romance i chcą spróbować czegoś nowego. Polecam również tym, którzy lubią relaksować się przy tego typu książkach.
_________________
"Ponieważ miłość, to tylko stan umysłu..."
 
 
Aniolec 



Pomogła: 2 razy
Wiek: 91
Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 1209
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-01, 20:36   

Jak pierwszy raz usłyszałam o książce to chciałam przeczytać, lecz nigdy nie ma okazji bym kupiła a też nie zależy mi na niej aż tak by specjalnie po nią jechać i wydawać na nią kasę. Jak mi się napatoczy to przeczytam :P
_________________
❒ Taken ❒ Single ✔Waiting for 8 husbands
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama