fantasybook.jun.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Króla
Autor Wiadomość
hello heaven. 
Nieśmiertelny Czytelnik


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 322
Wysłany: 2011-10-14, 17:22   Powrót Króla



Fantastyczna epopeja Władca Pierścieni to jedno z największych dzieł literackich. Tolkien tchnął nowe życie w dawne tradycje i na ich kanwie zbudował jedyną w swoim rodzaju powieść przygodową ze starożytną legendą i prostą ogólnoludzką prawdą moralną jako osnową. Wątki Hobbita zostały rozwinięte i podbudowane głębszą refleksją. Ogniwem łączącym obie powieści jest Pierścień w trylogii już nie tylko magiczny przedmiot, lecz potężne narzędzie zła, decydujące o losach całego świata. Kaprysy historii XX wieku sprawiły, że dzieło Tolkiena stało się aktualne. Pisarz przeciwny był jednak odczytywaniu Władcy Pierścieni jako alegorii naszych czasów, uważając ją za zbyt wąską. W postaci hobbita Froda przedstawił bowiem uniwersalnego szarego człowieka każdej epoki. Ostatecznie przecież to nie potęga umysłu czy siła fizyczna staje się ratunkiem dla świata, ale zwykły odruch serca, czysto ludzka zdolność do okazania miłosierdzia, która pozwala zwyciężyć zło.Rozpoczyna się Wojna o Pierścień. W wielkiej bitwie na polach Pelennoru ginie król Rohanu i Wódz Upiorów. Armia dowodzona przez Aragorna potomka dawnych królów Gondoru podchodzi pod Czarną Bramę. Nikt nie oczekuje zwycięstwa, chodzi tylko o to, by odwrócić uwagę Mrocznego Władcy od jego kraju. Tam bowiem ważą się losy świata, złożone w ręce pewnego hobbita. Frodo wraz z wiernym Samem wędruje coraz dalej w głąb posępnej krainy, aż do serca Mordoru. Im bliżej jednak Góry Przeznaczenia, tym cięższe brzemię przygniata barki Powiernika Pierścienia...
_________________
    you are the smell before rain

    you are the blood in my veins.
Ostatnio zmieniony przez hello heaven. 2011-10-14, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-14, 22:07   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Katherine. 2011-10-14, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-14, 22:07   

Zawsze chciałam przeczytać całą trylogię... raz miałam nawet okazję kupienia całej trylogii w jednej książce za TYLKO 60 zł...:/. Jednak nie mogłam jej wtedy kupić...-.- i tak d o tej pory jeszcze, żadnej części nie przeczytałam, a postanowiłam sobie ,że jakby miała przeczytać to pierw muszę ją kupić, bo MUSZĘ mieć te książki!. Film jest genialny! Kocham Władce pierścieni !.
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
Ostatnio zmieniony przez Aniolec 2011-10-15, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jassmine


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 243
Wysłany: 2011-10-15, 12:28   

Też nigdy nie przeczytałam tej serii. Nawet jednej książki, a najśmieszniejsze jest to ,że mam całą trylogię i to jak pięknie wydane w twardej okładce. Miałam w rękach parę razy, nawet przeczytałam kilka stron i na tym się skończyło. Film obejrzałam, ale nie jest moim ulubieńcem i może dlatego nie mogę się zebrać, żeby przeczytać książki. ;)
_________________
Pamiętaj! Grzeczne dziewczynki idą do szkoły, a niegrzeczne – do Hex Hall
 
 
Katherine. 
Księżniczka Fantasy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 502
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-10-15, 13:26   

Daj mi te książki ! XDD. (ładnie proszę xD ).
_________________
"a pozytywka wciąż tęsknie tańczyła dźwiękiem"
 
 
 
Scarlett 
Wayward victorian


Wiek: 31
Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 61
Skąd: Vampireville
Wysłany: 2011-12-26, 19:44   

Magiczna bitwa o Śródziemie i wcale nie łatwiejsza wędrówka Froda w kierunku Orodruiny. Kulminacja akcji, wspaniała!

Btw, Władca Pierścieni myjnie określany jest jako trylogia. Został napisany w 6 częściach (księgach), a po prostu wydany w trzech woluminach ;) .
_________________
Life is a state of mind.
 
 
Nephilim 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-08-13, 18:46   

Ostatnia część otworzyła mi oczy. Po obejrzeniu filmu lubiłam Froda, a gdy przeczytałam książkę Sam stał się numerem jeden, stał się wzorem przyjaciela, którego chciałabym mieć. Świetne podsumowanie serii, bohaterowie na medal, aż łezka zakręciła się w pewnych momentach.
_________________
"Podszedł do fotela i podniósł misia. Tak jak się spodziewał, za pluszakiem leżały naboje kaliber dziewięć milimetrów. Zawartość całego magazynka plus jeden. Niedźwiadek znał się na rzeczy."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

| | Darmowe fora | Reklama